Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves fiamat lopáson kaptam,...

8 éves fiamat lopáson kaptam, és még mikor kiderült, utána is tagadta, hogyan büntethetném meg, hogy elrettentő példaként szolgáljon?

Figyelt kérdés
Természetesen elbeszélgettem vele, hogy ez nem szép dolog, és hogy miért nem szabad ilyet tenni, de még utána is át akart verni...
2009. jún. 4. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
lopott? 8 évesen? mit? és honnan? ottonról vagy más gyerektől vagy felnőttől? hogy akart téged átverni? így nem tudunk semmit sem mondani ha nem tudjuk ezeket!
2009. jún. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is az a fontos,hogy tudatosítsd benne,hogy miért rossz amit csinált!Először érezze azt,hogy ilyet nem szabad csinálni,mert sok gyereket megbüntetnek a szülei és azt sem tudják,hogy miért?

Aztán szerintem lehet bünti,pl:nem tévézhet,nem netezhet,stb...De te ismered te tudod,hogy mi a kedvenc játéka,elfoglaltsága!De én úgy tudom,hogy nem úgy kell büntetni,hogy teljesen elvonjuk tőle a kedvenc "dolgát"hanem hogy csökkentjük az azzal eltöltött időt.

Pl:ha naponta 2 -3 órát volt a barátaival,akkor most ezt 1 órára csökkentjük.Csak legyél nagyon következetes,és amit kiszabsz büntit azt mindenképpen tartsd be!

2009. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám visszavitette velem a boltba az elcsent rágógumit, és bocsánatot kellett kérnem. Kb 6 éves lehettem, és nem kaptam meg, mert nem volt rá pénzügyi keret. Még a mai napig is emlékszem, milyen kínos volt! Mondhatom, azóta sem loptam!!! (36 éves anyuka)
2009. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most én is hasonló helyzetben vagyok, mint annak idején Te. Az én fiam nyáron lesz 9. Egyik barátnőm kislányaitól lopott egy-egy játékot, amit ma fogunk visszavinni, és bocsánatot kell kérnie. Remélem elég kínos lesz neki ahhoz, hogy soha többet ne csináljon ilyent. A szép beszéd nem igazán használt nála, mert úgy gondolja, hogy amit nem kap meg, azt ő elveszi mástól. Ma délelőtt például egy mobiltelefont találtam nála a fiókban (bár szerintem már nem használták, de akkor is...). Még nem tudom kié, majd ha hazajön a suliból ismét elbeszélgetek vele, és azt is visszavisszük a gazdájának. Csak az a kínos, hogy a "barátoktól" lop és én a föld alá fogok süllyedni szégyenemben, de hát mit tudok mást csinálni?
2012. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!