Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ahol tervezetten max...

Anyukák, ahol tervezetten max 3 év van a gyerekek között! Miért így döntöttetek?

Figyelt kérdés
Ami miatt úgy gondoltátok, hogy jó lesz, azok a tényleg bejöttek? Így utólag nem érzitek úgy, hogy jobb lett volna kicsit még várni? Mik voltak a negatív dolgok, amikre nem számítottatok?
2012. febr. 19. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiskorkülönbség-pártiak vagyunk, és azt, hogy jól döntöttünk, az is jelzi, hogy rá is dupláztunk, tehát 3 terhességet tudtam le 2 éves szünetekkel.


Teljesen tudatos döntés volt, a gyerekek szemszögéből is jobbnak láttuk (nekem ugyan nincs testvérem, de a páromnak népes a családja, és a környezetemben is mindenhol azt láttam, hogy a kis korkülönbségű tesók jobban elvannak egymással), illetve az is szempont volt, hogy egy füst alatt letudjam a gyest és itthonlétet, és ne kelljen ezt többször is eljátszani a munkáltatómnál, így sérült a legkevésbé a karrierem.


Szempont volt még, hogy ha együtt nőnek a gyerekek, jobban lesz lehetőség később programokat csinálni, nem lesz az, hogy a nagyokkal már mehetünk mondjuk síelni, de van a kicsi akivel nem igazán lehet.


Ráadásul segítségünk is van/volt, így nem kellett félnem, hogy minden rámszakad.


Hát körülbelül ezek miatt döntöttünk így, és jól döntöttünk, nem csinálnám másképp. Az eleje nehéz, de aztán belerázódik az ember.

2012. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerkőc 31 éves koromban született, túl sokat nem igazán várhattunk a másodikkal. Én 1,5 év különbséget szerettem volna, de mivel császáros voltam többet vártunk, így 2,5 év lett közöttük.
2012. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

29 vagyok, a lanyom lassan 3. Semmikeppen sem szultem volna a gyerekeimet kis korkulonbseggel.

Amelyik ismerosomnel kozel szulettek a gyerekek, igaz, h egyutt jatszanak, de altalaban az anyanak nincs ideje rajuk. Pl haromgyerekes baratnom, v 4 gyerekes sogornom soha 5 percre le nem ul a gyerekekhez.

Tesom es en koztem 1 ev van. NEkem az nagyon hianyzott volna, h anyu leuljon mellem es tanitson nekem vmit. Egyetlen egyre emlekszem, amikor beteg voltam es rajzolt nekem.

Terhes vagyok, mire megszuletik a kisteso, a nagy mar 3,5 eves lesz, oviba fog jarni. Amig o delelottonkent ott van, a kistestvernek ugyanugy fogok idot szentelni, mint a nagynak.


Azoknal a baratnoimnel ahol tobb gyerek van, kis korkulonbseggel, szinte maguktol nonek fel a gyerekek. (ahogyan mi is tesommal). Az anya visszamegy altalaban dolgozni koran.

EN ugy erzem sokkal kiegyensulyozottabb vagyok. Egyebkent harom gyereket szeretnek.

2012. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

en 29 evesen szultem az elsot, elegge gyenge vagyok fizikailag (hormonok, stb).. a masodikhoz nem vagyok eleg jo egeszsegi allapotban, hogy 35 folott szuljem (mondhat barki barmit, szerintem egy jo karbantartott 35os no elofordulhat, hogy jobb allapotban van mint egy kevesbe jol "karbantartott" közép-késői huszas), szoval nalam a kései szules kizarva, ez volt az egyik ok (eddig ugy nez ki kerek 3 ev lesz a ket gyerkoc kozott, szuletesnapjuk kozt max egy het lesz.. kiveve, ha februar 29en jon a kiscsaj, akkor 4 ev XD)

viccet felreteve a masik ok ami miatt ugy gondoltuk, hogy max 3 ev, hogy egymas MELLETT nojjenek fel, es ne egymas UTAN. ez nekem fontos, még emlekszem egy csomo dologra (meg tobbre nem), de tiz ev mulva pl valoszinuleg maskepp allnek egy ujszulotthoz (es nem feltetlen jobban).


es ugye eleg fontos, hogy a tesok hogy viszonyulnak egymashoz. szerintem minel nagyobb a korkulonbseg, annal kevesbe jol (jo, nyilvan nem csak ez fogja befolyasolni a kapcsolatukat, de szamit)


negativ dolog remelem csak olyan lesz, amire szamitok: testverfeltekenyseg, fiu-lany ellentét, kevesebb idot tudunk a ferjemmel eltolteni, a fiam tegnap eleteben eloszor ugy ment a jatszohazba, hogy nem huzott magaval (most lesz 3 eves, amikor a kisteso szuletik), meg is jegyeztem a ferjemnek, hogy milyen jo lesz, a gyerek rohangal, mi meg ulunk bekesen, o meg visszaszolt, hogy nem, a gyerek rohangal, mi meg a lanyunkat tesszuk tisztaba, ringatjuk, etetjuk.. :D


es meg eszembe jutott meg egy ok: hormonok. most ereztem, hogy jo lenne kisteso.. most minden adott.. persze, mondhatom, hogy gyerek ugyileg, erzelmileg, anyagilag, stb nem vagyunk eleg felkeszultek, de ha igy nezzuk, akkor az elso gyerek sem szuletik meg, nem tudom hogy lehet az ember nagyon "felkeszult".

2012. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!