Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha valóban...

Mit lehet tenni, ha valóban lopják a gyerekeket? Totál bepánikoltam, bele is őrülnék ha még több eset megtörténik. Ti ez ellen, hogy védekeztek?

Figyelt kérdés
A gyomrom a torkomban. Mostanában sok a rémhírnek kikiálltott hír, de hallottam esetet közeli ismerőstől, hogy a szomszédjukkal megtörtént, a gyereknek kivették fél veséjét majd visszavitték ugynarra a helyre, ahol játszott, a szülők pár percre nem figyeltek rá. Nyaralni voltak a Bulgár tengerparton egy héttel ezelőtt. Mit tehet egy idősebb nagyszülő, egy gyerekeket sétáltató ovónéni,, stb.? Nem vagy és nem is lehetsz mindig te vele, hogy óvd mégis meg? Hasonló valós esetekről tudtok? Totál kivagyok. Készülünk nyaralni, de szinte már erről is hajlandó vagyok lemondani, úgy megijedtem.
2011. júl. 24. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon jót mulattam a kérdéseden. A gyereket elvitték, kivették a fél veséjét, majd visszavitték oda, ahol játszott... És a szülő mindeközben mit csinált? Ez nem pár perces téma.


Amúgy meg a sajtó tele lenne vele, ha igaz lenne.


Másrészt, normális szülő nem veszi le a szemét a kicsi gyerekéről, nemhogy pár percre, de pár másodpercre sem, főleg idegen helyen.

2011. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
:) Jaaaj! Ne ülj már fel mindenféle rémhírnek! Az ilyenek mindig megtalálják azt, aki el is hiszi :) Ha odafigyelsz a gyerekedre, nem eshet meg ilyen :) Gondolom, idegen helyen még pár percre se veszíted szem elől. Különben, az ilyen "az ismerősöm hallotta az ismerősétől, hogy annak az ismerősével megtörtént" általában a városi legenda kategóriába tartozik.. Szerinted, ha ebben csak egy hajszálnyi igazság lenne, a bulvársajtó már nem röpítette volna világgá? ugyan már...
2011. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha igaz lenne, akkor tele lenne vele a sajtó. Emlékezz a kis Madeleine történetére, napokig volt téma, és utána is még előkerült a Híradókban, ahogy voltak új fejlemények.

Itt is ha a 2 éves kis Kolompár Dzsesszika elkószál Mucsarögöcse-alsón, akkor kint van 100 ember, akik átfésülik a terepet és búvárok kutatják a közeli tavat.


Nem kell minden marhaságot elhinni, ami az ismerős ismerősének a keresztanyjának a sógorával történt.

2011. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

"a gyereknek kivették fél veséjét majd visszavitték ugynarra a helyre, ahol játszott, a szülők pár percre nem figyeltek rá."


Itt egyébként jót röhögtem. Persze, úgy választják ki a gyerekeket, hogy de helyes kis szöszke, visszük a veséjét és eladjuk mint egy lopott mobilt. Az nem úgy van, hogy bármelyik vese bárkibe beültethető.

2011. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom ha csak fele igaz a sztorinak akkor is hajmeresztő. Nem ennek feltétlenül, mert én is gondolkodtam ezen, hogy igaz vagy sem, de főleg angolul rengeteg infot lehet találni ellopott gyermekekről. Nyilván nem tévesztem szem elől a gyerekem, de írnak olyan esetekről is mikor az apuka mellől vitték el. Hiába volt ott, futhatott a kocsi után tehetetlenül. Ha belegondoltok kicsit, rájöttök, hogy sajnos ha ott vagy egy kisgyerekkel, megáll egy autó, berántja hirtelen két pasi a gyereket mellőled az autóba, mind figyelheted, akkor sem biztos, hogy tudsz ellene tenni valamit.De legyen nektek igazatok, hogy ez nem fordulhat elő, annak nyilván én is jobban örülnék, de akkor is bepánikoltam és be is fogok ha ilyet hallok, számomra annyira elfogadhatatlan és kegyetlen dolog ez, még a gondolata is :-(
2011. júl. 24. 23:25
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Anyuka, gondolkodjon már egy kicsit ha nem esik nehezére!

Most majd jönnek azok akiknek a szomszédja ismerősének a rokonának a kollégájával épp megtörtént.

Komolyan mondom, ha valakinek gyereke lesz elveszíti a józan eszét?

2011. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Időről-időre felröppennek ezek a mesék,és sokan még szítják is azzal,h azt állítják,egy ismerősükkel történt meg.

Gondold végig:komolyan elhiszed,h egy vesét kivenni pár percig tart??És ebbe belefért,h elvigyék és visszavigyék??

Sokáig a Tescoban/Corában/akárhol,bevásárlókocsistól elrabolt gyerek sztorija vitte a prímet,aztán jött a kocsiba/mentőautóba berángatott gyerek meséje,most ez.Nem kell mindent elhinni,figyelni kell a gyerekünkre,és kész.

2011. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
amúgy megnyugtató számomra, hogy ti is hihetetlennek tartjátok és főleg lehetetlennek. Én is, de akkor is ijesztő számomra és nyilván, hogy féltem a gyerekem. Annyi őrült van a világon, a sok pszicho film is csak önti a sok marhaságot ötleteket adva, az ilyenektől mindig rosszul leszek
2011. júl. 24. 23:28
 9/21 A kérdező kommentje:
számomra akkor válnak valóssá ezek a dolgok amikor nézem a neten a sok eltűnt gyerek fotóját, akikről azóta sem tudnak semmit, hogy eltűntek. Ezt a sztorit azért írtam le, hogy lássam van-e picike alapja is, nem-e történt meg esetleg valakivel, aki biztos tud hasonlóról. Örömmel olvasom, hogy nem. Nem tudom elképzelni, hogy ilyesmit, hogy tudna valaki kitalálni. Szóval sokszor mondják, hogy minden viccnek fele igaz, és úgy gondolom nem hiába. Valószínű ezért is vagyok hajlandó inkább térni az felé, hogy akár meg is történhet, soha nem lehet tudni
2011. júl. 24. 23:33
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

A nagyobbak tényleg lehettek bűncselekmény áldozatai, vagy maguktól mentek el egy rettenetes családból.

A kisebbeknél itt Európában nagyon ritka az igazi emberrablás, a legtöbbet a másik szülő rabolja el, vagy valami más lehet a háttérben, és nem véletlenül azokat a gyerekeket vitték el.

Igen, történnek extrém esetek, mint amikor terhes nőből kivágtak gyereket az USÁban, de ezek egy kézen megszámolható esetek. Nagyobb esélye van a gyerekeinknek arra, hogy a suliból hazajövet elcsapja őket az autó.


Még csecsemők esetében elképzelhető hogy valaki megpróbálja ellopni, de 1 évesnél nagyobb gyerek esetében szerintem szinte 0 az esélye.

2011. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!