Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit hozzon a nyuszi cserébe?

Mit hozzon a nyuszi cserébe?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam soha nem cumizott. Viszont a cumisüvegből még mai napig iszik, éjjel-nappal. (A kukacoskodók kedvéért: pohárból is iszik) Elkezdtem mondogatni neki, hogy a nyuszi el fogja vinni a cumisüvegeket, mert már nagy fiú. Gondoltam, cserébe a nyuszi hagyhatna neki ott valamit. De nincs ötletem. Igazából mindene megvan. Kintre futóbicikli, roller, 2+2 kerekű, bent is hegyekben állnak a játékok - selejtezésre várva :) Bármilyen ötletet szívesen veszek!
2012. jan. 30. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Enyém is még cumisüvegezik, bár nem tervezem elvenni tőle, mert így legalább lecsúszik reggel-este a 2,5-3 deci tej (próbáltuk már, bögréből kevesebbet iszik, és nagyon kell rá figyelni, mert amúgy is keveset iszik). Bár napközben az enyém pohárból iszik, néha szívószállal.


Szerintem ne gondolj nagy dologra, nyuszi hozzon például a cumisüveg helyett egy szép új bögrét vagy egy aranyos műanyag poharat, amiből ihat ezentúl :)

2012. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én valami olyan apróságot adnék, amit ugyanúgy magánál tud tartani, mint a cumisüveget. Mert azt sejtem nálatok is az a helyzet, h cipeli mindenhová magával (nálunk dettó, de mondjuk az én fiam még csak 2 éves). Egy kedves kis plüssállat (ha van kedvenc rajzfilmfigura, akkor az - nálunk Elmo ilyen).

Egyébként a lányom 3,5 éves és szintén cumisüveg-függő. Sajnos nála az a helyzet, h alapból keveset iszik és a tejet egyelőre csak abból hajlandó (fekve az ágyban), ez nála olyan rituálé. Így megbeszéltük, hogy az marad, de napközben iszik rendesen pohárból. Így nem ciki, mert csak mi látjuk és ő is boldog, mert megvan a kis szeánsza reggel-este (és én is mert legalább ennyit iszik).

2012. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Látod? Ez eszembe sem jutott!!! De jó ötlet...:)
2012. jan. 30. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem, hogy miért kell az ilyenekbe belekeverni Jézuskát, Mikulást, Nyuszit és a többieket. 3 évesen szerintem már elég érett ahhoz, hogy meg tudd neki magyarázni, hogy a cumisüvegből a kisbabák isznak, ő már nagyfiú ehhez. Természetesen ha nagyfiú módjára viselkedik és anya elteheti emlékbe a cumisüveget, akkor kap nagyfiús dolgokat is, csináltok nagyfiús dolgot. Azt, hogy ez mit takar, neked kell tudnod. Mi olyan dolog van, amire azt mondod, hogy nem, ezt csak a nagyfiúknak szabad? Nálunk pl. ilyen volt a pohárba öntés kancsóból, porcelántányér az asztalra rakás - hidd el, annál nagyobb öröm nincs, mikor azt mondhatja, hogy ő terített meg. Igazán nagylánynak érzi tőle magát. Nyilván egy fiúnál más a helyzet...
2012. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni! :) Remélem megoldódik!
2012. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk most a kirakós a sláger (szintén 3 éves), meg a gyurma, a festék, de talán ha ennyire tele vagytok játékkal, jobb megoldás lenne egy állatkerti nap vagy más kirándulás.

Amúgy ha selejtezni akarsz, szívesen eljátszom a kuka szerepét ;o)

2012. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14.21-es

Köszönöm, hogy felajánlottad a lehetőséget, de a családban most születik baba, így a felesleges játékokat ledobozolom. Esetleg, ha szükséged van valamire, privát üziben egyeztethetünk.

2012. jan. 30. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Ó nagyon rendes vagy, köszi, viccnek szántam, bár kilóg a fenekünk a gatyából, de nem lenyúlni járok erre az oldalra :)
2012. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyette egy jó kis Verdás, vagy Mickey egeres kulacs. Az szerintem jó dolog.


Kedves "kötekedő" képzeld nálunk a cumitündér vitte le a cumit, olyan kisbabáknak akinek még szüksége van rá. Az én lányom imádja a királylányokat és a tündéreket, ezért így könnyebb volt. Miért baj az, ha még meghagyjuk nekik a mesevilágot, úgyis olyan hamar rájönnek az igazságra.

Na és most lehet lepontozni.

2012. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ha a kérdező kötekedésnek vette volna, amit írtam, akkor leírta volna. Mivel azt írta, hogy bármilyen ötletet szívesen vesz, bátorkodtam leírni, amit leírtam. Lépj át rajta, ha neked nem tetsző a válaszom.

Nem kötekedésnek szántam és most sem annak szánom. Egyszerűen nem értem, hogy miért kell egy jóságos "mesealakot" egy negatív élménnyel összekapcsolni. Pont amit te is írsz, hogy meg kell hagyni őket a mesevilágban: a főhős jó és igazságos és minden cselekedete jó. Azáltal, hogy vele "vitetjük el a balhét", egy fekete foltot kap, ami a kisgyerek lelkivilágát igenis nagyon össze tudja zavarni ("miért vette el tőlem, ha jó?").

2012. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!