Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy az igény szerinti...

Lehet, hogy az igény szerinti neveléstől lett ilyen érzékeny a kislányom? Ezt azért kérdezem, mert elgondolkodtatott, hogy az ismerős kislányt óra szerint nevelik/ték (nem tudom jobban megfogalmazni) (többi lent)

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos és nagyon érzékenyen reagál mindenre. Kicsi korában igény szerint szoptattam, igény szerint aludt. A napirendünk természetesen megvan, de nem az óra dönti el. Pl. bár nehéz volt mire rájöttem, hogy összesen 13 óránál többet nem aludhat, mert utána akkor fenn van fél éjszaka, nem tud aludni. Nagyjából azonos mennyiséget eszik, de van benn ingadozás. Ha jobban elfárad délelőtt, már többet alszik napközben stb. Ez a kislány meg egyszerűen semmire nem reagál. Csak egy példa: Ha nappal a 1,5 óra helyett 4 órát alszik az éjszakája ugyanolyan, egyszerűen semmi nem zökkenti ki, ez mindenre jellemző nála. És nem tudom, hogy azzal, hogy figyelembe veszem a lányom igényeit (persze egészséges keretek között) ártottam-e neki? Bár azt gondolom, hogy ők sem robotok, a felnőttek étkezését, alvását stb. igényét befolyásolja sok minden és ha felnőttkorban figyelembe lehet venni, akkor a kisgyereknél is megtehető, nem?

Remélem érthető voltam és bocsi, hogy hosszú lett.


2012. jan. 27. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint igény szerinti etetés?
2012. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csak az etetésre gondolok, hanem a teljes napirendünkre. Amibe beletartozik az alvás is,játék, minden. Hogy mondjak még példát, ha reggel valami miatt felkelt jóval korábban/később mint szokott, akkor a nappali alvását ahhoz igazítottam (előbbre vagy későbbre toltam egy kicsit, de mondom normális keretek között)és hozzáteszem kínlódtunk,próbálkoztam azzal eleget,hogy a szokott időben tegyem le, de nem kapható az én gyerekem ilyenre :) Vagy ha egyik étkezésnél nagyon jól lakott, nem erőltettem az evést, azért mert ideje volt, hanem ehetett később. És ezek most is így vannak.
2012. jan. 27. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

19hónapos a kisfiam és mindig az órához igazítottam a napirendünket, amiből az lett, hogy szerencsétlen gyerekem nem értette, hogy miért vagyok mérges, amikor nem aludt el, pedig már kellett volna. Aztán szépen átálltunk az igény szerinti mindenre és lám csodák csodájára minden rendbe jött. Akkor aludt amikor fáradt volt. Nem lehet senkit sem egy órához igazítani, ezt megtanultam. csak jót tettél a kislányoddal. :)

2012. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18 hónapos a lányom. nekünk is mondhatni "szigorú" napirendünk van. Alvás mindig ebéd után 12,30-13között. ha úton vagyunk és elbóbiskol, van hogy nem alszik már ebéd után. akkor sem teszem le aludni négykor hanem megvárjuk legalább a 19 órát a pancsival(egyébként fél nyolc felé fürdik). dde ha délután négykor kelne fel akkor is ugyanakkor feküdne le. egyébként 1,5 órát szokott aludni.

a lányom ezt szokta meg.

a te lányod meg az igény szerintit. jól teszed, a babát kell nézni. persze én sem kényszerítem semmire sem a lányomat, egész egyszerűen ő ebben él ha érthető amit írok :) és dehogy ártottál neki. csak ha majd oviba megy addigra azért legyen az ovihoz hasonlóű rendszer...de addig még van idő.

lánykám két évesen bölcsibe megy, muszáj hogy szokja a napi rendszerességet.

2012. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a fiamról írsz???

Egy szabálytalan kis pacák a gyerek, ha megfeszülök, akkor se lehet hagyományos napirendre terelni, max jó kis vitával. Pl evés, van amikor 3kor eszébe jut, hogy ő éhes, és a reggelije is ott van még:S De akkor ő végigeszi az uzsiig a napi kaját... fürdés: hajjjaj, a tesója 7:45kor ki-be totyog a fürdőbe, és ha anya 8:00kor nem venné a lapot még hozza a kádról a szappant, hogy hé fürdés... ez idő alatt a nagyot kergetem körbe kereken, hogy ruháitól megfosszam...:) altatás: hű minden izgi, csak aludni ne kelljen.

A kicsi nem órás baba, ő is igényei szerint nevelem, figyelgetem. De ő rendszer követőbb.

2012. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik gyerek ilyen, a másik olyan, erről van szó. Az ismerőséknek szerencséjük van. Nekünk sem jó alvó és nem jó evő a kisfiunk, de ha a fejem tetejére állok, ő akkor is ilyen. :)
2012. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én fiam is olyan mint az ismerős kislány... :D


1,5 éves koráig szigorúan tartottuk a napirendet.

utána pedig lazítottunk. de a napirendünk persze nem a nagykönyvben megírt volt hanem a babám alakította és folyamatosan változtattuk az igényeihez.

2 dologhoz ragaszkodtam, az alvás és a fürdés időpontjához.


most abszolút lazaság van, azt csinálunk amit szeretne és tök betartja a napirendet :D ha mondjuk nem érünk haza 7re hanem csak 9re (sajnos mostanában elég gyakori, heti 2x előfordul :S) akkor sincs gond belőle, de gyorsítani kell mert 9kor elkezd ásítozni :)

így fél órával eltolódik az altatás, később is kel reggel, de du. ugyanakkor teszem le :)

tényleg nagyon rugalmas, meglepően :)

olyan is előfordult mostanában, hogy nem értünk haza f12re, hanem egy órával később, kért egy pohár innivalót és el is intézte :)

2éves múlt

2012. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Galgóczy Anna ***** válasza:
Szerintem az 1-2 óra csúszás belefér. Óra mű pontosság. Mi is akkor eszünk, ha megéhezünk, akkor alszunk, ha álmosak vagyunk......Én is csúsztam össze vissza, mégsem romlott el a gyerek. Most már kamasz és most is figyelek az étkezésére. Már lazább a dolog, de pl. reggeli mindig van. Az nagyon fontos. A minap olvastam a magyar reggelizési szokásokról, elképesztő: [link]
2012. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!