Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha az óvónő...

Mit tennétek, ha az óvónő szegény gyereketeknek direkt lelkiismeret furdalást csinál? Szerintem ok nélkül.

Figyelt kérdés

A minap nagycsoportos lányom az oviban összetörte véletlen egy macis teáskészlet egyik csészealját. Erre az óvónő üzent a gyerekkel, hogy ezt most nekünk meg kell venni, mert , mit szólna hozzá a lányom, ha ő törné össze valamijét. Nagyon kiakadtam. Először is, nekem ne üzengessen a gyerekkel semmit, ha gondja van, a szülőnek szóljon. Másodszor, ez bárkivel előfordulhat, azt gondolom, hogy a játék az oviba fogyóeszköz. Harmadszor, miért kell ennyire törékeny dolgot játéknak befogni? Negyedszer, az nem jutott eszébe a drága óvónőnek, hogy a 2 méteres karácsonyfát tőlünk kapta a csoport teljesen ingyen.

Nem azt mondom, hogy nem tudnám megvenni, de azért ez olyan irritáló.

Állandóan mindig csak a pénzt húzzák le az emberről. Nekünk kb. 20ezer forintba van az "ingyenes" óvoda havonta. De lehet keveset mondtam. Tudom, nem kötelező járatni külön foglalkozásra, de szerintem ez jót tesz neki. Csak azt nem értem, hogy miért nem ingyenes. Na, jó ez már más kérdés. Csak elkapott a hév.



2012. jan. 16. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtatok egy "nem igazán ideális óvónőt.

Ennyi. A kérdéseidet pedig neki kellene feltenned. Én meg is tenném.

2012. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, csak épp az a helyzet, hogy pici babával vagyok itthon, és nem én megyek a gyerekért. Hidd el, már megtettem volna.
2012. jan. 16. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Teljesen egyet értek veled! Miért kell törékeny dolgokkal hagyni hogy játszanak? Mi van ha szaladgálnak, elcsúsznak vele és szétvágja a kezét, ne adj isten az arcocskáját??? Én mindenképpen megkérdezném az óvónőt, hogy mi is történt azon a bizonyos napon?

Hátha jobban sérelmezte azt a lánykád ahogy rászólt, mint ahogy valóban történt. Bár egy nagycsoportosnak már nincs akkora félrevezető fantáziája, mint egy kiscsoportosnak!!

2012. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor pici babával sétálj el a nagyobbért, vagy aki érte megy vigyázzon arra a félórára a kicsire. Én tuti nem hagynám, hogy a gyereket lelkileg terrorizálja bárki is, főleg egy játék miatt ami nem is oda való.
2012. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Asszem ez lesz, mert engem is nagyon dühít.
2012. jan. 16. 22:50
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

ma 22:28

A gyerekek általában tökéletesen ismerik, a babakonyhában csak ott lehet játszani. Nincs szaladgálás a tányérkával, stb-vel.

Ahogy a terítésnél sem fognak fogócskázni a tányérokkal és a poharakkal.

Nagyon nem ismerheted az óvoda belső életét :((

2012. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ott játszott vele és ott törött össze.
2012. jan. 16. 23:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Ismerem az óvoda életét, de hidd el a gyerekek kiszámíthatatlanok!! Egyik percben itt vannak a másikban ott, egyik percben ezt csinálják a másikban viszont már teljesen mást!!!Ráadásul utánozzák, buzdítják, és bátrabbá teszik még a "legnyuszibb" gyereket is!!!
2012. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

ma 23:15

Nem Neked írtam az előzőt.

Sajnos, ilyen óvónőtök van.Én úgy gondolom, a kislányod amúgy is megijedhetett attól, hogy eltörte a tányért. Mert érezte, nem jót csinált. Ilyesmiért egy jó óvónő nem az általad leírtakat üzengetné. Lerendezné ott, azonnal a gyerekkel .

Ebbe beletartozik az, amit ilyen szituban otthon is tennénk:

megbeszélni, máskor igyekezzen óvatosabban bánni a törékeny dolgokkal.

2012. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Volt, hogy két óvónő egy dadus jelenlétében a lányom és barátnője kitalálták, hogy fodrászosat játszanak, és nyissz, levágták a hajukat.
2012. jan. 16. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!