Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálnál erre a szituáci...

Hogy reagálnál erre a szituációra?

Figyelt kérdés

Viszem vagy hozom a kisfiamat az oviból, amikor belépek, hangosan köszönök a többi anyukának, apukának, rám néznek azt ennyi. Elfordulnak, de köszönni véletlenül sem köszönnek. Van pár anyuka, akikkel pár szót váltunk néha, de a többi arra nem méltat, hogy köszönjön. Nem mindig én viszem az oviba a gyereket, van hogy a férjem, van hogy a nagymama, de azért, mert nem találkozunk nap mint nap az oviban, nem tudom miért ne lehetne a köszönésemre köszönéssel reagálni. Nem is nagy ovi, mert kisváros, összesen 50 gyerek van, sok a testvér közte. Nem tudom, már kezdem unni, hogy nem köszönnek vissza. Már azon agyalok, hogy egyszer jó hangosan benyögöm, hogy nem is tudom kinek és miért köszöngetek itt...

Te mit tennél?

Nem akarok olyat se csinálni, hogy nem köszönök, de ezt sem akarom, hogy ennyire levegőnek nézzenek.


2012. febr. 15. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajna sok a begyepesedett, bunkó ember. 2 lehetőséged van. Vagy nem foglalkozol velük és nem süllyedsz le a szintjükre, azaz köszönsz, vagy tojsz rájuk és nem köszönsz.
2012. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

> Nem akarok olyat se csinálni, hogy nem köszönök

Mert miért?

2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem egy oviba járnak a gyermekeink? :)

Nálunk van egy anyuka, akinél megfigyeltem, hogy sokan nem köszönnek neki. Fogalmam sincs miért, mert Ő mindig köszön, igaz, hogy nagyon halkan. Eleinte én is azt hittem hogy luxus neki a köszönés, de aztán rájöttem hogy köszön Ő, csak nagyon halkan.

2012. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ilyenekkel. Azért mert más nem köszön, te még nyugodtan köszönjél. Mosolyogj rájuk, hátha 1x visszaköszönnek. De ha téged ez irritál, akkor ne köszönj.
2012. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az egyik szomszéd ilyen. Tudja, hogy mi is itt lakunk mégis visszaköszönni luxus, pedig még ránk is néz. Így úgy döntöttünk, hogy nem köszönünk neki. Azt a felháborodott fejet láttad volna, amivel utánam nézett. De most tényleg, mi köszöntünk neki, ő meg 1 év után sem méltatott annyira se, hogy visszaköszönjön. Hát akkor magasról lesz..om.
2012. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele, csak vedd lazán, és kezdj el beszélgetni az egyikükkel, mintha mi sem történt volna, mintha barátságosan visszaköszönt volna. Ne vedd a szívedre, inkább kezdj el velük kedvesen ismerkedni. De egyszerre csak az egyikkel.

Vagy nem is kell köszönni hangosan, akik éppen rád néznek, mikor belépsz, csak biccents feléjük mosolyogva vagy éppen mogorván, szigorúan, mint akinek valami nem tetszik, közben kicsit végigmérve őket, ez utóbbi sokszor hatásosabb, megjegyeznek majd, és legközelebb már máshogy viszonyulnak hozzád.


Amúgy tényleg ne sértődj meg ezen, mert ilyenkor sokan úgy vannak vele, hogy a másikra várnak, majd ő köszön "mindannyiuk nevében", illetve sokan akár hiszed, akár nem, zavarban vannak, és szégyellnek hangosan köszönni, nem akarják magukra vonni mindenki figyelmét, vagy egyszerűen csak nem szeretik a feltűnést.


Csak annak köszönj, aki mellett vagy közelében épp megállsz, és rögtön tegyél is fel neki valami apró kérdést, hogy boldogulnak(-tok) ezzel a nagy hóval? Juj, képzeld, majdnem elestem, ahogy jöttem ide. Vagy valami óvodai dolgot. Bármit, csak szólj hozzá ahhoz, aki épp a legközelebb van hozzád. Ha felteszel neki egy kérdést, közben nézz rá, fordulj felé, akkor biztos, hogy fog válaszolni. Ekkor meg már mindegy is, hogy nem köszönt. Amikor elindulnak haza, úgyis fog már ezután köszönni. Vagy ha már ott van ekkor a te gyereked is, mondhatod a sajátodnak hangosan, hogy ők is halljk, hogy: mondd szépen, hogy pápá! Akkor biztos, hogy ők is visszaköszönnek.

2012. febr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Ne is foglalkozz velük,sajnos sok a BUMKÓ ember.El vannak szállva maguktól.

Én többet nem köszönnék ennyi s csak észre veszi magát egy idő után,hogy levegőnek nézem.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem olyan fura. Nálunk mindenki köszön mikor belép az átadóba és általában mindenki vissza is köszön. Pedig pestiek vagyunk, állami bölcsiben...
2012. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is mindig mindenki köszön. Ha nincs semmi ok, miért kivételeznének valakivel? Biztos, hogy jó hangosan köszönsz? Ránézel a szülőkre, akikre ráköszönsz? Én mélyen belenéznék a szemébe és úgy köszönnék. Ha erre sem vevő, nem tudom, ott valami gond van. Mivel személyesen nem ismeritek egymást, nem lehet okuk arra, hogy haragudjanak rád....
2012. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a poén, hogy látásból mindenkit ismerek... és engem is ismernek látásból.

Belépek, mindig van 5 szülő legalább, de egyszerűen nem köszönnek vissza, max az, akivel beszélgetni is szoktam.

2012. febr. 16. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!