Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka másfél éves gyerek mellett?

Munka másfél éves gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Vissza kellene mennem dolgozni, de félek, hogy így nem lesz meg a jó kapcsolatom később a gyermekemmel, aki most másfél éves. Változhat attól a kapcsolatunk, mert napközben a nagymamánál lenne? Tapasztalatok, tanácsok? Köszönöm!
2012. jan. 30. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem tapasztalatom a saját gyerekemmel nincs erről, de szerintem az szuper, ha a nagymama tud rá vigyázni, és nem kell bölcsődébe adnod.

Másrészt, nem hinném, hogy ezen múlik a későbbi jó kapcsolatotok, régen simán szokás volt a bölcsőde egyéves kortól, sőt, külföldön, ugye, bébiszitterekre bízzák a gyerekeket csecsemőként, mert nincs ez a 3 éves ellátási rendszer, ami nálunk.

Alapvetően azt gondolom, hogy nagyon kicsi még egy másfél éves, de ha dolgoznod kell, akkor a legjobb megoldás, ha olyan vigyáz rá, akinél jó helyen tudod, akiben megbízol, és tudod, hogy jó helyen van.

2012. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyem 1 eves. Ugyanez a szituacio. Eddig minden rendben, nem sir, minden rendben. Boldog, kiegyensulyozott gyermek. Reggel integet, delutan orul nagyon, ha hazaerunk apaval. Hetvegen csak velunk van. Nem latok rajta semmi valtozast, sokat bujik hozzank tovabbra is, es mamahoz is. Most mar harom felnott van, akiben maximalisan megbizik. En lelkileg nehezebben viselem, mint o. Szerencsere rugalmas munkaidoben dolgozom, kb. 6-7 orat vagyok tavol tole max.
2012. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a babától függ, mennyire van el első időkben, de idővel megszokja. Én külföldön élek, itt korán bölcsisek a babák, én fiam is az lesz másfél évesen. Nem hiszem, hogy kihat a kapcsolatotokra a későbbiekben, én is korán bölcsis lettem, mégis imádtam anyukámat (és még mindig imádom, csak már nem lehet közöttünk).

Nekem még fél év addig, de már lelkileg próbálok készülni, mert szerintem engem jobban meg fog viselni, mint őt.

És igaz, az nagyon jó, hogy nagyszülőre így tudsz számítani.

2012. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit most megnyugodtam! Én is nagyon aggódom, hogy hogyan fogjuk elviselni a különlétet, de majd igyekszem esténként és hétvégente minden percet vele tölteni. Valószínűleg én fogom nehezebben viselni, az biztos, de sajnos muszáj visszamennem dolgozni, ettől függ a megélhetésünk.
2012. jan. 31. 07:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj én is ebbe a szituba vagyok!Olyan anyás a drágám!Ha látja hogy megyek valahova hozza a cipőjét hogy őt is vigyem.Még nincs munkám, de keresem.:-(
2012. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam épp erről Vekerdytől, idemásolom, szerintem igaza van:

„Bölcsőde, óvoda, iskola – újabb elszakadások

Haladjunk tovább a bölcsődéig. Ekkor még jobban „elszakad” tőlünk a gyerek. Már a nap egy részében nincs velünk. Újabb problémák adódnak. Muszáj őt bölcsődébe adnunk? Ha tényleg muszáj, a gyerekek hihetetlenül nagyvonalúak. Nem kell elmagyarázni nekik a helyzetet – ők kis rádió adóvevő készülékek, és pontosan tudják, érzik, hogy anyának valóban el kell mennie dolgozni. Ilyenkor pedig ezt sokkal jobban viselik, mintha egyszerűn csak azért kell menniük, mert a bölcs nagyszülő vagy rokonság azt mondja: kell a közösség a gyereknek, add bölcsődébe! Ez ugyanis ebben az életkorban még nem igaz…”

2012. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy belinkelted köszi!:-)
2012. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az idézetet! :)
2012. jan. 31. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit idősebb a fiam, de én is most megyek vissza dolgozni, most fg kezdődni a nagy elszakadás. Eddig is eljártam heti két napot suliba, 16 hónapos volt amikor elkezdtem. Az elején büntetett egy kicsit(nem akart odajönni, megölelni) de ez kb 2 ilyen nap volt. Aztán hozzászokott, hogy olyankor a mami van vele, benne is megbízhat. Azóta sincs semmi probléma, ha nem vagyok suliba jön, bújik, puszilkodik stb. Kicsit félek majd ha elkezdek dolgozni is, de sajnos muszáj.

A kapcsolatotok nem azt mondom, hogy nem fog változni, de ha figyelsz rá(márpedig ez biztos) akkor jó irányba fog változni.

Gondolj arra, hogy nem idegenek vigyáznak rá, hanem a mama aki családtag, akibe bízhat annyira, mint benned!

2012. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!