Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda választásnál milyen...

Óvoda választásnál milyen szempontokat vetettek figyelembe? Van olyan, hogy egyik ovi jobb, mint a másik?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 3 éves a kisfiam, azért kérdezem.
2012. jan. 27. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is éppen aktuális a téma, mivel az én lányom novemberben lesz 3 éves. De ugye február 24-ig le kell adni a jelentkezési lapokat (legalábbis itt nálunk Debrecenben) ahhoz, hogy ősztől oviba menjen. Én megnéztem térképen melyik ovik esnek útba az otthonunk és a munkahelyeink között, és elsősorban ez volt a fő szempont. A 3 legjobban útbaesőt (na ezt jól megmondtam) fogom megjelölni. Természetesen utánanézegettem az oviknak, elolvastam a weboldalukat, és itt is keresgéltem véleményeket. Dehát ez nem feltétlenül mérvadó, mivel minden oviban van pozitív és negatív tapasztalat egyaránt.
2012. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem igazán az ovi számít, hanem az óvónéni.

Nekem fontos volt, hogy közel legyen az ovi, hogy a kistesóval minél hamarabb eljussunk, illetve haza. Fontos volt, hogy engedjék, hogy bent aludjon a nagytesó, hiába vagyok itthon a picivel.Fontos volt nekem, hogy ne 30-an legyenek egy csoportban, és az is fontos, hogy nagy legyen a csoportszoba. És hát persze az óvónénik milyensége. De nyílt napok vannak általában, körbe lehet nézni, és amikor beiratkoztok, általában lehet kérni, hogy melyik csoportba menjen a gyereked.

2012. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok: Ja, és igyekszem elmenni a nyílt napokra.
2012. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyet értek másodikkal csak az óvó néni és a dadus számít. Minden más mindegy. Esetleg vidd el a gyerköcöt is, hogy melyik óvónéni tetszik neki. :)
2012. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is aktuális a dolog.Nekem a nehezebben megközelíthető messzebb ovit kellett választanom mert ami a mi közelünkben van ott verik a a gyerekeket.Nekem az óvónéni és a dadus a mérvadó
2012. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1.vagyok. Nyílván az a fontos, hogy a dadus hogy viselkedik a gyerekemmel, de az én esetemben az hogyan valósítható meg, hogy óvónőt válasszak, ne óvodát? Debreceniek vagyunk, kb 40 ovi van. Hogyan találjak megfelelő óvónőt, ha egyet sem ismerek?

Csak annyit tudok tenni, hogy bízom abban, hogy normálisan állnak majd a gyerekemhez. Ha gond lesz, akkor pedig majd lépek valamit.

2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi 3 helyre jelentkeztünk, de helyhiány miatt nem vették fel sehova a fiamat. Utána már tök mindegy volt, csak vegyék fel valahová. (Szerencsére csináltak még egy ovit és oda felvették a fellebezetteket.)

A óvónéniken nagyon sok múlik. Nekünk ebben is nagy szerencsénk volt. Imádjuk őket!

2012. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2.vagyok, előzőnek üzenem

Én sem ismertem egy óvónénit se,de a nyílt napok pont erre vannak kitalálva, hogy körbe tudj nézni. Láttam olyan óvónénit, akire biztosan mondtam, hogy ide nem akarom járatni a gyerekemet. És volt olyan, aki elsőre szimpatikus volt.

2012. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok, 2.-nak: Értem amit mondasz, én is elmegyek lehetőség szerint pár nyílt napra, de én eleve úgy gondoltam, hogy ott és akkor úgyis mindenki füligszáj, nem mutatja ki a foga fehérjét. Mármint gondolom nem szűrhető ki egyértelműen, hogy ki türelmes a gyerekekhez, és ki nem.
2012. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2.

Értelek, amit írsz.

Csak képzeld el, hogy nem mind füligszáj. Volt olyan óvónő, aki nem is köszönt, amikor beléptem a terembe, pedig látott és észrevett. A másik óvónéni pedig, jaj tessék jönni, szia kislány, mi a neved - szóval kedves volt.

2012. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!