Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? 2,5éves kisfiam...

Mit csináljak? 2,5éves kisfiam mostanában rászokott, hogy át jön mellém éjjel. Egy szobában alszunk mindhárman. Egy szoba van. Ha vissza teszem, szinte fekve toporzékol és ordít, de aztán vissza is alszik egyből.

Figyelt kérdés

aztán megint arra ébredek, hogy mellettem van.

most várom a 2.babát és leakarom szoktatni a velem alvásról, mert nagy hassal már el se fogunk annyian férni, meg ha megszületik a baba akkor se tud velem aludni, mert én éjjel kelni fogok, stb..

valoszínű a nyáron sikerül több szobásba költözni,mindenkinek lesz saját.addig esély sincs,hogy a saját helyén aludjon?vagy átjönne a másik szobába is?

mit csináljak?

kimerülök.és azt hiszem neki se jó.


2011. febr. 21. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Már lassan 2 hónapja kezdődött. Igaz, a kislányom külön szobában aludt. Egyszercsak elkezdett felriadni éjjel. Amíg még kis pocakom volt, ott nála a szobában kihúztam egy kis heverőt és ott aludtam vele reggelig(nem akartam, hogy átszokjon hozzánk). Aztán abbamaradtak, majd újra kezdődött, de akkor már a 7. hónapban voltam, nem tudtam ott feküdni mellette, így kénytelenek voltunk áthozni hozzánk. Azóta így megy ez minden éjjel. éjfél után felsír, Apa bemegy, kihozza, közénk fekteti, 10 perc és újra alszik...reggelig. Nemsokára szülök én is, nem tudom mi lesz. Az elején a pici ágya amúgy is a miénk mellett lesz az éjszakai szopik miatt, de ha már nagyjából átalussza az éjszakát, bekerül a nagylány szobájába. Onnantól kezdve indul a visszaszoktatás. Akkor már a pocakom miatt nem kell kínlódnom, remélem menni fog. Nekem is mondtak olyat, hogy érzi a kistesó jöttét, és jobban ragaszkodik most Anyukához. Eleinte -bevallom- mérges és frusztrált voltam a szitu miatt, mert nem akartam a velünk való alvásra szoktatni, de mivel mindhárman tudunk rendesen aludni reggelig, hát belenyugodtam. Nem volt más választásom. Tudom, hogy nehéz lesz a visszaszoktatás, de majd megoldjuk valahogy.
2011. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!