Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislánynál kaki problém...

2 éves kislánynál kaki probléma? Segítség kell akinek volt hasonló.

Figyelt kérdés
December óta nehezen kakil a lányom, olyan már néha mintha visszatartaná inkább, gondolom fájhat már neki vagy nem tudom. 2 héttel ezelőtt voltunk orvosnál és dufalakot írt csak fel. Azóta adom neki, 2-3 naponta van kaka (híg) de ugyanúgy szenved előtte. Ami hasfogó azt nem ehetne. Akkor mit egyen? Mik a rostos ételek amik esetleg hajtják? TAnácstalan vagyok! Akinek esetleg volt hasonló segítene?
2012. jan. 30. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár, sok gyümölcs, főzelék, párolt, roston sütött húsok, joghurt, tejtermék. Kevés krumpli, tészta, kenyérfélék. A laevolac szirup a legjobb egyébként.
2012. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:

Laevolac szirup... de persze előbb próbáld ki a természetes hajtókat is, pl. szilvalekvár, azt ahogy az előttem író is javasolta.


Nálam a Laevolac szirup vált be, de mindenki másképp reagál mindenre, ezért ha lehet előbb a természetes dolgokkal kell kezdeni ;)

2012. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kerria ***** válasza:
úúú, ami még eszembe jutott, ismerősöméknek segített a kamillatea is, szintén nagyon erőlködött a gyerkőc, akkor itattak vele egy keveset, és az segített.
2012. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most 2 es fel eves kislanyomnal ugyanez a helyzet, es kb ugy 4 honapja tart mar. Mar mindent kiprobaltunk. A doki a laevolac szirupot ajanlotta, de sajnos attol meg faj a pocakja. Mar teljesen elvagyok keseredve. Hiaba adom neki a rostban gazdag gyumolcsoket ( mandarin, szilva stb.) igy is csak minden harmadik napra van kaki a laevolac ellenere.

Sajnos a negyedik nap vegere elofordul, hogy glicerines kuppal tudok csak rajta segiteni.

Ha esetleg valakinek van valami jo otlete azt en is szivesen kiprobalnam.

2012. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Most nincs idom, de kesobb leirom milyen eteleket ehet es miket nem.( A listat a korhazbol kaptuk, sajnos egy beontes utan.)
2012. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Már én is teljesen el vagyok keseredve, csak szenved szegény egész nap szinte. Nagyon megköszönném, ha leírnád a listát amit kaptál, hátha abból még tudok én is meríteni vmi jó dolgot!

A többieknek köszönöm szépen az ötleteket, ki fogom mind próbálni, hátha vmi jó lesz,most épp a kamillateát hűtöm neki.

És várom még az ötleteket akinek van!

2012. jan. 30. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

joghurtba belekevert korpa,műzli (én dm-ben szoktam venni babáknak való apró szeműt)

amúgy minálunk mikor evett/eszik tejpépet a kislányom (már nem nagyon,de van rá példa..),akkor abba is belekeverem kb 10-10gr korpa+műzli keverékét..


ezt hirtelen egy oldalon találtam:

Címoldal / Fogyókúra & fitnesz

Székrekedésed van?

3 napos diéta

A modern nő rohanó életét éled, nem ülsz le ebédelni, csak a számítógép előtt gyorsan bekapsz valamit? Ne csodálkozz, ha székrekedésed van! Segítünk!

Szerző: Turi NikiForrás: Femina.hu2007.07.31.82hirdetésMennyi ideig tartható? 3 napig

Mire való? székrekedés megszűntetésére

Mennyit ehetek naponta? lásd: mintaétrend


Mit érhetsz el ezzel a diétával?

Ha össze-vissza táplálkozol, semmilyen rendszer nincs az étkezésedben, ráadásul nem is mozogsz, előfordulhat, hogy székrekedésed lesz. Ilyen esetben a széklet megkeményedik és beszárad, fájdalmassá és hosszadalmassá válik az ürtés. Még aranyér is kialakulhat a végbélnyílásodon. Ehhez társul még a puffadásérzet és a rossz közérzet. Ahhoz, hogy minden nap legyen székleted, kellő mennyiségű emészthetetlen rostot kell bevinned a szervezetedbe. Ezek a rostok növényi élelmiszerekben találhatóak, jellemzőjük, hogy rengeteg vizet felvesznek, megduzzadnak, így ingerelve a bélfalat. Növényi rostot tartalmaznak a teljes kiőrlésű lisztből készült pékáruk. A zöldségek közül a karalábé, a répa, a zöldborsó és a káposzta tartalmaz rengeteget belőlük, a gyümölcsök közül pedig szinte mind, de nem annyit, mint az előbbi zöldségek.



Az étrend követésénél figyelembe kell venni:

•a társbetegségek jelenlétét (epebetegség, krónikus lázas állapot stb.)

•egyéni érzékenységet (pl. a paradicsomban lévő szerotonin, van akinél hasmenést, és van akinél szorulást vált ki)

•az élelmiszerek kémiai és mechanikai ingert kiváltó hatását a bélrendszerre (kémiai ingert váltanak ki a tejsavas erjedéssel készített savanyított tejtermékek, míg mechanikus inger a gyümölcsökben lévő emészthetetlen alkotórészek pl. apró magvak, búzakorpa stb.)

A székrekedés rendezésében sokat segíthetnek:

Éhgyomorra fogyasztott:

•langyos víz

•langyos kamillatea

•savanyú káposzta leve

•kovászos uborka leve

•áztatott aszalt szilva leve

•gyógyvizek (Mira, Hunyadi stb.)

•savanyított tejtermékek (joghurt, kefir, aludttej, író)

•pre-, és probiotikummal dúsított élelmiszerek

•rostos gyümölcs- és zöldséglevek

•magas rosttartalmú zöldségek

•magas rosttartalmú gyümölcsök

•teljes kiôrlésű gabonából készült vagy korpával dúsított élelmiszerek

Ajánlott élelmiszerek:

Pékáru, pelyhek, gabonafélék:

•barna kenyér

•rozskenyér

•Graham-kenyér

•szójás kenyér

•rozsos és korpás Abonett

•Korpovit keksz

•puffasztott rizs vagy búza

•müzli

•étkezési búzakorpa

•zabkorpa

•zabpehely

Gyümölcsök:

•Minden gyümölcs, kivéve banán

Zöldségek:

•paprika

•paradicsom

•uborka

•savanyú káposzta

•sárgarépa

•karalábé

•karfiol

•zöldbab

•zöldborsó

•patisszon

•kelkáposzta

Tejtermékek:

•friss gyümölcsből, cukor nélkül készült gyümölcsjoghurt

•gyümölcsös túrókrém

Italok:

•turmixok

•zöldséglevek

•gyümölcslevek

2012. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy megigertem ime a lista amit a korhazban kaptunk.

Nem ajanlott etelek:

csokolade

kakao

repa

burgonya

alma

banan

mez

sutemenyek

kekszek

piritos kenyer

feher kenyer

szensavas italok

tejbegriz

ropi

rizs


Ajanlott:

barna kenyer

kukorica,lencse

bab,borso

sutotok

muzli

kukoricapehely

szilvalekvar

rostos gy.le

paradicsom,narancs

sargabarack, korte

etkezesib buzakorpa

tejes gy. turmixok

szolo, mazsola

5 eves kor utan (dio, mogyoro, tokmag)en adom neki, semmi gondunk vele

tamarrin lekvar

2012. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a listát! :-)
2012. jan. 30. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!