Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a gyed max összege? A...

Mennyi a gyed max összege? A most megszavazott kompenzáció ezt növeli, vagy azon belül érvényes?

Figyelt kérdés
Én úgy értelmezem, hogy csak az veheti igénybe, aki 1 v 2 gyerek után veszi igénybe a családi adókedvezmény. És akinek 3 van? Vagy annak már mindegy? Úgy értem annak már akkora a családi kedvezménnyel kapott összeg, hogy nem is lesz kevesebb a gyede, mint eddig?
2012. febr. 2. 08:04
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én kaptam erről a családi adókedvezményről egy tájékoztatót a munkáltatómtól, amiben ezt írják:

A családi kedvezmény kedvezmény a gyakorlatban azt jelenti, hogy 1 v.2 kedvezményezett eltartott esetén havonta és kedvezményezett eltartottanként 10 e FT-al, 3 vagy több eltartott esetén havonta és kedvezményezett eltartottanként 33eFt-al magasabb összegű nettó kereset áll a családok rendelkezésére.

A kedvezményezett eltartott, aki után családi pótlékot kapsz. A lényeget emeltem ki belőle, de elég részletesen leírják. Szólj, ha van még kérdéses.

Üdv.

2012. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!