Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodába is van beszoktatás?...

Ovodába is van beszoktatás? Az nagy hátrány ha ugy kezdi majd az ovit, h nem járt bölcsibe?

Figyelt kérdés
2,5 évesen,idén szeptemberbe mehet ovodába a kisfiam,ö bölcsibe nem járt mivel nem találok 6 orás munkát.jelenleg gyesen vagyok,és szeptembertöl lemondom a gyest,h visszamenjek dolgozni teljes munkaidöbe.az 8 orás,müszakban.de nincs más választásom,mert a gyes az csak max wc papirra elég.na mindegy a kérdés az hogy igy befog tudni illeszkedni?lesz beszoktatás?vagy hogy zajlik?van anyuka akinek ilyen korán ment oviba a gyereke?
2012. febr. 2. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor elkezd oviba járni akkor várj még azzal hogy visszamész dolgozni legalább 1 hónapig még maradj otthon, mert ilyenkor tudtommal az anyukát többször is behívják hogy azért ott legyen meg minden. Unokaöcsém esetébe így volt mert ő sem járt bölcsibe.
2012. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Beszéltetek már az óvodával? Mert 2,5 évesen nem szokták bevenni, csak ha betölti a 3. életévét. Nagyobbik fiamat (júliusi) is 3 éves kora utáni szeptemberben vették be. Kisebb áprilisi, így őt csak 3,5 évesen veszik be. Ez van. Én is szerettem volna ha előbb megy, de nem lehet, mert nincs 3 éves.


Természetesen van beszoktatási idő, általában 1 hét.

2012. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 2,5 évesen még nem hátrány, hogy előtte nem volt bölcsis. Unokaöcsém és -húgom szintén ennyi idősen ment, nem volt semmi probléma. Én viszont anno csak a kötelező iskola előtti egy évben mentem, engem már nem fogadtak be. Már össze voltak szokva... úgy kiutáltak, hogy fél év múlva ki is vettek. De ilyen kicsiknél szerintem ez könnyebben megy. Végül is biztos játszott már más gyerekkel, játszótéren, rokonokkal.
2012. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem barátnőméknél kezdte az idén az ovit a leányzó.Szeptemberben és még mindig beszoktatáson van:fél napot engedik csak menni;délben érte kell menni.Ő is betöltötte a 3. évét,mikor elkezdte.

Nem tudom mennyire veszik szigorúan a betöltött 3. életévet,de én anno 2,5 évesen kezdtem.Annyi volt a kitétel,hogy szobatisztának kellett lennie a gyerkőcnek.Nem lepődnék meg,ha ez is intézmény függő lenne,mint sok minden más is sajnos :(.

2012. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen beszéltünk az ovodával,és nálunk a városba van 1 ovoda ahova beveszik már 2,5 évesen is a gyerekeket.nekünk sikerült.igaz hogy nincs valami közel,gyalog bö fél ora az ut,de ez van.nekem fontos az ovoda,nem tudok várni még egy évet,mert nincs nagyszülö akire bizhatnám,gyesböl meg nem élünk meg,gyereknek enni kell és ruházkodni,már ha én az utobbit nem teszem,neki muszáj.
2012. febr. 2. 21:37
 6/7 A kérdező kommentje:
igen az az egy a feltétel,h nappalra szobatiszta legyen,ezzel mi jol állunk.beszélnie se fontos azt mondták,ez is jo,mert még nem beszél,de hát még szeptemberig van idönk,még bármi történhet
2012. febr. 2. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szobatiszta, és "közel " 3 éves beveszik, ha van hely. Nem próbáltál esetleg bölcsit? A gyesről meg lemondhatsz,ha 8 órába visszavesznek a munkahelyedre. Az oviban általában 2 hét a beszoktatás, persze ez attól függ, hogy a gyerek mennyire bírja a dolgokat. Ott tudod e hagyni zökkenőmentesen, stb. Az én kislányom, úgy hogy nem járt bölcsibe, 4 nap volt a beszoktatás, alig várta hogy mehessen. Semmilyen hátránnyal nem jár, ha nem volt bölcsis. Max. kicsit nehezebben szokja a közösséget, de ez idővel elmúlik.
2012. febr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!