Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogzas, natha, hiszti, vagy...

Fogzas, natha, hiszti, vagy mindaharom egyutt, vagy valami mas?

Figyelt kérdés
2 eves 1 honapos a lanyom es lassan tobb, mint 1 honapja kuzdunk a 4 orlofog kijovetelevel. Ez lazabb szeklettel, neha hoemelkedessel, sot egyszer uvoltve ebredes utan vercsikkal jart eddig, meg persze a szokasos nyuglodessel. Most viszont napok ota hurutosan kohog, laza nincs, orra folyik. Doki neni szerint enyhen hurutos megfazasa van, amit a fogzas tetoz. Viszont most mar 3. napja estefele allandoan olben akar lenni es ha nem veszem fel, mert eppen mosogatok, wc-n vagyok, vagy barmi masert, akkor foldre dobja magat, uvolt, befesziti a testet es az egesz tiszta hisztinek tunik. Ez most tenyleg csak hiszti lenne, vagy nem erzi jol magat a fogzas-natha miatt es azert? Miert akar ennyire az olembe maszni, ha amugy nem szokasa? Anyam szerint anyahianya van. Mivel bolcsis, reggel en viszem, de este mire hazaerek, mar csak a vacsi, furdes es fektetes van hatra. Viszont most hetvege volt es egesz nap vele voltam, jatszottunk meg minden, tehat nem hinnem, hogy anyahiany. Nalatok is volt ilyen? Mitol volt? Vagy kezdjek keszulni a kemeny hiszti korszakra? Elore is koszi mindenki valaszat.
2012. jan. 29. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogzás fáj, de a hisztihez sok köze nincs szerintem. És ezt én sem annyira hisztinek ítélem, hanem ún. "szeparációs szorongásnak". Ez jön egyszer 6-10 hónapos kor körül, amikor nyílik a világ, egyre távolabb lehet merészkedni anyától, aztán jön, amikor közösségbe kerül a gyermek. Teljesen természetes, hogy vegyes érzelmekkel fogadja, ilyenkor még jobban szüksége van a szeretetre, annak kimutatására, mint egyébként. Tudni, érezni akarja, hogy ő még ugyanolyan fontos, mint amikor még egész nap otthon volt lehetett Anyával. Ha igényli a sok testi kontaktust, akkor tedd meg neki, hogy ölbe veszed, babusgatod, mert ezzel tudod őt biztosítani arról, hogy nem veszítette el a helyét a szívedben! Persze csináld meg a dolgod, nem ahelyett kell őt ölben tartanod, de azután had kapja meg, amire vágyik, és attól ő is kiegyensúlyozottabb lesz!

Remélem tudtam segíteni!

2 gyermek anyukája

2012. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt. Igazabol azert is erdekes, mert szeptember ota bolcsis es eddig sosem volt ilyen estenkent, csak most 3 napja. Persze, en is felveszem, de ha az adott pillanatban mondom neki, hogy varj, mert anya befejezi a mosogatast, vagy befejezi a wc-n a dolgat, nem erti meg, hogy mindjart, hanem o azon minutumban szeretne, es mivel nem abban a pillanatban teljesul, igy jon a foldre dobalja a testet, megfeszul, uvolt, stb. Azert gondoltam, hogy esetleg a fogzas illetve a natha miatt lenne nyugosebb es azert akar olben lenni, mert kb 3 napja vannak megfazasos tunetei es sokkal, de sokkal nyugosebb napkozben is, mint szokott. Bar napkozben nem akar annyira az olembe maszni, max reggel felkeles utan, de azt eddig is csinalta, este viszont sosem.
2012. jan. 29. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, azért ha rossz a közérzete a náthától, az is kiválthatja a türelmetlenséget! Remélhetőleg nem fog sokáig tartani! A hisztit, meg a földhözvágást egyébként remekül eltanulják egymástól a bölcsiben is, az én gyerekem se csinálta, amíg nem járt közösségbe :)))

Szóval, ha nem tud várni 1-2 percet, akkor hagyni kell szerintem, h kitombolja magát. Mert ha úgy érzi, ezzel eléri, amit akar, akkor előszeretettel fogja alkalmazni később is :) Ha lenyugszik, akkor szoktam felvenni.

Kitartás :)

2012. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Ma reggel megint megmutatta tudomanyat, de erdekes mod most este nem. Kivancsi leszek a holnap reggelre. En sem mindig veszem fel egyebkent, mert fel kezzel nehez lenne reggelit kesziteni, oltozkodni, stb. Egyebkent tenyleg nagyon sok mindent "hazahoznak" a bolcsibol, de nalunk eddig inkabb csak jo dolgokat vettem eszre. Remelem ezutan is igy lesz!
2012. jan. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!