Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 - 2 év körüli gyermeked,...

1,5 - 2 év körüli gyermeked, aki még nem bölcsis, hanem otthon van veled, mennyire önálló evés, ivás, elalvás, tisztálkodás, szobatisztaság, öltözés, egyéb mindennapi tevékenységek terén?

Figyelt kérdés
Mi az amiben nagyon ügyes, önálló? Kb. mennyi időt tölt el önálló játékkal, és mi az amivel ilyenkor szívesen foglalkozik? Hogyan viselkedik bevásárlás során, hogy vásároltok be?
2012. febr. 12. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam. Kanállal is eszik már egyedül, de előfordul, hogy ilyenkor még átöltözünk ebéd után. Villával, (babavilla) már régebb óta szépen eszik. Inni kb 1 évesen tanult meg, akkor fülespohárból, most már bármiből, szépen, csúrolás nélkül. Az elalvás nem a büszkeségünk, még mindig cicin. Kezet egyedül mos, a felügyeletem mellett, nehogy leforrázza magát, már csak a pulcsi ujját hajtom fel neki. Fürdésnél aranyos, "szappanozza" a megnevezett testrészeit. Egyedül még csak a cipőjét, zokniját veszi le fel, illetve ha kigombolom a pulcsit, akkor abból kibújik, egyébként csak dugja kezét lábát fejét. Egyébként: Fésülködik, orrot fúj, mindenről tudja mire való, próbálja is használni.

10-15 percet játszik önállóan, aztán bekapcsolódom, és akkor még egyszer-kétszer folytatja. Ez rajzolással, gyurmázással, autózással, könyvekkel, kirakóval töltött idő. Bevásárolni sokáig nagyon könnyű volt vele, mert egy kiflivel elücsörgött a bevásárlókocsiban, most már azonban segít anyának és mindent bepakol a kosárba. Mondjuk annak örülök, hogy nem hisztizik még semmiért, mikor mondom nei, hogy ezt ne vegye le, vagy tegyük vissza mert nem kell, akkor szót fogad. Igaz, hogy a kezét egy percre se lehet elengedni, mert akkor szökik mellőlem, de azért még működik a közös bevásrlás, mondjuk nem is volna más választásunk.

2012. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

18 hónapos a fiam. Egyedül leveszi a zokniját, meg nagy néha fel is. :-))) Mégis, egy ekkora gyerek miben legyen önálló? :-))

Enni egyre szebben eszik kanállal, de még van mit fejlődnie.

Játék: most is egyedül játszik a szomszéd szobában, akár órákat elvan így, ha meg vele van a három és fél éves nővére, akkor pláne.

Bevásárlás: nekem egyik gyerekkel se volt gond soha a bevásárlás, igaz, nagyon korán vittem őket (alig pár hetesen), nem volt választásom, nem volt segítség, a férjem rengeteget dolgozik, utazik. Beültetem a bevásárlókosár ülésébe és kész. Piacon fogja a kezemet és sétál mellettem, kivárja, amíg egy-egy helyen megvesszük, amit kell, nincs vele gond. Az esetek nagy többségében amúgy mindkét gyerek (hamarosan mindhárom, de a harmadik még pocakban) velem van. Nem divat a hiszti, soha nem kötik rá magukat semmire, simán be lehet velük vásárolni.

Fürdéskor ő maga is mosakszik, fogat mos, de persze közel sem tökéletesen, szóval kell még a szülői felügyelet. Eszébe sincs szobatisztának lenni, inni iszik egyedül pohárból is, de jobb szeretem, ha a babavizes üvegből, mert azt garantáltan nem borítja magára.

Altatom, nem egyedül alszik el, ott vagyok vele (illetve velük) amíg elalszanak, ez általában max. 15 perc. Egy hónapja átalussza az éjszakát, egy szavam sem lehet. Este nyolctól reggel hatig alszik.

2012. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és autózni, vonatozni szeret, mesekönyvet nézegetni, meg a nővére babáit tologatni a babakocsiban. A formabedobó és a beillesztős kirakó is tetszik neki.
2012. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát öszintén az én 2 évesem,nem eszik egyedül,tudna,de nem akar,mert anya adja azt mondja,és hiába eröltetem,akkor csak nem enne,igy etetem,inni tud pohárbol régota,elaludni nem alszik,ugy altatom,ami már egyre nagyobb gondot okoz,sokáig kell simogatnom meg ilyenek,fogytán a türelmem.játszani,szintén nem játszik egyedül,csak pár percekre,sose volt el,egyedül.szobatisztasággal viszont 20 hos kora ota jol állunk,szinte nappalra már szobatiszta,akkor adok rá,ha hoisszabb utra megyünk ki,no meg most a hideg miatt,de amugy jelez.bevásárlás,mikor hogy,ha beültetem öt a kocsiba elvan,segit pakolni.de amugy akaratos,hisztis kis kölyök.mért a tiéd?
2012. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az enyém 19 hónapos. Első baba, nem tudom, hogy mennyire kellene már önállónak lenni, nem akarok nagy elvárásokat sem állítani felé, de a ló túloldalára sem szeretnék átesni, hogy mindent ráhagyok, mindenben kiszolgálom. Járunk ismerkedni a bölcsibe, és ott ahogy elnézegettem jórészt mennek ezek a dolgok. :( Inni már sikerül neki egyedül, de az evéssel inkább csak próbálkozik. Ő is "mossa" magát, és ügyes a kézmosásban is, meg végül is együttműködik mindenben, de én öltöztetem. Nekünk még bilink sincs, gondoltam, hogy majd a nyáron, a jó időben próbálkozunk. Én is egy hosszabb simogatásos, ringatásos, mesélős, énekléses rituálén esek át, mire elalszik, és ezt nem hiszem, hogy akármelyik gondozónéninek lesz ideje végigcsinálni. Játszani max egy félórát, könyvekkel, ki-be pakolással, építővel, műanyag állatokkal. A bevásárlás egy nehéz ügy nálunk, na nem azért mert hisztizik, mert nem követelőzik, hanem mert a boltban az egyébként teljesen nyugodt gyerekem, kifordul magából és fel-le akar rohangálni, mindent tapogat, szagolgat, mióta a múltkor egy nénit látott, aki megszagolja a narancsot. kész birkózás.
2012. febr. 12. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!