Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne az utolsó csepp a...

Mi lenne az utolsó csepp a pohárban, hogy mint apuka, inkább Te neveld a gyereked?

Figyelt kérdés

Havi 8-9 napot van nálam a fiam. Eddig nem volt gyermekelhelyezési per, mert kb fele-fele időt volt velünk egy fél évvel ezelőttig. 4 éves.

Kéthetente itt van mindig hétvégén, a másik két hétvégéből egyet édesanyámnál van. Minden héten hétköznap is elhozom egy nap.

Sok olyan probléma merült fel ami miatt magamhoz venném, de nem tudom hogy mennyire van szüksége, hogy az anyai stabilitást is megkapja. Ami már így leírva is vicces, mert amint tudja, átadja másnak a fiamat, hogy szabadideje legyen. Szóval ha érte megyek szombaton, szólok, hogy onnan rögtön valami kirándulásra viszem, úgy öltöztesse, etesse meg... hát csak divatos ruhákat ad rá (mini szövetkabát, amiben a karját nem tudja megemelni, csőnadrág, amiben a lábát nem bírja felhúzni), de semmit ami esetleg vastag lenne, vagy praktikus. A fiam rögtön sír, mert éhes, mert csak egy joghurtot kap reggelire (nagyon rossz evő, de a tápláló szendvicset vagy virsit, tojást is megeszi, csak az kb 3/4 óra). Ha érte megyek, vagy a városban veszem át a fiam, mindig mocskos az arca, áll a kosz a fülében, koszos a haja. Legutóbb olyan koszos zokni és harisnya volt rajta, hogy azt biztos egy hete hordta már. Néha ellenkezik este a fürdésnél, mert az "anyánál nem kell mindig fürödni".

A baj, hogy ezeket nem fogja fel az anyuka, hiába szól az ember, olyan mintha elvarázsolt világban élne (35 éves). Ja, és szerintem az első szóra lemondana róla, de a kérdés, hogy mivel teszek jobbat a fiamnak? Ha gyakran van az anyjánál, de az elhanyagolja, vagy ha inkább itt van többet, az anyját meg ritkán látja.

Mielőtt valaki kérdezné, anyuka jól keres, én is fizetek bőven gyerektartást, amellett, hogy ha beteg én viszem orvoshoz és veszek gyógyszert neki, meg amit kell.


Létezik olyan, hogy kérünk hivatalos gyermekelhelyezést, de előre megegyezünk, hogy nála max X napot lesz? És én leszek a hivatalos gyámja?


2012. febr. 13. 15:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyereknek stabil otthonra van a legnagyobb szüksége. Ha ezt Te tudod neki nyújtani, akkor lakjon nálad, és remélhetőleg heti két napban anyu is tudna normális anyu lenni.
2012. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Anno is olvastam a kérdésedet, és nem írtam rá, csak elgondolkodtam, hogy vajon nem az a helyzet-e a ti esetetekben is, mint zömében válás után a pároknál, hogy a korábbinál még pocsékabb szülőnek látja egykori társát, és nem tartja alkalmasnak arra, hogy gondoskodjon gyermekéről. Most újra végig olvasva a soraidat felmerül bennem a kérdés, valóban van olyan anya aki lemondana a gyermekéről, biztos vagy abban, hogy az "első szóra lemondana róla", Hivatalos úton amennyiben az anya tud gondoskodni róla, tehát ő maga nem szorul gyámságra, kezelésre és van jövedelme és lakóhelye, sem orvosi vélemény, sem környezettanulmány, még a gyermek kérése sem lesz mérvadó, hogy nálad helyezzék el. Ahhoz az exednek le kell mondani róla. Sajnos ez nem jó, mert sok esetben jobb helyen lenne az apánál, mint az anyánál pl. mikor az anya egy olyan második férjet talál, aki útálja és időnként jól elfenekeli a gyereke. A helyzeteteket te látod, mi idegenek nem, és nem is tudjuk, mit miért csinál. Látatlanba ha a te pártod fogom minden mondatod igazolni tudom, ha az exedét, akkor mindegyike megkérdőjelezem vagy megcáfolom. Ezt neked kell látni, ha úgy érzed, hogy nálad jobb helyen lenne, és az exed is lemondana róla, akkor beszéljétek meg, és költözzön hozzád a kisfiad, ha ő is akarja, mármint a fiad. Egyetlen dolog a lényeg, egy stabil állapot, a stabil érzelmi biztonság kialakítása a fiad számára. Az egyetlen vesztese a kapcsoaltotok szétesésének ő volt, és neki független attól, hogy kinél lakik azt kell érezni, hogy bármi történt köztetek mindketten nagyon szeretitek. Örülni kell a perceknek, mait együtt töltötök, és soha nem szabad lázítani a másik szülő ellen. Nektek partnerré kell válni akármilyen nehéz is a gyerek érdekében, és minél hamarabb döntenetek kell arról, hogy tudtok-e a heylzeten változtatni. Remélem sikerül megoldanotok. Azt ne felejtsd el, hogy egy egyedülálló anyának fokozottan nehéz, nem biztos hogy van lehetősége megteremteni a szükséges pénzt és mellette megvárni, hogy 3/4-ed óráig egyen a gyerek reggel, ha történeesen oviba kell odaérni. És lehet, hogy időnként le kell "passzolni", hogy meglegyenek a feltételek, mert nem mindenki jutott még el oda, hogy ráébredjen, hogy a gyereknevelésben vanak az anyagiaknál fontosabb javak. Lehet, hogy az első lépéseitek kulcsa ebben rejlik. Nem lehetne, hogy amikor lepasszolja a fiad, akkor te vidd el? Akkor is nálad lenne, jobb helyen lenne.....
2012. febr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó: nem hiszem hogy az anyagiak állnának útjába. Nagyon jól keres, sok otthonról végezhető munkája van, a szüleivel nem tartja a kapcsolatot, de ennek ellenére pénzelik, nemrég örökölt egy plusz lakást is.

Amikor meg lepasszolja, akkor természetesen mikor tudok róla elhozom a fiam, de volt péntek este tudtam meg, hogy mivel ő pénteken délután már szórakozni akart menni, édesanyámnak már reggel átvitte (mikor ovi lett volna).

Sokan azt mondják, az a lényeg hogy a gyerek az lássa őt sokan szeretik. Nem tudom hogy mondjuk 2 évesen hogy dolgozza fel hogy hárman nevelik három különböző helyen.

Mert kb 12 napot nálam volt, ennyit az anyjánál, maradékot édesanyámnál..

2012. febr. 17. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!