Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2,5 éves fiam nemrég rászoko...

A 2,5 éves fiam nemrég rászokott arra hogy simogatja a fenekét, rászóljak vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Akkor csinálja ha altatja magát,vagy ha esetleg unatkozik.Akkor könyékig belenyúl a nadrágjába és simogatja a fenekét meg a pocakját.Már azt várom mikor fedezi fel hogy elöl is jó.Úgy tudom nem szabad rászólni ilyesmiért,de félek ha oviba megy majd kinevetik vagy ilyesmi,az meg még rosszabb!
2012. febr. 12. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen korban, ha a gyerekek felfedeznek egy örömforrást, ami számukra kellemes érzést nyújt, akkor azt önmaguktól nem fogják elhagyni, és valóban teljesen rá is szokhatnak, akár a nemi szervek simogatására is, és ennek nem csak kellemetlen következményei lehetnek, pl. hogy társai kineveti, hanem a személyiségfejlődés zavarát is okozhatják. Nem kel rászólni, tilos megszégyeníteni, durván figyelmeztetni, fenyegetni, büntetni nem szabad ebben a helyzetben. Meg kell próbálnod ilyenkor más alternatívát kínálni, finoman kivenni a kezét a nadrágból, és felajánlani, hogy simogatod a hátát, a fejét. Ha ez nem megy, kérheted, hogy öleljen meg téged, vagy a mackóját, vagy cirógassa a te tenyered.
2012. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,a figyelem elterelés eddig bejött,mert akkor nemjut egyáltalán eszébe benyúlni a nadrágjába,viszont ha pár percig nem szólok hozzá vagy épp kimegyek a szobából rögtön eszébe jut! Köszönöm az ötleteket,remélem addig nem fajul a dolog hogy a nemi szervével játsszon! Nem akarom én szégyenbe hozni,de volt már hogy megkértem rá ne nyúljon oda,persze szépen de csak akkor hagyta abba.
2012. febr. 12. 19:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy már nagyon régóta úgy aludt el hogy a karját simogatta,vagy éppen az enyémet ha én altattam.Semmi alvó állatkát vagy bármit nem fogad el,nem kell neki semmi,csak ez a simogatás.Pedig van egy kis majma egy kézbáb azzal sokat játszunk és szereti is de nem alszik vele,próbáltam hátha lefoglalná!
2012. febr. 12. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem más előtt csinálja, akkor hagyd, hadd simogassa a fenekét.
2012. febr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nalatok jobb ahelyzet, mint nalunk, mert nalunk nekem kell :D elalvas elott keri, hogy vagy a hasat, vagy a feneket simogassam, vagy pedig paskolja a konyokom. :D

maganak nem simogatja.

a könyököt megbeszeltuk, hogy csak itthon, es mostanaban nem huzza fel a polojat/nem huzza le a pizsigatyót, hogy a pucer boret simogassam, hanem eleg polo felett

szerintem el fog mulni, en nem csinalok belole nagy ugyet

(egyebkent a kukacat mar joval elotte felfedezte, nem szorakozott el vele nagyon gyakran, csak rohogott, hogy nagy lesz, es ennyi :) (azt se tiltottam, en is vele orultem)

2012. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is hogy megbeszélem vele hogy csak itthon simizheti,remélem majd megérti! Egy ismerősöm azt mondta hogy ilyeneket pszihés alapon csinálnak gyakrabban,nála ez tapasztalat!
2012. febr. 13. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!