Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vakarja mindig a fenekét...

Miért vakarja mindig a fenekét a 3 éves lányom?

Figyelt kérdés

AZt mondta először, hogy mindig belemegy a bugyi, azt húzogatta. Lecseréltem neki, de akkor is,akármilyet adok rá csinálja. Aztán kérdeztem tőle, hogy viszket, vagy mi van? Azt mondta mindig belemegy.

Mindig én törlöm ki a fenekét, szóval rendesen ki van törölve, pár napja kenem is neki popsikrémmel (sudokrem). Hátha. Első nap mintha jobb lett volna, demost megint csinálja, már lassan egy hete. Néztem a popsiját, nem piros sehol, bemenetnél sötétebb, de az természetes ugye. Nincsnek fehér pöttyök se rajta, néztem tegnap a kakiját, teljesen normális volt. Szét is nyomiztam, mert gontoltam gilisztára, vagy mit tudom én, de semmi.

Mi lehet?

Holnap viszem orvoshoz, talán nem röhög ki. Már nem tudom mit csináljak vele.



2012. febr. 16. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek a tünetek bélféregre utalnak. Ezek nem mindig jelennek meg a székletben és a peték sem mindig látszanak a végbélnyílásnál. Viszont ingerlik, viszket. A gyerekek többsége fertőződik valamikor általában nyáron a homokozóban, füvön, betonon. Ahol vannak kutyák, macskák a környezetbe (márpedig hol nincsenek?) fönnáll a fertőzés veszélye.
2012. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolok, mint az első!Adj neki most fokhagymát, akár pirítóssal, akár vajas kenyérrel. Az enyémtől kimondottan dugdosni kell a hagymákat, savanyúságokat, mert képes magában megenni, minden hozzávaló nélkül (kenyér, felvágott, meleg étel).
2012. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Jár közösségbe? Óvoda, bölcsi, játszóház ott is elkaphatta, akkor érdemes szólni mert bizony fertőző!

2012. febr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem jar kozossegbe.Hogy lehet gyogyitani?Mar ha az?
2012. febr. 16. 12:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Házilag fokhagyma,szegfűszeg dokinál gyógyszer.
2012. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha tényleg bélféreg fertőzést szedett össze, akkor kap gyógyszert, de elvileg az egész családot kezelni kell. Nálunk gyerekkoromban volt ilyen eset, onnan tudom.

Fertőtleníteni kell a fehérneműket, pizsamát, ágyneműt magas hőfokon való mosással, fertőtleníteni kell a kilincseket, Wc ülőkét, csapokat stb...

Emellett amit a többiek írtak a fokhagymáról, azt is hasznos bevetni.


Biztosan nem röhög ki az orvos. Remélem hamar kiderül, mi a probléma.

2012. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Decaris humán féreghajtó tabletta, de csak is orvosi javallatra (receptre kb 2000Ft). A fokhagyma semmit nem ér (kutyát tartok, így tudom).


Viszont lehet, hogy beindult a szexuális fejlődése, és szimplán csak "élvezi", hogy ezt csinálhatja. Az emberben kb. 2-3 évesen jelenik meg ez, a kisfiúk rátalálnak a kukacukra, a kislányok a nunijukra, rájönnek, hogy örömöt váltanak ki azzal, ha piszkálják (vagy mint a te kislányod, húzogatja ott a bugyit).

Olvass utána, ha nem féreg, akár ez is lehet!

2012. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd meg a kakiját.
2012. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltunk dokinál, (nem nevetett ki :-) ), megnézte a popsiját a csajszinak, nem talált semmit. Azt mondta krémet nincs értelme írni, adott féreghajtót, hogy adjam neki, bár nem 100% hogy az, de ha mégis, akkor használ, ha nem, akkor sem árt. Úgyhogy most ezt próbáljuk ki. Tényleg 2000 Ft, és 2 szem van benne. :-(

2012. febr. 17. 13:40
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy már tegnap meg ma alig vakarózott, úgyhogy nem is tudom, de azért kipróbáljuk. Kakimintát vittem (pont mielőtt indultunk, akkor kakilt), de a doki meg se nézte, azt mondta abból úgyse lehet azt tudni. ?
2012. febr. 17. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!