Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne az utolsó csepp a...

Mi lenne az utolsó csepp a pohárban, hogy mint apuka, inkább Te neveld a gyereked?

Figyelt kérdés

Havi 8-9 napot van nálam a fiam. Eddig nem volt gyermekelhelyezési per, mert kb fele-fele időt volt velünk egy fél évvel ezelőttig. 4 éves.

Kéthetente itt van mindig hétvégén, a másik két hétvégéből egyet édesanyámnál van. Minden héten hétköznap is elhozom egy nap.

Sok olyan probléma merült fel ami miatt magamhoz venném, de nem tudom hogy mennyire van szüksége, hogy az anyai stabilitást is megkapja. Ami már így leírva is vicces, mert amint tudja, átadja másnak a fiamat, hogy szabadideje legyen. Szóval ha érte megyek szombaton, szólok, hogy onnan rögtön valami kirándulásra viszem, úgy öltöztesse, etesse meg... hát csak divatos ruhákat ad rá (mini szövetkabát, amiben a karját nem tudja megemelni, csőnadrág, amiben a lábát nem bírja felhúzni), de semmit ami esetleg vastag lenne, vagy praktikus. A fiam rögtön sír, mert éhes, mert csak egy joghurtot kap reggelire (nagyon rossz evő, de a tápláló szendvicset vagy virsit, tojást is megeszi, csak az kb 3/4 óra). Ha érte megyek, vagy a városban veszem át a fiam, mindig mocskos az arca, áll a kosz a fülében, koszos a haja. Legutóbb olyan koszos zokni és harisnya volt rajta, hogy azt biztos egy hete hordta már. Néha ellenkezik este a fürdésnél, mert az "anyánál nem kell mindig fürödni".

A baj, hogy ezeket nem fogja fel az anyuka, hiába szól az ember, olyan mintha elvarázsolt világban élne (35 éves). Ja, és szerintem az első szóra lemondana róla, de a kérdés, hogy mivel teszek jobbat a fiamnak? Ha gyakran van az anyjánál, de az elhanyagolja, vagy ha inkább itt van többet, az anyját meg ritkán látja.

Mielőtt valaki kérdezné, anyuka jól keres, én is fizetek bőven gyerektartást, amellett, hogy ha beteg én viszem orvoshoz és veszek gyógyszert neki, meg amit kell.


Létezik olyan, hogy kérünk hivatalos gyermekelhelyezést, de előre megegyezünk, hogy nála max X napot lesz? És én leszek a hivatalos gyámja?


2012. febr. 13. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyuka is hajlandó rá, akkor köthettek gyermekelhelyezési megállapodást és abban úgy szabályozzátok a láthatást egymás között, ahogy akarjátok. Hogy Te lehess a gyámja, mindenképp hivatalosan kell eljárni, azaz bíróságon vagy gyámhatóságon kell kezdeményezni az eljárást (nem tudom pontosan melyik abban ez esetben, ha megállapodás alapján megy.)
2012. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
amikor olvastam a soraid,mosolyogtam,hogy na megint egy okoskodó apuka,aztán ahogy végig olvastam hogy bármikor lemondana a gyerekéről,már nem mosolyogtam annyira.ha tényleg ez a helyzet akkor inkább tedd meg a lépést,hidd el a gyerek megérzi ki szereti igazán,és ha az anyjától nem kapja meg a szeretetet,úgy fog felnőni,hogy érzelmi szegény lesz.az hogy koszos itt-ott az hanyagság pusztán,attól még egy gyereket sem vesznek el az anyjától,de ha ő sem akarja nevelni,jobb akkor ha veled van,mint hogy egy életre tönkretegye az anyja.
2012. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem apuka vagyok.

Szerintem inkább gyakorlati dolgokkal kéne segíteni az anyukát. Ruhát vásárolni együtt, fürdősjátékokat, stb.

2012. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor veszik el az anyjától a gyereket és döntenek az édesapa javára, ha nagyon indokolt.

Családban nálunk is volt hasonló, hiába volt orvosi vélemény, környezettanulmány stb. nem vették el a gyereket, nem döntöttek az apa javára. Sajnos.


Szerintem, ha a feleséged belemegy csak akkor fognak megtenni hivatalos gyámmá.

2012. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Vannak rendes ruhái is, csak abban nem szereti járatni...valaki írta, hogy ruhákkal segítsek neki. Fürdősjátéka is van ott. Már 3 éve élünk külön az anyjával, házasok sose voltunk, amikor a gyerek megszületett, költöztünk össze.


Már csak inkább elkeseredett vagyok, sose fogom megérteni miért akart gyereket a volt barátnőm, ha ennyi a vele való foglalkozás részéről.


De a kérdés ugye, hogy a gyereknek mi a jobb, ha megfelelően van ellátva és szeretve, de csak az egyik részről, vagy az idő felében anyukánál, úgy ahogy foglalkozva vele, a másik felében nálam...

2012. febr. 16. 15:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb lenne a gyereknek, ha megegyeznél anyával: költözzön hozzád a gyerek, nálad legyen elhelyezve és ha ragaszkodik a hétvégi anyuka szerephez, akkor megkapja.
2012. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Esetleg anyukának nincs egy anyukája, akivel beszélhetnél ezekről és helyretenné a lányát?

Ha ez sem megoldás, és lemondana a gyerekről, akkor a leírásod alapján jobb helye lenne Nálad.

2012. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem harcolj a fiadért, mert az ő érdeke ezt kívánja! Ha valóban belemegy az anyuka, akkor legyél te a hivatalos gyám, de bíróság tényleg nem fogja neked ítélni, sajnos. Sok szerencsét kívánok hozzá, anyuka meggyőzéséhez pedig ajánlom, hogy mondd meg neki, hogy akkor láthatja amikor akarja stb. Van még egy nagyon fontos dolog: Kérdezd meg a kisfiadat! Üdv: egyedülálló anyuka
2012. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szégyen, amit a fiad "anyukája" csinál, pontosabban nem csinál.

Szerintem is inkább állapodjatok meg, aztán azt kéne valahogy hivatalossá tenni, mert nálunk sajnos tényleg nem szokás az apáknak ítélni a gyerekeket.

Nem tudom hol él ez a némber, nekem lesülne a bőr képemről, ha maszatosan, koszos ruhában, éhesen hagynám vkire a gyerekeket. Ugyan nálunk nem így működik, de van olyan ország, ahol már a gyermek elhanyagolása is eljárást von maga után.

2012. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a pohár még messze van attól,hogy megteljen.Ha lelkileg sanyargatná,vagy teljesen elhanyagolná sanszosabb lenne a dolog,de még az sem 100%.Ha valóban jót akarsz a kicsinek,inkább próbálj beszélni az exeddel ezekről a problémákról.Még azt is felajánlhatod,hogy Te több időt töltesz el a gyerkőccel,vagyis legyen Nálad,és amikor Ő szeretné-és alkalmas is a dolog-elviheti.
2012. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!