Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az értelmetlen, hülye háklikró...

Az értelmetlen, hülye háklikról amiért hisztizik a gyerek, le kell szoktatni vagy rá kell hagyni? Pl. Nem úgy áll vmi ahogy szeretné.

Figyelt kérdés
4 éves fiam vonatozik, odamegy a 2 éves és hozzá akar építeni egy sínt de ő ( a nagyobb) addig ordít míg el nem vesszük onnan azt a sínt mert ő kitalálta hogy ott az a fajta pont nem lehet. A kisebbre is jellemző ez, ül a babakocsiban beköti magát majd szól hogy kössem ki, majd újra ki és újra be és egész úton ezt játssza, és ordít ha nem kötöm ki azonnal, elkezd kicsúszni a kocsiból és előadja hogy őt fojtogatja az öv stb. Elkéri a csicsis rongyát aztán földhöz vágja majd újra ordít érte hogy adjam oda. Inni kér de az italos üvegét nem adja nekem oda hanem elszalad vele. Én egyenlőre minden ilyen hülyeségben engedek mert nem tartom nagy jelentőségűeknek hiszen kinek árt ezzel hogy most az a sín így vagy úgy áll, max. az én idegeim lógnak cafatokban tőlük. Nagy és jelentős dolgokban szigorú vagyok. Asztalnál ledobálja az ételt akkor vége van az étkezésnek ha éhes marad akkor éhes marad. Utcán sincs elszaladgálás olyankor nem "hat meg" ha hisztiznek. Az ilyen kicsi dolgokban is le kéne törnöm az akaratukat, a hisztit vagy hagyjam rájuk, majd kinövik?
2012. febr. 20. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még ezekben is beszabályoznád, akkor te őrülnél meg. Nálunk is ugyanezek vannak, (a rongydobálás pontosan így), de engem nem érdekel már, egyszerűen nem veszem észre amiket csinál. Bosszant, de tudom hogy még nehezebb lenne, ha azzal is foglalkoznék, hogy elmagyarázom neki, hogy miért ne csinálja.

És észre vettem, hogy sok gyereknek vannak ilyen heppjei, tehát ha ez ilyen "korszak" féle, akkor biztos egyszer kinövik ezt is.

2012. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, remélem, csak olyan rossz érzés főleg idegen helyen de még itthon is mivel FULL neveletlennek tűnnek emiatt pedig nagyon igyekszem odafigyelni, fordítok rájuk elég időt úgy érzem, szeretjük mindkettőt a férjem is én is mégis olyan jeleneteket kapunk "cserébe" hogy csak lesek néha. Bár belegondolva a nagyobb azért már sokkal jobb mint egy éve volt ilyen hákli szempontból.

De már többször kaptam meg ilyen esetekben pl. tesómtól vagy anyósomtól (nem sűrű vendégek azért nálunk) hogy ők már rég megbolondultak volna, és hogy nekem hogy van ilyen birka türelmem a "hülyeségekhez" (ezek amiket le is írtam hogy eldobja nem kéri újra eldobja ordít, vagy felveszi a ruhát leveszi ordít sehogy se jó neki) én meg ezredjére is segítek nekik benne inkább, csak hogy ne ordítsanak annyira.

2012. febr. 20. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Két éves és 3 hónapos lányommal ugyanez a dilemmám, már annyi rigolyája van, hogy nem tudom észben tartani. Nem mehetek ki kezet mosni, csak ha jön velem és fogom a kezét, ha elfelejtem, újra kell kezdeni zéró pontról az egészet. Nem húzhatom le a redőnyt, csak ha fogom közben a kezét. Pulóverem cipzárját csak ő húzhatja fel. csak én öltöztethetem fel, az apja nem. Stb. Én is gondolkoztam rajta, hogy ezzel elkényeztetem-e, ha mindenben alkalmazkodom ezekhez a dolgokhoz. Nem könnyű.
2012. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ezen már én is elgondolkodtam,de mivel a tesó még pici inkább csinálom,ahogy szeretné,mint hogy felkeltse a picit.3.5 éves

pl.:nem hajlandó csak úgy kakilni,hogy csak egy trikó van rajta,minden más ruhát le kell venni.Képes napokig visszatartani a kakit,egyszer már kórházba is került e miatt,ezt azért nem is erőltetem,mindegy csak legyen kaki!

Ha nincs szalvéta az asztalon akkor neki se fog az evésnek,amíg nem adok neki.Nem fogja meg a csokit,mert csokis lesz a keze,inkább akkor nem eszi meg.nem homokozik,mert homokos lesz a keze.vmelyik nap ki kellett menni az oviból,és újra bemenni,mert elfelejtette letörölni a lábát!ha pisilésnél egy csepp is a bugyin landol,cserélni kell!teljesen kivagyok a tisztaság mániájától,nem tudom honnan veszi!félre értés ne essék,nem élünk koszban,de azért ez túlzás egy ekkora gyerektől,pláne hogy fiú!a többi vele egykorú gyereknek ált. földig lóg a takony az orrából,ő,ha már szipog,fújja!képzeljétek el,mi van ha neki áll hisztizni,végeláthatatlan orrfújás és szemtörlés!(min.egy csomag 100-as zsepi)

a nappalinkban sötétbarna szekrény van,amin a por azonnal meglátszik,hazajön az oviból,megjegyzi,hogy milyen poros,és neki áll letörölni.Teszem hozzá ,hogy minden nap letörlöm,és napközben a tesó is a ruhájával!vannak időszakok,amikor csak buborékos vizet iszik és van amikor csak a simát hajlandó!koránál okosabb,ügyesebb,de a heppjeitől teljesen kivagyok!!Ő meg is mondta,hogy majd ő eldönti,hogy egyes dolgokkal mikor hagy fel.baba korától ilyen,mi hiába erőszakoskodunk,annál nagyobb falba ütközünk,már csak azért sem.Viszont ha beletörődünk,rövid időn belül azt vesszük észre,hogy felhagy a hülyeségekkel,csak ez a tisztaság mánia nem akar romlani!!

2012. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!