Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem késő még egy 3,5 éves...

Nem késő még egy 3,5 éves gyereket leszoktatni az együttalvásról?

Figyelt kérdés

Imádtuk hogy eddig velünk aludt, de mostmár kicsi az ágy 3-nak, szeretném végérvényesen a saját szobájába/ágyába szoktatni.

Nem késtünk el, hogyan kezdjek hozzá?


2012. febr. 20. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha eldöntöttétek, akkor pont itt van az ideje. Beszéld meg vele, ne legyenek benned kétségek. Mondd neki, hogy mostmár elég nagy ahhoz hogy egyedül aludhasson egy kényelmes nagy ágyban, próbáld meg úgy elővezetni, hogy ne azt érezze, hogy kirakjátok az ágyból, hanem h milyen szuper hogy kap egy saját ágyat. Köss hozzá esetleg egy új rituálét, pl ott olvasol neki estimesét. És fokozatosan hagyd magára. Először, mondjuk egy hétig, maradj benn vele, amíg elalszik, aztán ül távolabb, aztán az ajtóban várd meg amíg elpilled, és így tovább. A lényeg hogy ne legyen drasztikus a változtatás, és ő jól élje meg. Ez nagyban függ tőled.
2012. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az en fiam most lett 3 eves, mi is most szoktattuk a sajat agyaba (jon a kisteso)


mi ugy csinaltuk, hogy eloszor az ágyunk mellett (nekunk egy nagy matrac az agyunk, mert a keret pont nem fert be keresztbe a szobaba),szoval a matrac melle csinaltam neki kismatracbol, sok parnabol egy "sasfeszket". szerette, de azert parszor "beprobalkozott", hogy elobb a labat rakja fel az agyra, aztan a feneket :D az ilyen probalkozasokat viccesen letörtem (mondvan hogy akkor en fekszek a sasfeszekbe, meg johet a nagyagyra, persze a valasz nem nem, es maradt a helyen).. aztan egy nap, megbeszeltuk vele, fordult helyzet, es o a sajat szobajaban, a sajat agyaban fekudt le, es apa csinalt az ágya mellé "sasfeszket". en bementem, megolelgettem, picit dajkaltam, meset mondtam, es elmentem, apa megvarja, mig elalszik.

mar volt jopar ejszaka, hogy nem reklamal ejszaka apa utan, es nincs ott apa "sasfeszke".


sokan irjak, hogy a gyerek magatol ment at, az en fiam eseteben ez nem lenne mukodokepes, nagyon apas-anyas, de ez a modszer mukodott (korai fejlesztoben javasolta egy pszihologus-pedagogus neni, bevallom nekem nem jutott volna eszembe).

2012. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!