Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek orvoshoz/ügyeletre,...

Elvinnétek orvoshoz/ügyeletre, ha 3 napja lázas, picit híg a széklete, de lehetséges, hogy a foga miatt?

Figyelt kérdés

15 hónapos kisfiam szerdán belázasodott, nem nagyon /38,2-38,5 között mozog/ de nem szokott lázas lenni. Jön felül egy foga a nyuszi foga mellett, lehet, hogy attól. Hígabb volt a széklete már azelőtt is, hogy lázas lett volna, de most büdibbnek érzem, nem a megszokott.


Éjjel nem alszunk, fél óránként kel, van, hogy egy órát is vergődik, van, hogy simán visszaalszik, de fél-egy óra múlva újra kel, emiatt nappal is nagyon nyúzott, de azért jókedvű is.


Doki csak hétfő délután lesz, várjak addig vagy vigyem a Heim Pálba ügyeletre? Azt sem akarom, hogy kinevessenek egy kis láz miatt, de mi van, ha van valami mögötte?


2010. aug. 20. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez amit leírtál, 3napos lázra utal. Fog nem okoz lázat. Csillapítsd a lázát, 3-4nap elteltével apró kiütések jönnek ki, de maguktól elmulnak majd.
2010. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 12-hós. Múlthéten egyik pillanatról a másikra 38,6 lett a láza.Lázkúp,nurofen,hűtőfürdő. Este vissza felment,akkor hívtam a gyerekorvost,másnapra behívatott. Minden rendben volt,de a láz nemment le.Azt mondta a fogától nemlehet. Ja,egy nap kb 6-szor kakilt de nemvolt híg csak nyálkás.A széklettenyésztés negatív lett.A láz 2 napig tartott. Mikor lement végre,na onnantól nemevett szinte semmit (szó szerint!)és elkezdett menni a hasa,mert szinte csak ivott.Már sírtam,pedig tényleg mindenevő nem válogatós. Egyedül a nestle folyékony tejpépet itta meg,pedig már darabosat eszik. Ez kb 4 napig tartott,aztán kezdett visszatérni az étvágya. Megnéztem a fogát és egyszerre 2-bújt ki neki.Na akkor hogyis van ez hogy a fogától nemlehet? Hívd fel a gyerekorvost hogy ő is mondjon azért valamit,én is hétvégén hívtam.
2010. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17:05-ös vagyok. Azt elfelejtettem hogy normaflort kellett neki adnom napi 2-szer felet,és attól rendeződött a széklete.
2010. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3 napos láza már volt, igaz kiütések nem jöttek ki rajta utána. Most is néztem, most sem jött /még/ ki rajta semmi. A széklete neki is nyálkás, a napi kakis pelus fele kb ilyen.


Ő is nagyon keveset eszik, a kedvenceit sem, se szilárdat, se pépet, se tápszert, se tejet... épp annyit, hogy éhen ne haljon. :( Na holnapra meglátom mit tegyek.

2010. aug. 20. 18:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja... adtam neki Viburcolt, meg egy másik lázcsillapító kúpot (germicid nem volt a gyógyszertárban), ezeket estére adtam /nem egyszerre/, nappal hűtőfürdő..... de semmi változás. Igaz ma reggel csak hőemelkedése volt, gondolom az esti kúp lenyomta neki, de aztán megint láz lett belőle.
2010. aug. 20. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
én bevinném a dokihoz. ha ilyen tartósan láza van akkor az nem fogzás hanem valami vírus vagy batérium okozza.
2010. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
El, fogzás nem okoz lázat, tévhit, viszont ha beteg, a fogak is jobban jönnek....
2010. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk 2 napja tart a láz,és ma elvittem mert 39,4-re felment a láza(levonva) és torokgyulladása van!Szerintem vidd el kinevetni biztos hogy nem fognak legfeljebb megnyugtatni!Én örülök hogy elvittem mert tudom mitől van és tudom kezelni!

Üdv.1 éves lázas kisfiú anyukája

2010. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy néz ki mégis csak 3 napos láz volt. Ma reggelre 36 lett a hője és tiszta pötty szegénykém. Remélem ma éjjel már fog tudni aludni, mert tegnap sem nagyon sikerült neki!

2010. aug. 21. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!