Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól számít megkésettnek...

Mikortól számít megkésettnek a kisgyermek beszédfejlődése?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én kislányom 3 évesen kezdett el beszélni, addig csak apa,anya,nem szavakat használta meg állathangokat utánozott.Most 3 éves és 2 hónapos, és szinte folyékonyan beszél.2 hónap alatt behozta a lemaradását.Már mindehol rákérdeztem, hogy mikortól kell aggódni mert, hogy ilyen későn kezdett el beszélni, de mindenki azt mondta 3 éves korig nem kóros, tehát addig nem kell sehova vinni.Most meg már nincs erre szükség, mert megtanult időközben.hogy én mit éltem át ezalatt a 1-2 év alatt, amíg naponta a körmöm rágtam, hogy miért nem beszél, még ez el nem mondható.
2011. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 év 8-9 hónapos volt a kisfiam, amikor beszélni kezdett. Előtte max. 15 szót tudott, akkor pedig 3 hét alatt folyékonyan kezdett beszélni, és 8-10 szavas mondatokat mondott!! A kiejtés még nem tökéletes, sokszor nem annyira jól érthető, vagyis félreérthető a hasonló szavak esetén, de gondolom ez is kialakul, hiszen még csak 3 hónapja beszél.
2011. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!