Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nem utalhat semmi rosszra?

Ez nem utalhat semmi rosszra?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam,nem játszik egyedül,engem rángat,mindig csak velem akar lenni,nem eszik egyedül,csak én etethetem,csak én öltöztethetem,és az sem mindegy hogy mibe,ö választja ki,ami mindig ugyanaz.ja és nem beszél még abszolut,csak apa,mama,papa,abba,kaka ,ja meg kukás,mert kedvence a kukás auto,és ami szemét.ez igy normális?másnál is van igy?jaj mindent megért,teljesit utasitásokat,ha zene szol mutassa amiröl énekelnek,ezekkel nincs gond.viselkedése néha agressziv,dobálozik,hajat tép.amugy mosolygos,jokedvü.jaj és nem beszélhetek senkivel,mindenkit ellök,megtépi a ruháját akivel beszélni merek az utcán.

2012. jan. 30. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát semmiképpen sem mondanám normálisnak, főleg az utolsó dolgot amit leírtál. Ne haragudj, hogy ezt írom, de a leírásod pontosan passzol egy fiatal, neveletlen kankutyára.


Esetleg egy nevelési tanácsadót, vagy a témában jártas szakembert nem ártana felkeresni. Bizonyára megoldható a probléma és mások is járnak ilyen cipőben. De legalább is kiderülne mi a probléma oka.

2012. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én sem gondolom, hogy ez normális. Persze, vannak gyerekek, akik nagyon ragaszkodnak a szüleikhez, de amiket leírtál elég túlzásnak tűnnek. Főleg az a rész, hogy nem beszélhetsz senkivel, mert "bántja" azt, akivel beszélgetsz. Védőnővel nem beszéltél még erről?
2012. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
itt nincs védönö,szlovákiában lakunk.itt csak orvos van,ezzel hiába viszem el,elküldenek melegebb éghajlatra.azért irok ide,hátha van valakinek hasonlo,és esetleg valaki tudna valami tanácsot adni.
2012. jan. 30. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira ne ijedj meg. Ebben a korban az én fiaim is engem nyúztak, velem szerettek játszani, nem egyedül. Az önálló játék csak pár perc volt. Engem kerestek evésnél, ivásnál, öltözésnél, tisztába tevésnél, nem azt mondom, hogy tiltakoztak a férjem, vagy a mamájuk ellen, de ha én ott voltam, én kellettem. A ruhákat a cipőket az egyik fiam nekem is hamar választotta, az ésszerűség atárain belül engedtem is, de amit nem lehetett azt nem, eleinte sírt ha nem vehette fel 30 fokba a bakkancsát, aztán megértette, hogy nins hó és majd télen. Szókincsük kb 10 hasonló szó volt, az egyikőjük 25, a másikójuk 21 hónapos volt, mikor egyik napról a másikra szépen beszélni kezdett. Az agresszivitását, dühét a kezdődő dackorszak is hozza, az idegenektől pedig, lehet hogy fél, és ez belőle ilyen reakciót vált ki. Ezt vizont nem szabad hagynod. A többi belefér, nincs gond. A hisztit viszont kezelned kell. Amivel dobálózik azt azonnal vedd el, és mond meg, hogy akkor kapja vissza ha megtanulja szépen használni, ha nem megy addig ne add vissza, míg újra dobálja. Ha a hajad húzza, sírj, legyél szomorú, mond hogy fáj, kérd, hogy ne tegye és ha ez nem segít, akkor ne játsz vele, Mond, hogy amíg bánt, addig nem tudsz vele játszani, mert fáj a mit tesz. Ha szépen játszik szeret, mosolyog, ne felejtsd dícsérni érte! Nagyon fontos. Ha ismerős jön, előzd meg a dühét, mond, hogy most jön Klári néni, és anya megáll, beszél vele, te is hallgasd, figyelj, gyere addig felveszlek az ölembe, aztán megyünk tovább. Megérti, nem lesz gond, ha mégis, akkor tényleg segítség kell. De szerintem légy következetes és türelmes, sajnos nem fog egyik percről a másikra megváltozni, de ez egy járható út, akkor is ha lassú.
2012. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!