Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos a fiam, semmilyen...

19 hónapos a fiam, semmilyen formában nem eszi meg a húst. Aggodjak?

Figyelt kérdés
egyedül a virsli meg néha rántott csirke, de csak pár falat, ha meglátja a tányéron, nem kéri, mindennk csak a szaftját kapja tésztával rizzsel, eszik amugy böven tejterméket, de hust nem. mit tegyek? ötletek?
2012. febr. 8. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Viszontkérdés: mit próbáltál?


A kisfiam a brokkolit nem ette meg, kiderrült azért mert nem ízlett ahogy elkészítettem, a 4. féle jött be nála, azóta úgy csinálom és imádja. Húsból rengeteg féle van és millió elkészítési mód, érdemes sokfélét kiprobálni. És itt persze nem arról van szó hogy a mai világban kilószámra vedd a húst és dobhatod ki ha nem eszi meg, a pörköltnek vagy rántanivalónak szánt húsból lecsípsz egy keveset és azt csinálod meg máshogy.

2012. febr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen időszak nálunk is volt. Közel 1 hónapig nem ette meg a húst. Akárhogy is készítettem el. Nem erőltesd, majd megeszi.
2012. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tennék semmit, majd eszik, ha akar. Nekem is válogatós a lányom, de soha nem trükközgettem, és már egyre inkább megeszik mindenfélét. Igaz, ő szétválasztó diétát csinál :) egyszer csak a rizst eszi, másszor a főzeléknek csak a levét, másszor a csirkének csak a bőrét :) De nagy átlagban van azért az étrendjében ez is, az is.
2012. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en fiam 17 honapos, Ö sem eszi meg a hust, ha a tanyerjan van inkabb nem eszik semmit...parolt csirkemellet le szoktam turmixolni es belecsempeszem szoszokba, van hogy igy sem csuszik le de legalabb valamennyit eszik.Emlekszem ovodaskoromben undorodtam a hustol...
2012. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keresztfiam 5,5 éves, az oviban sem eszik meg semmilyen húsos ételt. A sógornőm annyira nem foglalkozott vele, mert tejtermékeket evett, gondolta a fehérje bevitel megvan, viszont az 5 éves státusz vérvételen kiderült, hogy vashiányos.

Én hosszabb ideig azért nem hagynám, hogy ne egyen húst, vagy legalább olyan ételeket is adnék, ami fedezi a vasszükségleteket. És igen, 1000 féle elkészítési mód van, semmilyen formában nem eszi meg? Ahogy az első is írta, lehet, hogy csak abban a formában nem eszi meg, ahogy próbáltad, vagy add kisebb darabokban, hogy szinte ne is lássa, vágd apró darabokra.

2012. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ha apro darabokra vágva teszem a tányérba vagy belekeverem a rizsbe kiköpi ha észreveszi és onnatol semmit nem kér, de ha pl egy egész rántott csirkecombot adok a kezébe, aznaggggyon érdekes, néha beleharap, vagy ha nem eszi sehogy és látja hogy mi eszünk akkor jön kunyizni.
2012. febr. 10. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!