Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves gyermek mellé...

Hány éves gyermek mellé érdemes kistesót vállalni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mikor nem viseli már rosszúl hogyha nem ő van a középpontban. Nekünk nagyon sok gond volt az első babánkkal 4 hósig hasfájás azóta a fogaktól nem alszunk, éjjel még 2-3x kel./szopizik/Félek a kistesó is nehéz eset lessz és akkor alig tudok majd a drágámmal foglalkozni.
2009. jún. 2. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én kb. akkor akarok szülni, ha a babám 3,5-4 éves lesz. Mondjuk ennek anyagi okai is vannak, mert így lesz annyi munkaviszonyom, hogy kapjam újra a TGYÁS-t és a GYED-et normális összeggel. Meg reménykedem benne, hogy olyan korban már megérti, hogy pl. halkan kell játszani amikor a kistesó alszik vagy hogy most etetem a tesóját és nem tudok vele játszani menni. Szerintem egy 1-2 éves baba ha megszokta, hogy mindenki körbeugrálja és folyton foglalkozik vele valaki, nagyon rosszul éli meg azt, ha egyszercsak jön egy kisember aki "kitúrja" őt. Nálunk legalábbis ez a helyzet, nem hiszem hogy még elfogadna egy új családtagot. De neked kell tudni, hogy milyen a gyerkőcöd.
2009. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát igen...Mi is valahogy igy gondoljuk.

Én még nem tudom elképzelni,h lehet e UGYANUGY SZERETNI másik gyermeket is...a Kicsink 1 éves,de én is arra gondolok,ha lenne VALAKI más,akkor h tudnék 100%ban mindkettő mellett uyanugy lenni..Most még ugy érzem,Lelkiismeretfurdalásom lenne ha Kistesó jönne....

2009. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,elfelejtettem,sztem 5 év az ideális,NEkünk:-)
2009. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bnőm lányai közt 2 nap híjján 2 év van és elépesztő,hogy a nagyobbik kislány milyen édes a hugival.Komolyan mondom,hogy nem volt sosem féltékeny,simogatta,babusgatta a hugit,sosem nyúta az anyukáját,hogyha etetett és nemtudott vele foglalkozni.Elképesztő volt számomra is:)Most már rosszabb a helyzet,de nem neki,hanem az anyukának,mert mind a 2 gyerkőc rosszcsont és együtt indítanak hadjáratot a mami ellen:DAmúgy nekem ez azért is volt meglepő,mert bnőm nagyon fiatalon szült,először 18 majd 20 évesen,de amúgy bármilyen meglepő,nekem eddig úgy tűnt(ismerek pár hasonlóan fiatal anyát),akik következetesebbek mint az idősebb anyák.Pl sosem dugtak cumit a szájukba,hanem kiskanállal:)


Én majd olyan 3 éves kor körül szeretném a 2.at,az a pont ideális kor amikor még nem nagy köztük a különbség:)Bár az új gyes-gyed miatt nemtudom,de az az egy év sztem tökéletes lesz:)

2009. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ideális korkülönbség, mindenkinek más az. Többen mondják a 3-5 évet. Én inkább a másfél, két évet részesítem előnyben (függetlenül attól, hogy az első 2-3 év marha nehéz). Szerintem ahol már több mint 3 év korkülönbség van ott a gyerekek nem igazi játszótársak. Ezenkívül szerintem egy 3-4 éves gyerek, akármilyen okos és érett is nem érti meg, hogy ő most mért szorul háttérbe, nagyon féltékenyek tudnak lenni. Ezen kívül egész más programokra van szüksége a két gyereknek. Egy 3-4 évessel már lehet "programokat" szervezni, simán ellehet már menni pl. színházba, a kicsi csak "útban" van, mire ő akkora lesz, hogy vihetem a nagy kinő ebből. És a nagyobb gyereknek is sokszor "nyűg", ahogy a kicsi ráakaszkodik. Persze ez csak az én véleményem :)
2009. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 éves és 9 hónapos volt,amikor a kishuga megérkezett.

Ugy érzem megfelel minden. Most 14 hónapos a baba.

2009. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sztem minimum 2,5 év kell, ah több az nem baj.:)

Nálunk 2év 8hónap van és szuper.

2009. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 év van.
2009. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb annál jobb!!! Igaz sok munkával jár,de késobb jobb!!!Èn elcsesztem nekem 10 év van a gyermekeim kozott,és nagy a féltékenység!!!
2009. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nálunk 9 és fél év után érkezett de isteni minden!!!
2009. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!