Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet, hogy 20 hónapos...

Miért lehet, hogy 20 hónapos kisfiam előtt semmi tekintélyem?

Figyelt kérdés

Kb.20ból 5ször csinálja meg elsőre amit kérek,vagy hagyja abba,ha tiltok.Utcán nem fogja a kezem,ha sétálunk.Ha motorozik,nem áll meg,csak ha kedve van,és nem akkor ha szólok.Pedig tudja mit jelent,hogy állj meg.Hiszen ha épp olyan a kedve,akkor megteszi.Máskor meg futhatok utána.

Egyébként jófej srác,csak piszok akaratos.Egyedül is eljátszik,ha nekem épp dolgom van,szoktunk együtt rajzolni,gyurmázni,stb.olyankor minden jól is megy(mert olyasmit csinál,amit szeret),vagy ha nem,akkor vége a játéknak,és eltesszük aznapra.

De utcán megkergül.Megy,amerre gondolja,mint aki süket...Hogy tudnám ezt rövidre zárni?Mert ha így folytatódik,nagyobb korában mit kezdek vele????

Remélem tudtok segíteni!


2012. febr. 10. 11:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy ha szépen kérek,akkor elengedi a füle mellett,ha pedig erélyesen szólok,vagy kiabálok,akkor összeszedi magát....De nem azért szültem,hogy legyen kivel veszekedni naphosszat... Amúgy utcán ez se segít,meg aztán nem akarom ,hogy tőlünk legyen hangos a játszó pl. ... :(
2012. febr. 10. 11:25
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Ez életkori sajátosság, nem téged bosszant. A határait keresi. Ha nem megy szépen kézen fogva, akkor tedd babakocsiba.
2012. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan, ahogy az előttem szóló is írta :)

Az én lányom is ilyen volt 3 éves koráig. A frászt hozta rám, hogy elszaladgált, én meg ott álltam és vívódtam, hogy a kicsit hagyjam ott a babakocsiban az út szélén vagy a nagy után rohanjak.

Aztán ezt kinőtte. persze most is van, hogy valamit 100X el kell mondanom és néha látom, hogy tényleg elfelejtette nem és nem bosszantani akar. Máskor meg próbálgatja a szárnyait, de ha látja, hogy véget ért a móka akkor szót fogad.


Akkor tudod elveszíteni a tekintélyed, ha pl a párod családod rombolja a gyerek előtt. Így vannak a sógornőmék. Apuka minden hülyének elhordja az anyukát a gyerek (és család előtt) és látom, hogy a nagylány néha komplett hülyét csinál az anyjából (nem elszaladgálás vagy egyéb dacolás terén, hanem ha rászól mérgesen akkor sem bagózik rá...na neki nincs tekintélye)

2012. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!