Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kisgyereknek korán kezd...

Ha kisgyereknek korán kezd romlani a foga, mi lehet az oka? Gyakrabban mossam a fogát vagy elég a reggeli esti fogmosás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk valószinű a genetika is közrejátszik,a mi családunkban gyorsan romlanak a fogak,anyukámnak nagyon régóta protézise van.Nem hiszem el hogy már pici kora óta mosom neki,az újra húzhatóssal kezdtük és már a rágó fogai kezdenek elszineződni 2,5 évesen :( Sajnos egy rémálom a fogmosás nagyon nem szereti de muszáj! Mi ebéd után és este mossuk,de van hogy reggeli után is.Nekünk mondta a gyerekorvos hogy ezeket kezelni kell nehogy a maradó fog is rossz legyen!Még nem voltunk de készülünk elvinni!
2012. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen ,genetika állhat a háttérben. Férjemnek 30 hibátlan foga van, 2 tömött csak. A vakító fehér mosolyába szerettem bele :) Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsé és úgy tűnik a gyerek se. Mi is első perctől kezdve mossuk, és nincs nassolás étkezések között, és naponta 3 szor mossuk, mégis romlani kezdett neki. Voltunk fogdokinál, ő lekaparta, kijavította, félévente megyünk majd nézetni, hogy így hátha megússzuk ilyen kisebb kezelésekkel. Illetve ha kicsit nagyobb lesz fogselymet kel majd neki adni, mert azzal hatékonyabb a tisztítás.
2012. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mintha en irtam volna a masodik valaszt:)

A mi dokink is leginkabb a genetikat okolja, foleg mikor latja rajtam mennyire lelkiismeret furdalasom van a fiam rossz fogai miatt. Sajnos mi kezeles ellenee sem usztuk meg hogy 4 ne menjen total tonkre. Most 6 eves lesz es 2,5 evesen kezdodott. Szegenyem mindig mondom neki hogy csak mosolyogjon a foton ne nevessen. En mar nagyon varom a fogvaltast es figyelni kell nagyon mert ha van rossz tejfog az elso maradandot barazdazaratni kell majd ha kibujt

2012. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos nekünk 15 hónapos a kicsi és az első négy már romlik :( van még 4 alsó és 4 rágó azok gyönyörűek, remélem azok épek maradnak
2012. febr. 20. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a cipőben járunk. A 4 alsó rágófoga 2,5 éves kora körül kezdett elszíneződni a lányomnak, fura, hogy pont azok, mivel azokat tudja a legalaposabban mosni. A többi szerencsére ép. Rendszeresen fogat mos, napi 3-szor, kevés édességet eszik, nem kapott cumisüvegből vízen kívül semmit, mégis ilyen. A mi fogorvosunk is azt mondta, hogy genetika. Viszont amint kibújnak a maradó fogai, megyünk barázdazáratni őket, nem akarom, hogy azok is elromoljanak. Lassan aktuális is lesz, mert 1 csücsök már kint van (5,5 éves) :)
2012. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. Vagyok vegyetek elmex gelt lehet nektek hasznal. Ez nem fogkrem hanem heti egyszer kell hasznalni segit viaszaepiteni a fogzomancot vagy mi. Ja es ami meg fontos a fogmosas es evesek kozott teljen el fel ora legalabb es nasit kozvetlenul foetkezes utan adjatok csak soha ne onmagaban. A savas dolgok roszabbak mint a cukrosak a sok tea , gyumolcsle, nagyon rossz foleg ha esetleg cumisuvegbol issza, vagy csoros poharbol. A tea cukor nelkul se jo a fogaknak. 3 eves kor felett cukor helyett hasznaljatok xilitet azaz nyirfacukrot, ami vedi a fogakat de ehhez szoktatni kell a szervezetet mert nagy mennyisegben hasmenest okoz. Es ejjel ha iszik semmikepp sem ihat mast mint vizet. Es remeljuk hogy meguszatok a tovabbi romlast.
2012. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!