Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem beszél csak szavakat a...

Nem beszél csak szavakat a 2,5 éves kislányom a többi halandzsa. Mekkora probléma ez?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok negatív kritikát kapok avégett hogy a kislányom aki 2,5 éves jó formán csak halandzsázik.Mindent megért és meg is érteti magát néhány szót mond és kész a többi halandzsa.a mondókákat szépen halandzsa nyelven elmondja de a ritmusáéból tök ki vehető.Mostanában kezd 1 pár szóval többet mondani de azt sem tisztán.Ezen felül most próbálkozunk a szoba tisztasággal is.A családom szerint én nem foglalkozom vele eleget.A háziorvos azt mondta h kap még 1 kis időt mert többet kéne beszélnie míg a gondozónök a bölcsiben azt mondták h ne aggódjak minden gyerek más ritmusban fejlödik.Az apja 4 éves koráig meg sem szólalt majd neki állt folyékonyan beszélni.szerintetek?
2012. jan. 18. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és én szerintem elég sokat foglalkozok vele csak 3 szakban járok dolgozni igy vannak napok mig csak annyit látom ameddig leviszem a bölcsibe:(
2012. jan. 18. 14:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Beszéd: nem vagyok szakmabeli, de azt gondolom, hogy ha már elkezdett beszélni, tehát mond pár szót, akkor nagy baj nem lehet, egyszerűen később kezd beszélni picit mint az átlag, de szerintem semmi több, majd beindul a beszédje

Bili: nekem kisfiam van, pont 2,5 éves, bizony pelenkás, nyáron már bilizett, de visszaesett teljesen, simán elüldögél a kakában is, nem is tudom mi lesz szeptemberig

Foglalkozás: ne haragudj meg ezért, de ha vannak napok, amikor szinte nem is látod, akkor azokon a napokon valóban nem foglalkozol vele, ami persze nem a te hibád. És ezeken a napokon a család többi tagja foglakozik vele?

2012. jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
olyankor mikor délutános vagyok akkor az apukája van vele.Hát az a helyzet h a párom szépen ellátja a kislányt de szerintem nem nagyon ül le vele játszani vagy beszélgetni!Igen ezeken a napokon kivül gondoltam h foglalkozok vele mert olyankor tényleg önhibámon kívül nem tudok vele foglalkozni:( köszönöm h válaszoltál:)
2012. jan. 19. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

kislányoknál 2,5 éves kortól, fiúknál 3 éves kortól beszélhetünk megkésett beszédfejlődésről.

épp ezért én elvinném a helyedben a korai fejlesztőbe egy félmérésre. mi is most rójuk a köröket...

2012. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, és megnyugtató, hogy a kislány megérti a beszédet.

Énekeljetek, mondókázzatok sokat, ahogy csináljátok is, hiszen ő is tud már ilyen versikéket. És beszéljetek ha vele vagytok mindig arról, amit éppen csináltok, amire a kicsi éppen figyel. "Nézd, kinyitom a csapot. Hallod hogy zubog a víz? Jó meleg...." és így tovább.

Az egyáltalán nem baj, hogy azt a pár szót sem tisztán mondja. Ez az élettani pöszeség időszaka még jó pár évig. Ti beszéljetek tisztán, ő meg ahogy tud.

Esetleg egy fül-orr-gégészeti vizsgálatot meg lehetne kockáztatni, nincs -e túlságosan megnagyobbodva az orrmandulája, ami minden náthás időszakban (és sajnos sokat hurutosak ezek a kis bölcsisek) enyhe nagyothallást okoz és ezzel hátráltatja a beszédfejlődést.

Mi nem vesszük észre, hogy nem jól hall a gyerek, de azok a finom akusztikai különbségek, amik mondjuk a sz-c vagy p-t hangok között vannak, már nem jól érzékelhetőek a számára.

De alapvetően szerintem sem kell még aggódnotok.

2012. febr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sogornom fia elmult 3 eves es 3 szot tud. Az oviban azt mondtak, h meg kicsi ezert nem foglalkozik vele kulon a logopedus.

En kulfoldon elek, fontosnak tartom, h a lanyom megtanuljon szepen magyarul. Ezert sokat beszeltetem jatekosan is. 3 eves az enyem is:

pl:

-meselek neki es a fontosabb esemenyeket lerajzolom 2 percben, kivagjuk, szivoszalra ragasztjuk, igy kesz is a bab. UTana pedig szinhazasat jatszunk (ezt 2 eves kora utan nagyon szerette)

-szerepjatekok pl kiszedek a szekrenybol par cuccot (mustar, bab, banan stb) es boltosat jatszunk, hol o, hol en vagyok a vevo.

-csinalj oltoztetos babat v tok mindegy mit, csak kozben mond az esemenyeket Pl megrajzoljuk a fejet, hova rajzoljam a szemet.....stb



Heti egyszer sogornomekkel eszunk. LEgutobb a kisfiut ugy megszegyenitettek, h elkezdett sirni. Ilyet ne csinaljatok soha! Tudjak ok nagyon jol, h meg nem tudnak beszelni.

2012. febr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nehogy magadat hibáztasd! Ne viccelj! A beszéddel még ráér, sok az okoskodó, ne törődj velük. Nekem fiam van ugyan, de még csak most indult be a beszédfejlődése 2 hónappal a 3 éves szülinapja előtt. És még mindig csúnyán artikulál, de nem aggódom. 4 éves koráig van még ideje szépen beszélni. A te kislányodnak is van még ideje. A bölcsiben tudják jól a gondozók, másra ne hallgass, aki téged kritizál. Az, hogy nem minden áldott nap ülsz le vele mesélni, vagy mondókázni, hát könyörgöm, mást se teszi. Sőt, nagyon sok gyerek ki nem állhatja a mondókákat, versikéket. Egyszerűen nem foglalkoztatja őket, otthagyják a mesélő anyukát faképnél, és inkább labdáznak, vagy babáznak. És ők is megtanulnak beszélni! Legyél nyugodt, a kislányodnak nincsen semmi baja, csak más ütemben fejlődik, ennyi! Ne aggódj miatta!
2012. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ebben a témakörben nem sokat tanultam, de azt igen, hogy ez is egy örökletes tulajdonság, vagyis, ha apa későn kezdett el beszélni akkor a gyerek is későn fog. Mivel ez nem egy tudományos tény, méresd fel, hogy megnyugodhass teljesen!
2012. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!