Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tud-e valaki olyan hatályba...

Tud-e valaki olyan hatályba lépett vagy lépő törvényről, hogy 3 éves kortól kötelezővé teszik az óvodába való beiratkozást?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, nem régen lépett hatályba.

Illetve nekem az a szerencsém, hogy úgy szól: Abban az évben kötelező, amelyik év szept. 1-ig betölti a három évet.

Az én fiam meg novemberi :) így majdnem 4 évesen kell csak oviba adnom.

2012. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én tegnap reggel a Club rádióban hallottam erről, valami óvodás téma volt, bár én nem hallottam ,csak pont elcsíptem erről pár szót, felfigyeltem rá, mivel engem is éppen érint a téma. Ott azt mondták, hogy jan.1-től még nem lépett hatályba, mert van némi átfutási ideje, de azt nem mondták mennyi az az idő. De idén már mindenképpen hatályba lép, csak kérdés, hogy melyik hónaptól. Tegnap délután viszont voltam az egyik oviban nyílt napon, ott pedig nem egyszer elmondta a tájékoztatást tartó óvónő, hogy 3 éves kortól már kötelező. Úgyhogy ellentétes infókat kaptam én is erről.

Volt a nyílt napon egy anyuka, akinek a kisfia nem idén, hanem 2013.májusában tölti a 3-at, és neki is azt mondták, hogy be kell már most iratnia a gyerekét oviba, mert '13 májusa már ebbe a "tanév"-be tartozik, és ha most nem iratja be, akkor '13 májusban nem tudja beadni oviba a gyereket, mivel most van beiratkozás.

2012. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az alábbi linken láthatod a sajtóanyag arról, hogy elfogadta a kormány. A dokumentum 2. oldalán szerepel a téged érdeklő rész – illetve az utolsó oldalon, ahol ezt írják:

2014. szeptember 1.

Ekkortól kötelező a 3 éves kortól való óvodába járás.


[link]

2012. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha 3 évesen óvodába megy a gyerek?

Erre a tanévre nem kötelező, de én mégis örülök, hogy társaságban van, és nem csak minket lát.

2012. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem baj. 2 gyerekem én is oviba adtam amint lehetett. De most a harmadik nekem az utolsó picikém, maradjon mellettem amíg lehet. Több ilyen lehetőségem nem lesz már sajnos. :)
2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy mehet, hiszen egy csomó anyuka azzal küzd, hogy nem veszik fel a 3 évesét, mert pl. kisebbel van otthon, csak azt nem értem, hogy miért kötelező, mert vannak családok, ahol meg úgy érzik jónak, hogy 4-5 éves korig még otthon van a gyerek, mert van rá mód és igény.

Szomorú, hogy nem lehet a szülő/család döntésére bízni ezt a dolgot. :o(

2012. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bár én is csak most olvasok róla, hogy hatályba lépett, de egy kicsit felháborít. Mi van akkor, ha kevés a hely? Ugyanis a lakóhelyünkön minden óvoda túl telített. Évente közel 100 gyereket utasítanak el férőhely hiányába. Akkor most hogyan lesz?

Én azt hittem ráérek jövőre ezen agyalni, de úgy látszik nem:( Úgy terveztem 2013 szeptemberébe kezdi(amúgy májusi) addigra tervezzük a kistesót, de a mama is itthon van, aki vigyázhat rá, akkor miért vegyem el más gyerek elől a helyet akinek lehet jobban szüksége van rá?!

Bocsi, hogy ezeket leírtam, de egy kicsit feldühített.:(

2012. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem baj hogy életbe lépett ez a törvény. Menjen csak közösségbe a gyerek, hadd érezze jól magát a társai között!
2012. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 2014-től lesz kötelező 3 éves kortól és akkor is max napi 4 óra, tehát nem egész nap, de szerintem is hülyeség. Bár nekem mind a kettő gyerekem 2 évesen kezdte/kezdi a közösségi életet, de nem értem miért nem lehet otthon az aki így szeretné, főleg, hogy kevés a férőhely. Bár statisztikailag elég (:X), viszont vajon akik a statisztikákat csinálják nem tudják, hogy hiába van 2 várossal arrébb 15 hely, ha a helyi ovi telített a fülemre kenhetem.
2012. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 7. válaszolónak.

Szerintem itt pusztán gazdasági szempontról van szó. Ha kötelező az óvoda 3 éves kortól, akkor pontosan lehet majd tudni, hány gyerek megy óvodába, vagyis hány férőhelyet kell biztosítani. Elvileg azért 2014-től lesz így, mert addig bővítik a férőhelyeket. Ez gazdaságilag racionális, hiszen most nem lehet tudni, egy évben épp hány gyereket adnának be (illetve abból tudnak csak kiindulni, hogy most 5 éves kortól kötelező, de azt nem tudhatják a hivatalban kitalálni, hányan adnák be előbb a gyerkőcöt).


Egyébként szerintem sem kellene erre kötelezni az embereket, én azt gondolom, aki meg tudja oldani, vagy úgy érzi, ez jobb a gyerekének, hadd tartsa otthon még.


De azt is értem, hogy mostanában egy nagyon durva szabályozási őrület harapódzott el államilag (ld. még, hogy a körzeti orvost kell választani majd), hiszen így tudják áttekinteni jól a pénzek folyását stb.

(Nem megyek bele, hogy ez nekem szimpatikus-e, vagy sem. :)

2012. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!