Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a gyerkőcöt a cumiról? (28 hónapos, és nagyon cumifüggő. )

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is z volt. De mindig egy cumija volt, és mikor nagyobb lett, mindig kiharapta az alját, úgyhogy csere. At utolsó előtti cuminál nagyon hisztis volt, alig akarta elfogadni, de 3 hét alatt ezt is kiharapta. Aztán jött az utolsó cumi, ami sehogysem kellett, és kidobálta a járókából. Így maradt nálunk abba. Talán próbáld meg úgy, hogy pl. jön a húsvét, sokat mesélsz neki a nyusziról, és azt mondod, hogy a nyuszinak oda kellene adni a cumit, viszi a kisnyuszijainak.... Jobb ötletem nincs, sok sikert!
2012. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Boritékba teszed(fiu vagy lány? Meéslsz neki egy mesét arról hogy elküldjük a tündérnek hogy cserébe ajándékot hozzon. Másnapra egy másik borítékot kap beletennék konfetti és valami aranyos játékot. Szerintem nagyon fog örülni neki lehet egy nap nyüsszög hogy hol van de másnapra el is felejti. Vagy elviszi, mikulás, jézuska, nyuszika, És vagy a KUKÁS auto.
2012. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
másik ötlet olyan cumifajtát vezsel amit utál, a másikat kidobod és vagy elfogadja az uj cumit vagy többé látni se akarja
2012. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagy cumis, ő is 28 hónapos, de én egyelőre még nem akarom elvenni tőle, hiszen szüksége van rá, azzal tudja magát megnyugtatni. Bármikor, ha fáradt, álmos, nyűgös, mérges, egyből nyúl a cumi után, nem is tudom mi lenne, ha nem lenne. Viszont csak itthon cumizik, utcán, másoknál soha. Én kivárom, hogy egy kicsit magától leszokjon róla, hogy legalább csak alváshoz használja, aztán akarom tőle teljesen elvenni. De legkésőbb ovikezdésig, októberig. Bocs, hogy segíteni nem tudtam:)
2012. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még a legnagyobb gyerekem is cumizik (4 múlt), úgyhogy leszoktatásról nem tudok beszámolni, viszont nálunk CSAK ALVÁSHOZ van cumi, így a legtöbben nem is tudják, hogy cumizik. És erre olyan 8-9 hónapos korukban szoktattam rá őket, amikor "játékból" tették a szájukba. Akkor eltüntettem az összes cumit, és csak alváshoz kapták meg.

Kivétel a betegség (kórház, sajna nálunk az is volt), és a hosszú autóutak. (Inkább csak nyaraláskor, tehát városon belül nem).

Én nem füllentek semmilyen valótlan dolgot a gyerekeimnek, így nekem nem fér bele a "mikulásos-nyuszis" mese. Meg hát ez életkortól is függ, a 4 éves be se venné már... Meg azt is tudja, hogy hol lehet újat venni. :o)

Én megvárom, amíg magától elhagyja, már mondogatja is, ha nagy lesz, nem fog cumizni. De ennek belülről kell fakadnia elképzelésem szerint. :o)


Attól is függ, hogy mit akarsz elérni. Teljes megvonást, vagy csökkentést?

Ahhoz már elég nagy, hogy megbeszéld vele, hogy csak alváshoz lehet.

2012. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A borítékos nagyon jó ötlet!:) Én már azzal is beérném, ha csak alváshoz kellene neki a cumi. A helyzet az, hogy egy hónapos a kistesó + egy ideje elkezdett félni a sötétben, úgyhogy nagyon erőltetni most nem akarom a dolgot, picit még várok.
2012. jan. 20. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fél évet akkor mindenképpen várj bármiféle megvonással, ez nem jó időpont, mert így összekapcsolhatja a kistesóval tudat alatt is. Most amúgy is nehéz neki.
2012. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az más ha van egy ujszülött még pár hónapig hagyd mert tényleg összekapcsolja baba-cumi elvétel. nem jo

hagyd ha a pici 4-5 hónapos lesz akkor mond a gyermekednek mutasd meg a tesodnak te már milyen okos és ügyes vagy neked már nem kell cumi

2012. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!