Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis probléma, túlreagálom?

Ovis probléma, túlreagálom?

Figyelt kérdés
Kezdő ovis anyuka vagyok, a kisfiam 3 éves, kiscsoportos. ma a nagypapája ment érte, és az óvónéni mesélte, hogy tízórainál morzsolgatta a kenyeret, ami lepotyogott a padlóra, és ezt összesöpörtette a kisfiammal, ahogy állítólag máskor is. Én ezt a gyerek megalázásának érzem. Mi is leszidjuk, ha játszik az étellel (ilynekor már nem éhes), és el is vesszük tőle, tehát jogos, hogy rászól, de szerintem nem vele kellene összesöpörtetni. Mi a véleményetek?
2012. febr. 2. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
ez így van de sajnos az oviba ezt szokták de úgy látom merész az ovó néni hogy el is meséli nem szokták inkább otthon a gyerekek nekem is úgy meséli hogy mi történt és én másnap megbeszélem az ovónénivel
2012. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem túlreagálod. Csak a rendre tanítják a gyereket ezzel. Én is szoktam csinálni, ha kiszórja a gyerek a cukrot a zacsiból, vagy a legóit széthagyja, akkor szedje össze. És szokott takarítani is, mert szeret. Van hogy ő is szétszórja a kenyérmorzsát, ha malacul eszik, akkor nem szólok érte, de ha szándékosan szétdobálná, akkor igenis megkérném hogy szedje össze. Már óvodás, és nem kisbaba, hogy ne értse.

Ha a lányommal ez történt volna, én csak örültem volna, hogy az óvónénik is jó példára nevelik.

2012. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
De, szerintem vele kell összesöpörtetni. Hiszen ő szórta le. Az lenne a megalázás, ha kézzel kéne összeszednie, de ha kap hozzá megfelelő eszközt, úgy én semmi kivetnivalót nem látok a dologban. Persze nem mindegy, hogy az óvó néni azt mondja, hogy "most azonnal összesöpröd, amit leszórtál" vagy azt, hogy "légy szíves, söpörd össze".
2012. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

szerintem meg telejsen jogos. mit tegyen állítsa sarokba?


a kisfiad olyat tett amit nem szabad, nem szép és segítenie kell össze szedni.


nekem a másfél éves lányom kiöntötte a krémet és kértem hogy segítsen feltörölni. adtam a kezébe egy papir törlöt és szivesen segített. nem az ö hibája volt, mert én hagytam elö, de ezzel is tudja hogy ha valami kiöömlik azt fel kell törölni. kényszeríteni nem kényszeríteném, ha nem akarja akkor nem csinálja, mert még pici, de ha neki is kedve van és megteszi abban semmi baj nincs.


a fiad meg már igazán nagy szerintem ahhoz hogy össze söpörje. mit gondolsz az egész ovodát ö sepri? szerintem nem, csak ott, és akkor és gondolom ha normál gyerek akkor ezt semmi gond nélkül meg is teszi.


vagy nem fius munkának tartod?

nálatok semmit nem kell segítenie a gyereknek? habár kelleni nálunk sem kell, de olyan szivesen segít mindenben.

2012. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném rögtön elmondani, hogy nem támadóan, hanem párbeszéd részeként szertném veled megoztani a gondolataimat:


Megalázásnak tartanád azt is, ha a nagymama vigyázna a gyerekedre és ő pakoltatná össze vele pl a játékait? Ez ugyanaz az aspektus, csak másik esemény. Jót tesz a gyereknek ha ilyesmiben is van része, lehet hogy a későbbiekben természetes lesz neki az, hogyha valamit csinált, utána tegye rendbe a környezetét, ez lenne az alap norma, ha még lennének normák. A gyereknevelés tudatos feladatnak kell hogy legyen. Az ő jövőjéért teszel, ha több dolgot is el sajátít, ebben a korban pedig nagyon fogékonyak. És valóban, az ovónénik nem szokták újságolni hogy mit tesznek a gyerekkel napközben, de lehet mégis jobb lenne ha tájékoztatnák a szülőt, akinek az ilyen információk jobb esetben adalékot jelenthetnének a neveléshez. Hiszen az óvoda is pont erről kellene hogy szóljon, az alapvető viselkedési formákat készíti elő, egyénen belül és a többiekkel szemben -társas viselkedés.


"tehát jogos, hogy rászól, de szerintem nem vele kellene össszesöpörtetni."


Végül gondolom neked sem tetszik az amikor látod hogy az utcán valaki eldob valamit. Csak úgy. Persze felnőttről van szó, de valószínűleg a szemét eldobálás nem felnőtt korban kezdődött nála, hanem már gyerekkorban sem szóltak rá, vetették fel vele stb. Nem lett begyakoroltatva vele az a szokás hogy igen is söpörje össze maga után/ ne dobja el ha már nem kell, hanem szemetesbe dobja.

2012. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Talán azért reagálom kicsit túl, mert azt vettem észre (a szülőkkel való beszélgetések során, más is így látja), hogy az óvónőnek megvannak a kecvencei, és azok akikre mindig erélyesebben szól (ezt ébn is tapasztaltam más gyereknél, nem az enyémnél). A fiammal egyébként a bölcsiben semmi gond nem volt, az egyik legjobb gyerek volt, amióta oviba jár, azóta vannak ilyen gondok, és mindig csak ennél az fiatal ovóvéninél.

Egyébként természetesen én is összepakoltatom vele a játékait, és felszedetem vele a szemetet, ha azt szándékosan dobja el, de itthon valahogy sem korábban, sem most nincsenek vele ilyen jellegű problémák, amik az óvodában ennél az óvónőnél előjönnek.

2012. febr. 2. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyereknek is vannak kedvencei. Nálunk is egy idősebb és egy fiatalabb óvónéni van. A lányom a fiatalt kedveli az idősebet nem annyira, nem utálja, inkább csak elvan vele. Viszont a fiatalt az egekig isteníti! :)) Ő soha nem is panaszkodni, az idősebb mondta, hogy a lányom cserfes, néha túlzottan is, vannak csínytevései, mikor a fiatalt megkérdeztem azt mondta, semmi gond nincs vele. Ilyenek a gyereke is. Tudnak borsot törni az óvónéni orra alá, pláne ha azt is érzik, hogy nem van olyan akit jobban szeret a pedagógus. Ha belegondolok én is kiakasztottam a gimis ofőmet, szerintem a sírig emlékezni fog a nevemre, éreztem hogy nem csíp az elejétől fogva, és az érzés kölcsönös lett.


Egyébként én nem gondolom, hogy megalázta volna agyereket, én is összesöpörtetem a lányommal itthon a morzsát, ha szándékosan dobálja a kaját, vagy becsattog homokos lábbal, holott tudja, hogy nem szabad!


De Téged is megértelek, én ugyanígy mindenért sajnálgattam agyereket eleinte, ami érthető is, hisz más vigyáz rá, más nevelgeti addig míg Te dolgozol, mások az elveik, de hidd el bele fogsz jönni Te. Lesznek ennél 1000× cifrább dolgok is.

2012. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ezek szerint túlreagáltam. Ezt az ovis kérdést is meg kell szokni, és nekem, mint anyukának is bele kell jönni ezek szerint.
2012. febr. 2. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel nincs semmi gond.itthon,ha 2 éves fiam kiborít valamit,akkor hoznia kell a felmosót és rendet tenni.és még szívesen is csinálja.
2012. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem se gond,hiszen abból tanul a gyerek,mivel egész nap ott van,igy muszáj nekik is ugy fegyelmezni,hogy hasson és tanuljon belőle a gyerek.Kedvencek?Hát igen,ezek az ovónők is emberek.szerintem hazudok az az ovónő ha azt mondja neki nincs,viszont ha nagyon érezteti a többivel hogy ő bizony ne az,az már baj.mi is új ovisok vagyunk.tudom hogy nem könnyű.
2012. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!