Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viszitek a héten a rossz utak...

Viszitek a héten a rossz utak miatt bölcsibe a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
A hideg miatt még vinném, hiszen ha jól felöltöztetem nem fázik. De nagyon rosszak az utak/járdák. A biciklit is alig lehet tolni. Mással meg nem tudunk menni, gyalog messze van a bölcsi (főleg a hóban) nem beszélve a munkahelyemről. Így megbeszéltük apával, hogy kiíratom magunkat a gyerekorvossal. Úgy is náthás a kisfiam meg köhög is egy kicsit. Tegnap meg ma úgy sem dolgozunk/dolgoztunk.
2012. febr. 7. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha beteg, akkor persze, ne vidd.

De csak a rossz utak ne tartsanak vissza. Szánkóval nem tudtok menni? Nálunk sokan úgy közlekednek, mi is mentünk már úgy. Ahol nem volt hó, ott sétált a kisfiam és vittem a szánkót, de azért a legtöbb helyen van annyi, hogy lehet húzni.

Ahová nem muszáj, oda mi sem megyünk, még kocsival sem.

De azért az vicces lenne, ha senki nem menne dolgozni, meg suliba, csak mert van egy kis hó az utakon :) És ezt most ne bántásnak vedd, csak gondold végig egy picit :)

2012. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, akinek kocsija van biztos másképp gondolkodik. De akinek nincs, az kétszer is meggondolja. Persze nem azt mondom, hogy a hó miatt ne menjen senki sehova, hiszen ezt nem lehet úgysem megtenni, de amikor valaki mindenhova gyalog jár, a hidegben, az esőben, a fagyban, a hőségben, azért az nem piskóta. Míg ha van az embernek kocsija, akkor tudja, hogy ha minden kötél szakad ott az autó. De akinek van az el sem tudja ezt képzelni.

Szerintem amúgy jó hogy nem vitted, viszed. Pláne ha köhög és pláne ti sem dolgoztok, akkor használd ki az alkalmat. A kicsinek is jobb lesz, ha nem megy közösségbe, lehet nem is esik bele annyira majd a betegségbe. Meg hát az időt együtt tölthetitek.

A szánkó jó ötlet, ha felétek tudsz azzal közlekedni. A forgalom, a járda, az út olyan. Valamint még ha a szánkónak adottak is a feltételek, de van olyan cipőd is amiben el tudod húzni, valamint a cuccod is elfér a szánkón. Mert azért egy válltáskával a kezedben a munkahelyedre nem olyan szívderítő a szánkón húzás sem. Tényleg csak ha nincs más megoldás.

A bicikli amúgy tényleg nagyon veszélyes, pláne gyerekkel. Vagy ha járdán tudod tolni, a kicsi a gyerekülésben, akkor talán, ha biztonságos a járda, rendesen el van takarítva.

Bár akárhogy is de hamarabb kell elindulni, ha időben oda akarsz érni.

Szóval szerintem ha egy mód van rá, akkor írasd ki magatokat egy két napra. A gyereknek is jót tesz egy kicsit anyával, otthon meleg tea stb.

2012. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
El is mentem a dokinénihez, ki is írt. Ő is jobbnak látta, hogy ha nem megyek ilyen útba. Az a baj, hogy gyalog az én munkahelyem legalább 40 perces út lenne, plusz bölcsi 20-25 perc öltözéssel együtt. Így ha délutánra mennék dolgozni fél 5-ig vagyok. Nem érnék oda érte (5-kor zár a bölcsi). Reggel meg 6-kor nyit a bölcsi, 6.10 mire levetkőztetném, fél 7-re meg be kéne érnem. Esélytelen. Jobb ez így. Legalább együtt vagyunk:-)
2012. febr. 7. 11:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul most dúrják csak az utakat, eddig alig-alig. A járdák sem jobbak.
2012. febr. 7. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért az autó sem tuti megoldás ilyenkor, mi reggel megpördültünk az úton, gyerek hátul teljesen bepánikolt, még szerencse, hogy én nem. Nekünk az autón kívül nincs más megoldás, tömegközlekedéssel kb. 2 óra lenne mire a bölcsibe érünk + 1.5 km gyaloglás egy 2 évessel. Ha holnap is esik a hó és ilyen szarok lesznek az utak lehet, hogy nem jövök be dolgozni és otthon maradunk.
2012. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!