Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti beadattátok a kullancs...

Ti beadattátok a kullancs (lyme-kór) elleni védőoltást a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és a doktornő javasolta még közösségbe kerülés előtt.

2012. jan. 31. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én eddig még nem, de be fogom, most kezdte az ovit nemrég.
2012. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A nagynak igen a kicsi tavasszal fogja megkapni. Nekem volt ismerősöm aki elkapta a lyme kórt így inkább nem kockáztatok.
2012. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sokan úgy tudják, hogy a kullancs elleni védőoltás megvéd az általa okozott betegségektől. Az agyhártyagyulladástól igen, de a lyme-kór ellen nem. Az ellen sajnos nincs védelem. :( Tapasztalatból tudom. :(((

Amúgy nem oltatom be sem magunkat, sem a Gyermekünket.

2012. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem, sok rosszat hallottam róla. Pedig járunk nyaranta a Bükkbe is. Felénk nagyon kevés a fertőzött, szinte nincs is. A másik meg az, hogy a lyme-kór gyógyítható. De a kullancs terjeszti még az agyvelő gyulladást is, az ellen meg nincs oltás, és nem is igazán gyógyítható, de szerencsére nagyon ritka is. Az orvosok meg természetes, hogy javasolják, hiszen pénzt kapnak a gyártótól...
2012. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyobbik fiam anno az oviból hozott haza egy kullancsot,így mind a két gyerkőcnek beadattam.Mi is sokat kirándulunk...

2012. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
na most direkt utánaolvastam, mert egymás után 2 különböző vélemény jött. Szóval lyme ellen nem véd sajna. Bár aki ezt állította eléggé meggyőző volt :( :(
2012. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy az oltás az agyhártyagyulladás ellen véd, a lyme kór antibiotikummal kezelhető, és igen beadattam a fiamnak, és magamnak is mert az anyósomat a kertjükben csípte meg egy fertőzött kullancs, így tudjuk mivel jár ez a betegség sajnos és én azt nem kívánom a kisfiamnak. Így, mivel sok időt töltünk ott, és sok a ott a fertőzött kullancs, egyértelmű volt hogy oltatunk.
2012. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
14:00-ás válaszolónak.: Rosszul tudod, a Lyme-kór nem gyógyítható! Sajnos tapasztalatból tudom. Egy rokonomat hiába oltatták be, de sajnos lyme-kóros lett. :( Ezenkívül orvos szintén az egyik rokonom, és Ő sem javasolta az oltást, mert az ellen nem véd!Az agyhártya,-és agyvelőgyulladást lehet kezelni!
2012. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na most már tényleg nem értem akkor, hogy mi ellen véd és mi ellen nem?

Agyhártya gyulladás ellen kaptunk oltást.(meningitis)

Az igaz, hogy bárhol össze lehet szedni a kullancsot manapság, nem kell ahhoz erdőbe menni.

2012. jan. 31. 14:55
 10/19 anonim ***** válasza:

Gyógyítható a Lyme-kór, idejében észre kell venni.Itt egy link:


[link]

2012. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!