Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek az ügyeletre? Vagy...

Elvinnétek az ügyeletre? Vagy várjak holnapig?

Figyelt kérdés
26 hónapos a kisfiam,38 fok a hője,szépen lassan kúszik fel.Viszont eszik,iszik,játszik,nem nyűgös.Van itthon lázcsillapító,kúp és nurofen is.Viszont vérzett az orra,tüsszög és folyik is az orra.És jönnek a legutolsó rágófogai.
2012. febr. 10. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

AZért, mert belázasodik, felesleges ügyeletre rohanni.

Ha feljebb megy, csillapítsd neki, ügyeletre csak akkor menj, ha semmivel nem tudod lehúzni (se hűtőfürdő, se a váltott gyógyszer).

Azzal, hogy lázas, nem csinálnak az ügyeleten semmit, felesleges egy plusz tortúrának kitenni a gyereket.

2012. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom,a hogy az első. Ilyennel én nem szoktam az ügyeletre rohanni.
2012. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Holnap mindenképpen vidd el orvoshoz, akkor is, ha már nem lázas. Simán lehet torokgyulladás, mandulagyulladás.
2012. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem vinném.

Lázat csillapítani kell. Ha valami "súlyos" kialakul, akkor kell az ügyelet.

Tudom, ez is borzasztó, de ez még nem tűnik "vészhelyzetnek".

Az pech, hogy péntek van, mert gyerekorvosnak nem rossz ilyenkor megmutatni, de ez murphy...

2012. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

3.vagyok, elfelejtettem, hogy péntek van.

Próbálj bekukucskálni a torkába, ha tüszős, akkor mindenképpen vidd orvoshoz,mert akkor antibiotikum kell!! Ha csak piros, akkor tantum verde befújós elég.

2012. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Xabó ***** válasza:

Szerintem otthon próbáld meg inkább csillapítani a lázát,az ismert módokon,mert az ügyeleten sem tesznek mást.A fogzás miatt könnyebben elkapja a vírusokat,náthát ezért folyhat az orra és lehet lázas.Orrvérzést okozhat egy pici kis ér elpattanása az orrban.Az én fiam 21 hónapos és mi is túl voltunk idén már egy hasonló lázas betegségen.Megnyugtatás képpen mi is elmentünk dokihoz,aki megvizsgálta és szépen hazaküldött,hogy folytassam azt amit eddig,meleg tea,lázcsillapítás,orrszívás.

Ha mégis nagyon rosszul lenne csak akkor vidd az ügyeletre.

2012. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Én még annyit mondanék,hogy ne te vidd az ügyeletre,hanem hívd ki az ügyeletet. Lázas gyerekkel ne mászkálj. Nekünk december 30-án volt így lázasan ébredt egész nap kapta a panadolt amíg hatott lent volt a hője, de utána mindig magasabbra szökött. Este már kúp ellenére 39 fölé ment a láza. Hűtőfürdő semmit sem segített, hívtuk az ügyeletet. 1,5 óra múlva kiértek addigra már 40,5 volt a hője. Kapott egy algo injekciót, 10 perc alatt levitte neki és már aludt is. Másnapra kutya baja sem volt, azóta sem tudjuk mi okozta a lázát!
2012. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy para anyuka, egy kis láznál általában nem rohangálok az orvoshoz, csak akkor ha már 3 napja lázas. Viszont pont tegnap én is elvittem egy kis hőemelkedéssel, mert a fülére panaszkodott, hogy fáj. A fülének semmi baja, viszont kezdődő tüdőgyulladása van, láz, köhögés, orrfolyás és minden nélkül. Azonnal antibiotikum persze. Mára kutya baja. Szóval, ha holnapig is 38 felett marad a láza, és nehezen csillapítható akkor inkább vidd el, minthogy komoly baja legyen belőle.
2012. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen szempontból rossz anya vagyok, ha lázas a gyerek, és egymás után 2x beadott egy-egy adag lázcsillapító után sem megy le a láza, irány az ügyelet.Láttam már lázgörcsös gyereket, köszönöm szépen, egyszer elég volt. Inkább 100x feleslegesen, mint 1x nem. Néha meg is kapom az orvostól, hogy anyuka ezt komolyan gondolja? Igen, komolyan. Ha valami szövődménye lesz a legbagatellebb tünetnek, azt sohasem bocsájtanám meg magamnak. Nyugodtan hülyézzen le az orvos....
2012. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lázgörcs bár borzasztó, de nem hozható összefüggésbe azzal, hogy milyen "rég óta", vagy mennyire "magas" a gyerek láza.

Bármikor bárkinél előjöhet, amelyik gyereknek egyszer volt, az hajlamos rá, tehát annál számítani lehet rá újra.

És sokkal rosszabbul néz ki, mint amennyire veszélyes.


HA nem megy le tartósan a 40 fok körüli láz, az tényleg baj, de nem a lázgörcs miatt.


De 38-nál egyáltalán nem kell "félni".

Persze hogy rossz, ha beteg az ember gyereke, én sem azt mondom, de ami tényleg veszélyes, az a 40-hez közeli hő.


És persze ha napokig 38, és nem tudni mitől, akkor is egyértelműen doki, de ha jól vettem ki, Kérdező gyermeke ma lázasodott be.

2012. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!