Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a munkahely kontra ovi kérdést?

Figyelt kérdés

Elég nagy fejtörést okoz nekem ez a visszatérés a munkába, illetve az oviba való felvétel kérdése.

Zuglóiak vagyunk, túltelítettek az ovik, sok a gyerkőc a környéken. Gyermekem márciusban lesz 3, vissza kell mennem dolgozni, de a gyereket nem veszik fel oviba, bölcsibe, mert évközben vagyunk és tele vannak. Segítségünk nincsen, a párom estig melózik. Nagyi külföldön él, nincs abszolút rokoni segítségünk.


A munkahelyem 8 órában látna viszont, ahhoz viszont nekem reggelente 5-kor kéne kelnem mindig, hogy korábban tudjak kezdeni bent, hogy a fiamért időben odaérjek az oviba. És az sem kizárt, hogy túlórázni is kell bent, ami számomra technikai lehetetlenség. Hacsaknem szombaton, azt meg már kínzásnak tartanám. S fizetés nélküli szabi nélkül nem tudom megoldani a március-szeptember közti időszakot, míg nem veszik fel oviba. Ez meg a munkahelyemnek nem tetszik annyira.



2012. jan. 21. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magánóvoda?
2012. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha felveszik az oviba esetleg a szomszéd nénit megkérheted, hogy menjen érte stb.
2012. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, én 1 éves kora óta bölcsibe járattam és már a születésekor előjelentkeztettem az oviba. Májusban lesz 3 éves és mehet egyből oviba, lesz neki hely. Sajnos nagyon sok szülő az utolsó pillanatra hagyja az ovis jelentkezést és ez a vége.


Júniusban végzek az egyetemen, addig nappali szakos vagyok és teljesen egyedül nevelem. Anyja elhagyott, szüleim vidékiek, így nekem sincs más segítségem, így teljesen megértelek amúgy. Nálam is felvetődött már ez a kérdés, mert a suliban az órákat úgy raktam mindig, hogy reggel be tudjam vinni, délután érte tudjak menni (eközben még dolgoznom is kell, hogy tudjunk miből élni), de majd ha megyek dolgozni, ezt nem lehet megvalósítani, szóval drukkokolok, hogy valamit kitalálj te is és én is, eddig én teljesen tanácstalan vagyok.

22F

2012. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó apuka: le a kalappal előtted.


Én sem írattam be a fiamat tavaly abban a hitebn voltam,hogy év közben is belehet iratni így koppantam egy nagyot.Áprilisban lesz 3 és csak szeptemberben mehet.

2012. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Apuka! Én tavaly két oviba is elmentem beiratkozni, de nem fogadták el a tőlem a jelentkezési lapot mondván, hogy korai, náluk úgyis teltház van, és nem vennék fel csak a következő szeptemberben, várólistájuk nincsen. Mind a két helyen ezt a választ adták,é s még foghegyről is beszéltek velem. Ebből az egyik ovi a körzeti volt. (A zuglói Tücsöktanyába és a Bóbitába mentem)
2012. jan. 21. 22:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Magánovira nincsen pénzünk, az kb. havi 80 ezer tudtommal. Szomszédfiú lakik nálunk kettő is, nem vagyunk velük olyan közeli viszonyban, pestiek vagyunk. :( Vidéken más a helyzet, illetve itt is biztosan vannak jószomszédi viszonyok, de én magam túl sokat nem tudtam kialakítani.
2012. jan. 21. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írj az önkormányzathoz, h mi a problémád. Elképzelhető, h lesz hely valamelyik bölcsiben, vagy oviban. A bölcsi se olyan rossz hely.

Vagy egy munkahelyedhez közeli ovit, bölcsit is felkereshetsz, talán ott jobban el tudod helyezni.

2012. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Másik kerületi oviba nem viheted?

Az én lányom szintén 3 lesz márciusban és december óta jár.

2012. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bölcsi esetében általában működik a várólista, de az ovikban ritkán van ilyen. A bölcsinél én is azt csináltam, hogy már néhány hónapos korában feliratkoztunk a listára, hogy majd 2 évesen mehessen, de az ovi esetében nem volt ilyen.

Ha a lakóhelyhez közel nincs hely, akkor szerintem is próbálkozz a munkahelyedhez közeli ovikkal, ha pedig ez sem működik, akkor az önkormányzathoz fordulj, hátha tudnak valami megoldást találni.


Esetleg az eddig összegyűlt szabadságoddal nem lehetne valamit kezdeni, ha mindenképpen szeptemberig várni kell? Gondolom nem elég teljes egészében, de végül is azt úgyis ki kell adnia a munkáltatónak.

2012. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi elkezdtük végig járni a kerületi ovikat, mivel ahova tartozunk nem vették fel helyhiány miatt, 4. óvódában volt hely és már oda jár, igaz picit messzebb van, de van!

Még nem dolgozom, a régi munkahelyem áthelyezett volna a város másik végére, így az ugrott

2012. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!