Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bántja a kistesóját?...

Miért bántja a kistesóját? Féltékenység? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4éves, a kislányom pedig 3hónapos lesz. A kezdetektől magyaráztuk a nagyobbnak, hogy kistestvére lesz, itt van az anya hasában, majd sokat kell segíteni, és sokat tudnak játszani, stb. Nagyon várta, hogy megszülessen, és nagyon örült is neki. Mindig próbáltunk vele ugyanannyit foglalkozni, mint azelőtt, hogy ugyanannyi figyelmet kaphasson. Próbáltam mindig úgy tevékenykedni a baba körül is, és a konyhában is, bárhol, hogy segíthessen. Szívesen segített mindig fürdetni vagy öltöztetni. Most viszont 2hete folyamatosan bántja..

Van hogy a plüssállatokat csapkodja a fejéhez, vagy megharapja, megszorítja a kis kezét, bármi. Ha egy fél percre elfordulok, már sír a kicsi. Pedig igyekszem nem kettesben hagyni őket, még egy pillanatra sem.

Az ilyen esetek után mindig mondogatom neki, hogy nem szabad, Dalmikának ez fáj, az anya sem örül neki, inkább simogasd meg..megmutatom neki, hogy hogy simogassa vagy adjon neki puszit. Mindig úgy tűnik, hogy végre megértette, aztán mikor alkalma van rá, újra..

Kezdem félteni tőle a picit, mert a múltkor már a babakocsit akarta felborítani. El vagyok keseredve, ert a szép szóra nem hallgat, bántani pedig nem szeretném. Miért változott ekkorát? Mi válthatta ki belőle?


2012. febr. 12. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg most tudatosult benne, hogy nincs már többé egyedül, hanem van egy testvére. Úgyhogy igen, ez féltékenység.

Foglalkozzatok vele sokat továbbra is, játssz vele sokat. Menjetek el hármasban valahová, a kicsit pedig bízzátok rá valakire. Nem kell sűrűn, csak néha, hogy érezze a nagy, hogy ő még mindig ugyanolyan fontos.

Dicsérjétek meg, ha segít a kicsi körül, vagy ha valami jót csinál. Ez neki nagyon sokat jelent, mert tudja, hogy szeretitek, és nem csak a kicsi körül forog a világ.

2012. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, féltékeny. Nálunk 20 hó a korkül, ha félrenézek, már sír a kicsi. Pedig én nem mondtam, hogy sokat játszanak majd, mert ez csak pár év múlva lesz, nem is várta a kistesót, mert csak másfél volt, mikor született, nem is értett semmit. Eleinte nem vett róla tudomást, de most, hogy a kicsi is másfél, vannak harcok. Lehet, egész életükben ez lesz, a szülő dolga terelni őket, hogy ha nem is szereti, legalább ne bántsa. Sajnos az első mindig trónfosztott lesz.
2012. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is féltékeny a kistesójára. De megoldhatjátok azzal, hogy igazságosak vagytok, és nem engedtek meg többet a kicsinek. Akkor talán boldogabbak lesznek. De lehet hogy nagyobb korukra megváltoznak. Vannak bizonyos tulajdonságok, amik csak bizonyos korban vannak az embereknek. :)
2012. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!