Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem ad multivitamint 2 év...

Aki nem ad multivitamint 2 év körüli gyermekének hogy néz ki egy napi étrend hogy mégis meglegyen a szükséges vitamin mennyiség?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

èn semmit nem adok neki semmilyen vitamint.

az orvos különösen tiltja hogy mesterséges vitaminokat szedjek, habár itt németországna az összes orovos vitamin ellenes. csak akkor kell MESTERSÈGES vitamin ha vitamin hiány lépne fel.


Szóval mi eszünk mindent, nyers zöldséget nagyon keveset, de gyümölcsöt sem visszük tulzásba, rendesen fözök. eddig 3x volt beteg mindig magyarországon. most télen még egyszer sem szerencsére, pedig volt hogy lázas gyerekkell játszott egész délután meg heti 2x járunk gyerekkörbe.


Vitaminok nyers dolgokban maradnka meg legjobban. pl nyers zöldségek, gyümölcsök, de ebböl nem csinálunk nagy dolgot, néha almát, körtét, citrusféléket eszik, habár zöldséges kaja minden nap van de föve vitaminok nem nagyon maradnak meg benne.

2012. febr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!Én adok neki vitamint de csak télen!Sajnos sokszor átjönnek nagyobb gyerekek játszani betegen de ezt persze utólag közlik!Féltem a drágám nehogy elkapja!
2012. febr. 2. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom Bölcsis. Reggelire itthon rántottát, bundás kenyeret, virslit, meleg szendvicset , gofrit, palacsintát, péksütiket kap, és 2dl kakaó. Tízóraira bölcsiben üdítő, tea vagy 1 szem keksz van. Ebédre leves +főzelék feltétel, vagy tészta, vagy Husi rizzsel, burgonyával menza kosz, uzsonnára pedig vajas lekváros, vagy csak vajas, vagy felvágottas, tojáskrémes, zsíros kenyér van. Vacsorára meleg főtt étel szokott lenni itthon, hús körettel, vagy valami tartalmas leves. Semmi gyümölcsöt nem eszik meg, semmi zöldséget, kivétel a Kaliforniai paprika. Kap itthon tej szeletet, krémtúrót, csokit cukorkát.

Megvan a napi 3-4 étkezés, amiből 2 meleg, és megeszik egy kistányérnyi ételt. Eszik rendesen, nem csak ímmel-ámmal.

Nem kap külön vitamint, de szeptember óta nem is volt megfázva.

2012. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ!Én is gondolkodom hogy nem adok neki pluszba vitamint mert hátha elég a zöldség gyümölcs ő is jó evő!Hát még nem tudom!
2012. febr. 2. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem adok multivitamint neki. Orvosi utasításra Cebion cseppet kap. Mást az orvos sem javasolt. SAjnos én nem vagyok olyan szerencsés mint az előző. Az én fiam is bölcsis, de ha már egy hétig sem ő, sem a Húga nem betegek, úgy érzem valami nincs rendben :(.Sajnos állandóan elkap minden vírust.
2012. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!