Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez ellen lehet tenni valamit?

Ez ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Reggel mikor a férjem munkába indul, a gyerek már általában fenn szokott lenni.

Amikor az apja megpuszilja még nincsen semmi baj. Aztán mikor mondom, hogy integessél, az apjára néz kikerekedő szemekkel és őrült, keserves sírásba kezd. Aztán az apja kilép az ajtón és utána még negyed órán át vigasztalni kell. Ez az apjának is rossz, mert látja a fiát sírni, ami köztudott, hogy az apja után sír.

Kisírja magát de utána el is alszik.

Köszi. :)


2012. febr. 3. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy megszokás.


Látja rajtad, hogy te szomorú vagy. Látja hogy most sírni kell ez a feladata és ezt teszi.


Amit próbálhatsz, hogy nagyon gyors búcsu, mindig ugyan úgy. Pl mikor felöltözött csak akkor mentek oda, addig játszotok reggeliztek stb... majd mikor apa kilépne akkor oda mentek megpuszilja elköszön egy gyors mozdulat és már kint is van, te meg nagy mosollyal a szádon nevetgélve beviszed a szobába úgy csináltok mintha mi sem történne, nem vígasztalod, olvastok ha ölbe akar lenni, ha nem akkor játszotok. szerintem 3 nap után már nem fog sírni hanem mosolyogva elköszön.


amit soha nem mondj egy gyereknek napközben sem, ha rossz vagy apa nem jön vissza.

2012. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sem volt ilyet mondani az imádott kisfiamnak.

Köszönöm a válaszodat, megkíséreljük. :)

Viszont én nem vagyok szomorú, ha a férjem elmegy. Mosolyogva köszönök el tőle, odamegyek bezárom az ajtót és miután odamegyek a kisfiamhoz ő akkor kezd el sírni. Addig ott áll és nézi az eseményeket. Beszélni még nem nagyon tud, így ha megkérdezem, hogy miért sír, a válasz csak ennyi: "apuci" és a keserves sírás.

A sírás után pedig negyed óra múlva vissza alszik.

2012. febr. 3. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!