Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy a kislányom...

Miért van az, hogy a kislányommal nem lehet az utcán haladni semmilyen formában?

Figyelt kérdés
Épp egy éve jár már, decemberben lesz 2 éves. A kezdetektől fogva nem lehet vele haladni....amíg nemkell eljutni sehova, addig jó, lépcsőzik, stb. De ha menni kéne, akkor nem, max. 10 méter, aztán vetetné fel magát. Ha kismotorral megyünk, akkor sem jobb a helyzet, max. 50 méter, aztán nekem kéne vinni őt is meg a motort is. Amúgy azért is furállom, mert nagyon mozgékony, nem lusta. Van más is így? Mikor fog ez változni? Egyelőre vagy biciklivel megyünk mindenhova, vagy ha nagyon hideg lesz már, babakocsival,. de azt meg utálja....
2010. nov. 17. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem érzi magát biztonságban az utcán. Nem tudom mennyit sétáltok, de szerintem érdemes lenne minnél többször és leginkább játszótérre vagy a szabadba, ahol lefoglalja a játék és szaladgálhat. előbb-utóbb megszokja úgyis.

de lehet hogy nincs igazam ez csak egy ötlet volt

de egy próbát megér szerintem

2010. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon sokat vagyunk kinn, kb. amikor csak lehet. ui mint írtam mozgékyon, és itthon csak rövid ideig találja fel magát. soakt vagyunk a játszón is.

de én is mintha azt látnám rajta, hogy nem érzi magát biztonságban, de nem tudom miért. nem volt neki smemi olyan élménye tudtommal. az mondjuk igaz, hogy másban is elég érzékeny, nehezen megszokós fajta. de már egy éve megy ez.

2010. nov. 17. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 20 hónapos a kislányom és ugyanez megy mint nálatok. Viszont nem gondolom hogy nem érzi magát biztonságban, szerintem csak rájött hogy ha anya cipel az jobb, nem számít hogy a nyuszimotor a másik oldalamon lifeg :)) Van annyi eszük hogy van ki cipelje a popójukat, szerintem erről van szó. Legalábbis nálunk. EGyébként mi is bicajjal megyünk minden hova, lényegesen gyorsabb mint a babakocsi, télen meg autó lesz a soron, csak abban a csúnya havas időben nem merek majd vezetni, na akkor nem tudom mi lesz :)
2010. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem buta, tudja, hogy 2 perc hiszti után anya megoldja, hogy ne kelljen gyalogolni.


21 hós ikreim szépen sétálnak. Van, hogy valamelyik elfárad, de hiába fetreng a földön, nem tudom felvenni, mivel kezem tele, meg ott a tesó is, igy szépen tovább sétálok, néha kedvesen hivom. Mikor nagyon eltávolodunk, akkor üvöltve jön utánunk. Lehet, hogy van, aki ezzel nem ért egyet, de nem tudom máshogy megoldani a szitut. Ma az egyik végig üvöltött, nem akart gyalogolni, rángatta a ruhámat, hogy vegyem fel. Elsétáltunk-bevártuk-elsétáltunk... üvöltött végig, majd min. 10 perc után rájött, hogy ebben semmi bulis nincs, mert senki se hatódik meg a produkciótól és hüppögve megfogta a kezemet és jött. Mire hazaértünk, már semmi baja se volt, csacsogott.

2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

nem szoktam cipelni. párszor jópárszor próbáltuk az elmúlt 1 év alatt hogy gyalog vagy motorral....kudarcba fulladt majdnem az összes kísérlet. egy-egy ilyen alkalom után mindig mondtam neki, hogy mivel én nem cipelem, ő meg nem jön, marad a babakocsi (később a bicikli). szóval nem volt olyan, hogy sokszor hiszti miatt cipeltem, és megszokta volna. ... kíváncsi vagyok mikorra múlik el? tervezünk kistesót jövőre, akkor már biciklizni se fogok tudni egy idő után. ha meg megszületik....vbár az még odébb van.

2010. nov. 18. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyesmi illetve nem vetette fel magát, de minden lépésnél volt valami irtó érdekes kavics, falevél, bogár stb.. Most 6 éves, és még mindig nem a legjobb sétálásból, (erős pedig és imád futni játszózni )de már csak azért mert lemarad, de jön azért. Mikor kisebb volt az segített, ha mondtam a mondókát.

Lassan jár a csigabiga .... aztán gyorsan jár a csigabiga....és mi is lassan ill. gyorsan mentünk. Vagy nézzetek ki valamit, és addig most lassan megyünk így ni, most futunk, most sietve ilyesmik.

2010. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!