Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkába ingázó szülők! Hová...

Munkába ingázó szülők! Hová viszitek oviba/bölcsibe a gyereket? A lakóhely vagy a munkahely városába?

Figyelt kérdés
Félek,h ha megbetegszik,sok idő míg érte tudok menni ha a lakóhely városában/falujában van,míg munkahelyről 20perc lenne. (lakóhelyen nincs rokon,nagyi).Vagy ezt nem is a szülö választhatja?
2012. febr. 13. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiamat nem vették fel a munkahelyem szerinti városba - olyan felkiáltással, hogy önkormányzati rendelet alapján csak a helyi lakosok gyermekei járhatnak oda. Ahol lakunk nincs bölcsi, így bejelentkeztünk anyukámékhoz egy harmadik helyre és oda jár a gyerek. Ha anyu nem tudja elhozni akkor nagyon nehéz, rohanás az egész ő pedig több mint 10 órát a bölcsiben tölt ilyenkor (hál istennek nem viseli meg.) De ha anyu elhozza akkor is 15km kerülő minden nap, hogy felvegyem tőlük. De sajnos nincs választás, muszáj volt visszamennem dolgozni.
2012. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lakóhely. a munka ki tudja meddig lesz ott. és ráadásul itt vannak a barátok. 20 perc egyáltalán nem sok, azért annyit bőven kibír.
2012. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyhez közel vittem bölcsibe is, és tavaly oviba is. Pont azok az okok miatt, amit írtál, hogy napközben, ha felment a láza a bölcsiben/oviban, 5-10 perc alatt ott voltam, valamint így több időt tudunk a napból együtt tölteni, mintha reggel letenném otthon az oviban és későn mennék érte. Igaz, hogy így többet utazik ő is, de legalább együtt vagyunk. Én kértem a munkahelyemről igazolást, hogy itt és itt dolgozom és bevittem jelentkezéskor az oviba, hogy ezért nem a körzeti ovit szeretném, hanem őket.
2012. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat, tehát akkor nem lehetetlen a munkahely városába felvetetni. Kedves 2.! félreolvastad, munkahelytől van bölcsi 20percre, lakóhelytől 1-1,5óra vonattal, azt azért egy beteg gyerek nem várja ki könnyedén.

azon túl, ha munkahelyváltás lesz, az is ugyanúgy a másik városhoz köt majd valószínűleg.

2012. febr. 13. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!