Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisgyereknek mikte...

2,5 éves kisgyereknek mikte "kell" tudnia?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a formák felismerésére pl háromszög,kör,téglalap,szívecske.Szín felismerése,számok?
2012. febr. 14. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kell-e tudnia azt nem tudom. Kisfiam már tudta az alapszíneket, és a formákat ennyi idősen. Számokat nem. Most 3 éves, és elszámol tudatosan 3-ig, de ennyi. Nem én tanítgatom, hanem érdekli, kérdezi...
2012. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom miket kell már tudniuk, de az én 27 hónaposlányom már felismeri, és mondja a kört,kockát, szivet, felismeri és mondja a piros, zöld, kék, szürke, fekete, fehér, lila színt, és felismeri-mondja az 1-est, 2-est, 8-ast. És még pár betűt is megmutat a klaviatúrán, vagy könyvben, és mondja hogy az kinek a betűje,a családtagok nevének betűi: Z,T,S,E,I.
2012. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. De pl. nem tud még öltözni, csak vetkőzni-gatyát, zoknit, nadrágot. Ennyi, más 3 éves meg már simán öltözik, vetkőzik. Nem egyformán fejlődnek.
2012. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom mit kell tudni és nem is jó ha hasonlítgatod másokéhoz.

Nekem 2,5 éves Plusz 1 hónapos:)

Elszámol 10-ig,megkülönbözteti a pirosat,kéket,zöldet,lilát,ságrát(építőkockák színei)levetközik,felveszi a felsőjét,nadrágját már szinte nem is engedi hogy segítsek neki.Gyerek laptopja van az A,E,B,D,O betüt ha kérem lenyomja.

Megmondja a nevét,anya,apja nevét,hány éves,most tanuljuk hogy hol lakik,de csak a falu nevét mondja meg a házszámot.

Egész türhető hóembert rajzol na nem egy picsso de ahoz képest hogy ennyi idős ügyes.Hirtelen ennyi jutott most eszembe.De mellette nagyon hisztis,akaratos,nem alszik egyedül.Tehát nem egy minta és csoda gyerek ő sem.

Nyugi ha ezek közül nem csinálja egyiket sem akkor sincs lemaradva.nekem Pl.2 éves kora óta beszél csak:((Előtte 21 hónaposan mondta ki először hogy tisztán hogy anya,apa...addig semmit csak makogott és mutogatott.Nem egyformák.

2012. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az enyém jövő hónapban lesz 2 és fél, fiúcska. Szobatiszta és ágytiszta, egyedül jár el pisilni és kakilni, éjjel is. Mindent mond már, minden színt és árnyalatot felismer (pl. sötét ciklámen, világos lila). A formákat is ismeri, de pl. a rombuszt meg a trapézt nem tudja megkülönböztetni. Elszámol 7-ig, utána még katyvasz. Felismer szövegben vagy rajzolva 8-10 betűt. De pl. nem tud rajzolni és egyáltalán nem is érdekli. A színezés meg pláne, nem akar színezni vagy ha ráveszem, akkor sem érdekli a forma, a kitöltés. Egyedül felveszi az alsógatyáját, nadrágot, de pólót, pulcsit nem tud venni.
2012. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hogy miket kell tudni, ezt nem tudom. Leírom, hogy az én lányom miket tud 2 és fél évesen: tökéletesen érthetően beszél, mondókázik, a színeket felismeri, 10-ig számol, a naciját, zokniját leveszi, még nem öltözik és nem szobatiszta, csak a bilibe kakil, de a pisi a pelusba megy.Az alapformákat egész jól felismeri.
2012. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiú

a színeket tudja már régóta, de itt meg is állt a tudománya :)

nem számolunk, nem tanuljuk az ábc-t, kicsik vagyunk még ehhez

2012. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na azt látom, hogy akiknek ügyesebb egy-két dologban a gyerkőce, az szépen le lett pontozva. Gratulálok, kedves irigy anyukák! Ez nem verseny, jó lenne már, ha mindenki észrevenné végre! Az egyik gyerek ebben ügyes, a másik meg abban.

Az én kisfiam 28 hónapos, és bármilyen okos gyerek is, sajnos olyan messze vagyunk a szobatisztaságtól, mint Makó Jeruzsálemtől - és ez a legfájóbb pont nekem. (És csak úgy halkan megkérdezem, hogy akkor most mindenkit le kellene pontoznom, akinek már szobatiszta a gyereke???)

Viszont a kisfiam rengeteg verset tud, mondókázik, 10-ig elszámol, ismeri színek közül a kéket, zöldet, sárgát, pirosat, lilát, rózsaszínt, barnát, fehéret, feketét, narancssárgát. Formák közül a kört és a háromszöget ismeri fel, egyedül veszi fel-le a cipőjét, zokniját, bugyiját, nadrágját, felsőruházatban csak az inget, ha ki van gombolva, akkor le tudja venni magáról, és a harisnyát is leveszi magáról ügyesen. Kapott ő is egy babalaptopot, úgyhogy nagyon sok betűt felismer már, ezen kívül az APA, ANYA, MAMA, ATI szavakat is felismeri, ha leírjuk neki.

Na lehet engem is lepontozni.

2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én biztos nem pontoztm le senkit!A gyerekek nem egyformák ezzel mindenkinek tisztában kell lenni.Én kiváncsi voltam hogy a kisfiamml korabeliek miket tudnak.Az én kisfiam pl még nem ismer egy betüt sem és még nem szobatiszta.Formákat felismeri,színeket is de 8-nál tovább még nem számol.Imádja a meséket ha olvasok neki verset talán kettöt ha hajlando elmondani ,pedi sokat mondok és olvasok neki.
2012. febr. 16. 06:14
 10/11 anonim ***** válasza:
14:40-es vagyok és lepontoztak..miért is??? mert számol a gyerek meg stb..na mindeyszobatisztaságal hadi lábon állunk mi is napi 6-8x öltözünk lehet ezért is tud le és felöltözni:)))Itt is látszik hogy ki ebbe ki abba ügyes.Fiam unokatesója 3 hónappal idősebb és lány mindig azt hallottam hogy ő már beszél,ő már szobatista,ő ezt meg azt csinálja.Kit érdekel????engem nem.Soha nem foglalkoztam vele de ilyenkor vissza szoktam mondani hogy a te gyermeked puszit még neked se ad(anyjának) az enyém meg állandóüan azt mondja akit szeret, hogy :"Nagyon szeretlek és imádlak!"így várja az apját így köszön és köszön is el bárkitől.Nagyon szeretni való kisfiú létére.Nem kell össze hasonlítgatni itt senkit sem mert az iskolába is az egyik ügyesebb másik kicsit sutább lesz.
2012. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!