Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezektől lennénk rossz szülők?

Ezektől lennénk rossz szülők?

Figyelt kérdés

Olyanokat hallok mostanában akár az utcán, a játszótéren vagy mondjuk a Tesco-ban, hogy az eszem megáll. Sokszor leszólnak, hogy hogyan nevelem a gyerekeimet.

Tessék, egy tökéletes példa: múltkor a játszótéren a kisfiam ellökte a kislányomat, odamentem a kislányomhoz, átöleltem, odahívtam a kisfiamat, aki vígan homokozott, mintha misem történt volna, és kértem, hogy kérjen bocsánatot. Nem kért bocsánatot, ezért elvettem tőle a homokozószettet és megkértem, hogy üljön le mellém a padra. Elkezdtem vele beszélgetni arról, hogy miért csinálta és hogy miért kell bocsánatot kérnie, és mondtam, hogy addig nem mehet vissza játszani, amíg bocsánatot nem kér a húgától. Mire egy anyuka a mellettem lévő padon megszólal: "jaj, anyuka, nehogy azt higgye, hogy ezt majd a gyerek megérti és be is fogja tartani. Sz*r a nevelési módszer." Az oké, hogy nekem ez szarul esett, de kisfiam három éves, értelmes, okos kisfiú, aki bármit képes megérteni. A kislányom egy éves, de már ő is így van nevelve, hogy szépen kell kérni, nem hisztizünk, nem ütünk meg senkit stb.

Múltkor a Tesco-ban a kisfiam elkezdett hisztizni egy játékért, de nekünk alap elv, hogy nem kap a gyerek úgy semmit, ha hisztivel kéri. Hanem szépen, ugyan úgy, ahogy tanítva lett és akkor lehet róla szó, hogy megkapja. És akkor is megszólalt mögöttem egy nő a férjének: "de örülök szívem, hogy mi nem ilyen jelentéktelen módszerrel neveljük a gyerekeinket, hogy nem kap meg semmit!!!" Semmit!!! Mindent megadunk a gyerekeinknek, de nem úgy fogják megkapni, hogy kihisztizik, mert majd az életben sem kaphatják meg hisztivel azt, amit akarnak. A férjemmel így neveljük a gyerekeinket.

Szerintetek ez annyira rossz módszer? Ettől lennénk rossz szülők? Tényleg mi csináljuk rosszul?


2012. jan. 30. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az csinálja rosszul, aki felnőtt létére képes vadidegenek kritizálni akár a játszótéren, akár a Tescoban.
2012. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*vadidegeneket
2012. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ez most komoly kérdés vagy önfényezés?

úgy neveled a gyerekedet, ahogy akarod. De amíg világ a világ, mindig lesznek "okosak", akik mindent jobban tudnak.

Nekem másfél és 3 éves gyerekeim vannak, gondolhatod, van hiszti. Soha nem szabad engedni a hisztinek.

Nálunk inkább jóindulatúak a járókelők, kedvesen szólnak a gyerekhez, vagy megjegyzik, hogy biztos álmos/melege van stb. Volt, hogy azt mondták, hogy mi vagyunk türelmesek, ők már lekevertek volna egyet. De ilyen bunkó beszólást még nem kaptunk-eddig.

2012. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csináljátok a férjeddel és én inkább szeretnék rólatok példát venni, mintsem megkritizálni!

Akik leszóltak titeket, bizonyára úgy nevelik/nevelték a gyerekeiket, hogy az csak fingott egyet és amit kiejtett a száján, azt meg is kapta.Mert így könnyebb volt nekik, mint inkább elmagyarázni a gyereknek dolgokat.

Én magamból indulok ki, én is mindent megkaptam gyerekkoromban, elég volt egy kis hiszti hozzá.A szüleim egy szem lánya voltam és megengedhették maguknak.Élénken él bennem, mikor divatba jött a pudingbaba.Megláttam valakinél, vagy a tévében és közöltem anyuval, hogy márpedig felöltözünk és bemegyünk a városba, mert nekem pudingbaba kellett.Sehol nem lehetett már eredetit kapni, de találtunk egy bóvlit és nekem az is jó volt, a lényeg, hogy megkaptam amit akartam.

Ez úgy 8-10 éves koromig ment, aztán már nem ment a szüleimnek olyan jól és sajnos sokszor nemet kellett mondaniuk sok mindenre.Hát azt a pofáraesést egy gyereknek sem kívánom!Pont ezért próbálom én is úgy nevelni a lányomat, hogy ha kell neki valami, akkor azt szépen kérje, ne pedig hisztizzen érte, de nem mindig sikerül.Sokszor nincs erőm következetesnek lenni, pedig muszály.Remélem, hogy a jövőben több erőm lesz hozzá, mert a te példádból tudom, hogy vannak még értelmes szülők, akik nem a számítógép és a tévé elé ültetik a gyereket, hanem beszélgetnek, játszanak velük-nevelik őket.

Megemlítenék még egy példát, ha nem bánod :)

Van egy kisfiú a családban, nhovemberben múlt 2 éves.Amit csak akar, azt kihisztizi magának.Bárhol toporzékolni kezd, ha kell neki valami.És anyukának könnyebb mindent megvenni és azután panaszkodni, hogy nincs pénze.Mindent megkap a gyerek, van, hogy csak azért kap valamit, mert épp jól viselkedett!

Nemrégiben kérdeztük tőlük, hogy mikor lesz kistesó?Erre anyuka:nem lesz, pedig nagyon szeretne, de inkább a fia kapjon meg mindent, minthogy a 2.gyereknek nélkülöznie kelljen.(Jelzem:bútorra, ruhára nem kéne költenie, azokkal van tele a garázs).De hát Istenem!Ha a második gyereknek nem tudnának megvenni mindent akkor összedől a világ!(Pedig sokan sokkal kevesebből élnek mint ők, a csaj mániája legalább havi 1 pár új cipő, ha nem 2).

Szóval a lényeg:ne figyelj másokra, mindenki úgy nevel ahogy akar, és ha a gyerekeid majd jólnevelt, érett felnőttek lesznek, akkor majd visszanyal a fagyi, ha átadja a fiad egy idős bácsinak a helyet a buszon! :)

13 hónapos kislány anyukája

2012. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezért nem járok én játszótérre és Tescóba. ;)

Másrészt szerintem is igazad volt e két esetben, ne bizonytalanítson el, hogy tahók beszólnak. Irtó nagy pofátlanságnak tartom megjegyzést tenni valakire, pláne olyan esetben, amikor épp nehéz helyzetet próbál kezelni (konfliktus, hiszti), és sajnálom az ilyen, könnyen ítélkező emberek gyerekeit, mert tipikusan ők azok, akik a saját nevelési elveikbe vetett teljes meggyőzdéssel nevelik kőbunkóvá szegény lurkókat.

2012. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem önfényezésnek szántam, elnézést ha úgy jött le!

Szimplán elbizonytalanodtam, hogy most akkor jó-e amit csinálunk, vagy nem? Életemben nem ütöttem meg a gyerekeimet és nem is fogom.

Egyébként, kedves negyedik válaszoló: a gyerek így lesz szerintem elkényeztetve, hogy hisztivel mindent megkap.

A férjem imád a gyerekeknek venni dolgokat, apróságokat, mert tudja, hogy örömet szerez nekik vele. Azonban, ha a gyerek hisztizik egy kisautóért, akkor egyértelmű számunkra, hogy nem fogja megkapni.

És még annyi: azért bizonytalanodtam el, mert mi is így lettünk nevelve a húgommal és akkor, abban a percben átfutott a fejemen, hogy én nem adom meg azt a gyerekemnek, amit más szülő megad?

És a férjem azt mondta, hogy adok nekik valami olyat, amit más szülő csak a számítógéppel, játékokkal tud kifejezni, azt a dolgot, amit én a közös játékkal és együtt töltött idővel adok meg és az a szeretet.

2012. jan. 30. 21:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Én is így csinálom. Ha hiszti van, nem kap semmit. Ha szépen kéri, esetleg (attól függ miről van szó).

Pl. Ha itthon vagyunk, (2,5 éves és 1 éves gyerekek), és a nagy szeretne enni kekszet, vagy túrórudit, és ha azt nem szépen esetleg hisztivel kéri, nem adok. Mondom hogy szépen kérje, "anya, kérek szépen kekszet", (vagy bármi -pl anya vegyél ki a hintából...-) akkor adok. A szőlőcukrot nagyon szereti a nagy, de azt csak akkor kap, ha a tesóval szépen viselkedik (mert egyébként irígy- és dackorszakát éli és még gondolom féltékeny is így sokszor csúnyán viselkedik), de csak akkor kap, ha szépen játszik a testvérével/vagy hagyja játszani a kicsit.

Én is leülök, megbeszélem miért nem kap valamit.


Aki ezért beszól...hát, gáz. Nem is akarom kommentálni. De biztos, hogy azt a helyzetet nem élte vagy nem ilyen módon élte meg. (pl nem volt több gyerek)


Nem rossz módszer amit csinálsz, bár (tapasztalat) nem rögtön hatásos, (mintha megvenném a bizonyos tárgyat, vagy megütném...)de hosszútávon megtanulja, csak kell idő.

Hiába ha a nagy bántja a kicsit és felül büntiből a fotelbe 2 percre, vagy nincs szőlőcukor délután), pár percig kedves, de utána folyt.köv. Mert ezt a korszakát éli (irígység, dac, féltékenység). De kitartó vagyok, ha kell fél óránként lesz büntiben a "nyugifotelben". Idővel megtanulja. A "háromig számolok" már hatásos. :)


Így tovább! A lényeg a következetesség.

Bocsi ha hosszú lett.

2012. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kíváncsi leszek, hogy ez a korszak mettől meddig fog tartani. A féltékenység nálunk úgy jön elő, hogy nappal a húgát bántja, este meg bújik közénk, ha ülünk a fotelban vagy ilyenek. A húga már nyolckor alszik, így megvan rá az esélye. :)

De egyébként megérti, tehát nem kell kiharcolnom, hogy megcsinálja amit kérek, kivéve ha az a bocsánatkérés. De az is csak a húgának megy nehezen.

Én azt szoktam bevetni, hogyha nem viselkedik, hogy elmondom a varázsmondatot: ha ezt apa meghallja mérges lesz. És láss csodát, már abba is hagyja... Egy óra múlva kezdődik előröl. :) Egyszer majd biztosan megtanulja, én kivárom. :)

2012. jan. 31. 08:23
 10/13 Galgóczy Anna ***** válasza:
Én nem értem az olyanokat, akik semmi nélkül beleszólnak mások dolgaiba. Mire fel? A saját portáján seperjen. Ne is figyelj rájuk. Amúgy tök egyet értek a neveléseddel. Én is ezt követem. A gyerekek csupán csak gyerekek, nem ostobák. Normálisan kell velük beszélni, nem szabad kiabálni, verekedni, megalázni, lealacsonyítani: [link]
2012. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!