Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke semmilyen...

Akinek a gyereke semmilyen formában nem eszi meg a zöldséget és a gyümölcsöt az milyen trükkhöz folyamodik? Vagy nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kap mást, amíg nem eszi meg.
2011. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves.

Gyümölcsöt egyáltalán nem eszik. Néha iszik gyümölcslét. Vettem gyümölcscentrifugát, ezzel legalább almalét/naracslét iszik.

Zöldségből csak a répát és a spenótot eszi meg, amit felismer.

Szoktam csinálni rakott karfiolt, zöldbabot, brokkolit -- rizzsel és darált husival, én etetem, ha elrejtem a zöldséget a rizsbe, akkor megeszi, de ha látja, akkor végem. Egész apróra szoktam vágni.

Nyersen nem eszik meg semmit az ég világon.

Ezért aztán adok neki multivitamint.

Ez van sajnos. Remélem, hogy majd az oviban megváltoznak a "remek" étkezési szokásai.

2011. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
főzelékben megeszi szerencsére, illetve a gyümölcslevest is,ha teljesen összeturmixolom és csak lé marad. megeszi ivóléként is, kifacsarva a gyümölcsleveket. Csináltam már répa-banán-őszilét is, az is ízlett neki :)
2011. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 fiam van. Hidegrázást kapnak a zöldségektől :(

3 és 4 évesek.

Nálunk a krémlevesek váltak ve. Úgy nem felismerhetők a zöldségek és imádják. Reszelt sajttal szoktam nekik tálalni.

Tejföllelés keményítővel sűrítem. Nem használok tejszínt, lisztet a levesekhez.

Így még a férjem is megeszi a borsót ( bár asz macerásabb,mert passzírozni kell, de megéri)


Sz.tem a krémlevesekkel érdemes lenne próbálkoznod!

2011. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Öcsém nem ette a gyümölcsöt, arra volt hajlandó, hogy minden este megigyon egy pohár facsart narancslevet megcukrozva. Azért sem volt oda, de ez muszáj volt.

Most 24 éves, azóta sem eszik semmi gyümit, nem állítom, hogy ez olyan jó lenne, de tény, hogy ettől még soha nem beteg, gyerekkorában sem volt beteges.

2011. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát... Nehéz ügy. Ha igazán lelkiismeretes vagy akkor sajnos meg kell várni, míg a gyerek éhes lesz és akkor adni neki. Nem feladni 2 perc után és mást adni. ha éhes megeszi, ha nem kell neki, akkor megvárni, míg kell majd neki.

Egyébként ezzel a módszerrel elég hamar le lehet szoktatni a gyerekeket a válogatásról.

Mert a gyerek azért válogat, mert megteheti. Nem szabad ennyire tehetetlennek lenni.

2011. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Krémleves!

Mondjuk nekem megeszik a zöldségek javát anélkül is, de úgy meg nagyobb mennyiséget is, nagyon szeretik.

Más is írta, reszelt sajt, mi még pirított kenyérkockát is szoktunk tenni bele, vagy ha arra nincs időm, létezik a levesgyöngy nevű bogyó, hát az a csúcsok csúcsa. :o)


Gyümölcs:

palacsintába szoktam tenni reszelt almát vagy banánt, nyáron barackot turmixolva, de lehet körtét is, vagy szilvát, ami épp van.


Vagy: nálunk most sláger a "pempő". Almát, banánt összeturmixolok botmixerrel, kicsi fahéjat és citromlevet teszek hozzá, még magamnak is csinálok! :o)


Ja, amit nem szoktam, mert tejallergia van, de lehetne banánturmixot, vagy joghurtba, túróba tenni a gyümölcsöt, esetleg kis cukorral vagy mézzel (ha elmúlt egy éves)

2011. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mennyi idos?

nagyon sok gyumolcs van am!


en eloszor kiprobalnam, hogy kap mast, de apa meg anya nagyon jo etvaggyal eszi pl a gyumolcsot, es megmondani neki, hogy o nem kaphat..

mondjuk ugy harom negy napig.. amikor mar nagyon nagyon akarja, akkor "kegyesen" adni neki :)

(eleg benan hangzik, de a forditott pszihologia nekem nagyon sok esetben bejon) (pl a nagykádra is igy szoktattuk ra, egy hét volt, azota imad furdeni :))


a masik, hogy nagyon sok olyan zoldseg, gyumolcs van, ami szinten egeszseges, es "feldobja" az almat..

peldaul granatalmat nalunk ugy eszi a fiam, mint a "kutyusok" a tapot (a szemeket a tenyerembol "horpinti fel"), nagyon elvezi :))


a harmadik, hogy peldaul a narancsot anya eszi, a kisnarancsot (mandarint) meg o. sokat "szerepjatszunk" (o kiskutya, en a nagykutya, o a pteranodon papa, en a pteranodon mama, stb).. es megesszuk a szerep szerinti kajankat :) (hust nagyjabol csak igy eszik, meg ugy, ha o lehet miki eger, es kifogja a csuszihalat a csillag tobol, es akkor eljatszuk hogy babot kell adnia, hogy horgaszhasson, elmondja, hogy milyen szinu volt a csuszihal, mielott anya megsutotte, stb)


igazabol en nem eroltetem, mert a fiam kb semmit sem eszik. ma szamoltam meg, 8 doboz csokis/gyumolcsos/stb joghurt van a hutoben csak neki, mert ugy szamoltam, hogy heti 4et eszik meg, hat nem sieti el, nekem kell lassan megenni oket :)


meg eszembe jutott valami

menjetek el olyan helyre, amit szeret (jatszohaz, stb), es ott tuti meg fogja enni. aztan kosd ossze lassan azt a kajat azzal a helyjel (pl beszeljetek rola, stb).. meg ez jott be nalunk

2011. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok ötletet.

Igazából nekem is van pár bevált praktikám, csak kíváncsi voltam újabbakra. Krémlevest én is szoktam csinálni, de hol megeszi hol nem. Ami mindig beválik nálunk, hogy csokipudingba gyümölcsöt turmixolok, keksszel besűrítem, ezt eddig még mindig megette, mert a csoki miatt nem érezni a gyümölcsöket. De mostmár ennél találékonyabbnak kell lennem, mert ezt is megunhatja egy idő után.

2011. nov. 1. 16:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Darathusba ha spagettinek keszitem szoktam teni karfiolt es aprpra vagok bele repat. Eszre sem veszi. Ha fasirtot keszitek akkor teszek a fasirtba egy kicsi brokkolit is. Pizzaszeletre szoktam tenni pici spenotot, jo sok friss paradicsomot. Neha csinalok gongyolt husit es a sonka meg gomba mellet teszek bele egy kis cukkinit felkockava vagy padlizsant (ha tezek bele padlizsant nem teszek sonkat csak sajtot). Parolok meg spargat vajba es beletekerem sonkaba meg sajtba a kisfiam elragcsalja (szereti humuszba vagy tejfolbe martogatni. Melegszendvicset szoktam kesziteni sonkaval meg sajtal es szinten vagok bele paradicsomot meg paprikat, kukoricat. Szotam csinalni husos-zoldseges pitet (kisfiam csak husis peitenek ismeri) ezt harapja es nem latja, hogy mi van benne de a csirke/marha husi mellett van benne hagyma, repa, feher repa, zoldborso. Hirtelen ennyi jut eszembe:


Gyumolcsot:

Szoktam neki kesziteni delutan uzsonara mindenmasodik nap milk shake-et. Ebbe van 1 gomboc vanilia fagyi, 2 dl tej es sok-sok gyumolcs. Nyaron sokat csinaltam eperrel, most altalban banannal csinalom, mehet a barack, malna, afonya... kombinalni is lehet. Jo suru lesz es kanallal ki lehet kanalzni. Ha picit higra sikerul akkor meg mehet szivoszallal. Mondjuk en a tej miatt csinaltam ezt mert sajnos nem issza meg mas formaba a tejet. Igy en neha csokifagyit tettem bele bannal de orultem ha gyumi nelkul is megissza neha. Ugyhogy neked lehet a vanillias gyumolcsos valtozatt jobb lenne. Ezenkivul gyumolcsos vanilias palacsinta. Nallunk minden kedden este ez van. Apa suti a palacsintat mi meg ulunk az asztalnal es kulombozo gyumolcsoket, lekvart meg vanillia ontetet teszuk a palacsintakba. Kisfiam imadja a palacsinta esteket. :)

2011. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!