Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megmondjam, hogy igazából nem...

Megmondjam, hogy igazából nem a nyuszi hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés

7éves kislányommal tegnap beszélgettünk.Mondta,hogy nagyobb bicikli kellene neki.Erre mondtam Én,hogy majd irunk a nyuszinak,hogy hozzon.Erre Ő kérdően rám néz.

-Miért Anya,nem te szoktad eldugni az ajándékokat?

Hebegtem-habogtam,de tagadtam mindent.Mondtam,hogy dehogy,a nyuszi hozza.Ma is kérdezte,hogy tényleg van-e nyuszi.Nem tudom mit tegyek.Elmondjam neki?Olyan jó abban a hitben élni,hogy tényleg jön a nyuszi a Télapó,a Jézuska. Nem tudom mit tegyek.


2009. aug. 29. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a Jézuskás "sztorira" úgy jöttem rá, hogy 1. osztályba jártam. beszélgettünk a karácsonyról. és böszme ofő elmondta, hogy az anyja beöltözött kiskorában jézuskának és ő meg azt hitte a jézuska az... a télapóra csak úgy magamtól, a nyuszira.... hééé, nem létezik a nyuszi? :D ne mond el neki. főleg ne karácsony elött. én is karácsony elött tudtam meg, és azóta nem vok oda a karácsonyokért. mennyire érett kislány? kérdezgesd, ki hozza az ajándékot, stb... :)
2009. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kimagyarázhatod magad,h a nyuszi téged szokott néha megbízni az ajándék beszerzésével,mert te jobban tudod minek örülne,a nyuszi pedig így is nagyon elfoglalt.

A nagyfiam 7 éves,néha kezd már kételkedni,de ilyenkor elég neki egy kis megerősítés:a mikulás beleharapott a sütibe és megtalálják reggel, a nyuszi belerakta a fészekbe az ajándékot,stb...és persze anya szokott is velük beszélgetni.:))Mármint a Mikivel és a nyuszival.:)

2009. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel szerintem, hogy előbb-utóbb valaki úgyis elmondja neki, és akkor csalódni fog. Nekem soha nem mondták, hogy a Télapó hozza az ajándékot, mégis irtam neki levelet.

Persze nem baj, ha ő hisz benne, csak ha netán most megy suliba, akkor valamelyik új osztálytársától hallja majd, és biztos szomorú lesz szegény.

2009. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Ezt már magyarázhatod...Legjobb bevallani az igazat. Nem azért fog csalódni a gyerek, mert nincs nyuszi, hanem azért, mert 7 évesen már elég tájékozott és azt gondolhatja, hogy az anyja hülyére veszi.


Azt mondod: "olyan jó hinni abban...". Még nem nőttél fel.

2009. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 8 éves világosítottam fel, mert a reklámokból mindig olyan ajándékot szeretett volna, amit a pénztárcánk nem bírt. Nem akartam, hogy csalódás érje, hogy nem kapja meg. Nem hitte el. Akkor pedig elmentem vele vásárolni, s mondtam neki, hogy nézzünk valami karácsonyi ajándékot a nővérének, de el ne árulja neki, hogy mit vettünk, mert ez titok. Otthon Ő dugta el a tesó ajándékát, s a nagy napon Ő is vette elő a rejtekhelyről. Innentől nem volt gond.
2009. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!