Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú gyermeketeknél...

Ovis korú gyermeketeknél szintén előfordul, hogy ha nem sikerül neki valami, akkor nem engedi, hogy segíts neki, hanem sír, kiabál tehetetlenül, nem tűri a kudarcot?

Figyelt kérdés

Nyugtatásra csak mégjobban kiabál ilyenkor.

Az én kisfiam már 5 éves és még mindig előforul vele.

Például ha jástzik egy játékkal és nem tudja úgy felépíteni,összerakni,akkor indulatosan sírni kezd,ez normális dolog ?


Fogalmam sincsen hogyan segítsek neki jobban kezelni ezt,szoktam neki mondani,hogy semmi baj,csak szólj,ha egyedül nem megy szívesen segítek,de ettől csak még idegesebb lesz.


2012. febr. 15. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 éves lesz, de még mindig ilyen. Nagyon nehezen viseli, ha valamit nem tud megcsinálni, vagy veszít egy játékban.


Ezt másképp nem lehet kezelni, csak próbálni megnyugtatni (ahogy te is teszed), de ha azt igényli, akkor hagyni kell lecsillapodni magától.

2012. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!