Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire rossz a nagy korkülön...

Mennyire rossz a nagy korkülönbség gyerek szemmel?

Figyelt kérdés
Ha van köztetek olyan, akinek a testvére és közte nagy a korkülönbség (4 vagy 5 vagy 6 év), légyszi írjatok. Mennyiben zavart ez titeket? Vagy éppen hogy jó volt így? Mindenféle vélemény érdekel:)
2012. febr. 18. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én és az öcsém között 12 év van.Mindekttőnket zavar(t) ez a kórkülömbség.Lehet ha majd ő is már a felnöttek életét éli,független lesz akkor másabb lesz a dolog,nem fog annyira zavarni minket.A jó oldala az volt,hogy anyunak volt egy nagyon jó segítsége,én meg tapasztalatot szereztem:)
2012. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Engem nagyon.

4 évvel idösebb bátyám van és soha nem voltunk igazán testvérek. Se együtt játszani se késöbb nem értettük meg egymást.


Anyukám nem rég mondta el, hogy amikor én megszülettem nagyanyám hogy anyunak könnyebb legyen elvitte tesómat, de olyankat mondott neki, hogy a kispisissel nem játszunk, meg kislányokkal egy nagyfiu nem játszik. szóval bele is lett építve egy jó nagy féltékenység.


nem emlékszem hogy valaha is mi együtt játszottunk volna, vagy megértettük volna egymást. tini korban és egy csinos lány lettem, és az összes barátja szivesen vitt mindenfelé és ez is féltékenységet okozott benne, nem értette hogy hiába az ö barátai én is barátkozhatok velük. ha sógornömmel nem jönnénk ki ilyen jól akkor már kapcsolat sem lenne nagyon. most hogy a sógornömmel mi baráti szintre keveredtünk így bátyámmal is szuperül kijövünk, és sokszor beszélgetünk.


de gyerekként szó szerint utáltuk egymást. ö rengetegszer bögetett. olyan módszerrel, amihez pl egy 4 éves kicsi volt egy 8 nagy. pl bele ültetett a hintába amiböl egyedül nem tudtam kijönni és ott hagyott. vagy azt mondta hogy egy játékkal én játszhatom ha ö befejezte és direkt eltette és ott hagyott. vagy mondta ha kiszolgálom, kola, csoki minden akkor játszunk, de soha nem tette meg. 4 évvel fiatalabbként én mindig hittem neki és mindig csalódtam.

mivel én egy nagyszájú hisztis lány voltam, bátyám meg csendes így anyám mindig neki adott igazat, engem elkönyveltek az áldott jó bátyám mellett hisztisnek akivel nem kell foglalkozni ha sír.

mikor tini lettem megtanultam hogy kell okosan gondolkodni mellette kitapasztaltam a gyenge pontjait és olyan szinten tudtam rá hatni hogy volt hogy sirva is fakadt. talán ez is tett nagyon okossá és mindig jólkijöttem fiukkal, fiu kollégák is mindig szerettek. De bátyámat megbosszultam tini ként ezerszer, anyukám nem értette miért utálom öt ennyire és hogy lehet ekkora utálat bennünk.

aztán jött sógornöm aki egy kedves csaj és nekem mindig hasonló barátnöim voltak. (vagy is tesommal azért hasonló izlésünk volt) így elég hamar össze barátkoztunk, nem tuáltuk soha sem egymást, és most már 10 éve házasok, de bizony mindig jóba vagyunk, és így lassan tesommal is elég jó kapcsolat lett.


szerintem pont ezért sógornöm nagyon vigyázott a gyerekeire. ö 2-3 évet akart köztük de pont 4 év lett, de nagyon jó testvérek, nagyobbik sem féltékeny, mindig együtt játszanak, de mindig mindegyikre oda van figyelve.


szóval lehet nagyon rossz és jó is, de ehhez a szülöknek is oda kell figyelni.


nálunk a gyerekek között nem lesz 2 év és én ennek sokkal jobban örülök.

2012. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem a húgom 4 évvel az öcsém 12évvel fiatalabb.

én teljesen jól éltem meg ezt. egész jól eljátszottam a húgommal még így is hogy 4év volt köztünk. az öcsémnél meg azt élveztem,hogy őt már pelenkázhattam,altathattam,stb. Mire én is anyuka lettem már nem volt új dolog egy babát ellátni.

2012. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És akkor én mit mondjak?

Köztem és a legidősebb nővérem között van 18(!!!) év. Van még egy nővérem, 17 év van köztünk és a bátyám és köztem van 15 év.

Egyáltalán nem voltunk/vagyunk rossz tesók. Soha nem közösítettek ki engem, mert én kicsi voltam. Most sem vagyok nagy, de még így is nagyon jókat tudunk beszélgetni. Én kifejezetten örülök, hogy ilyen nagy korkülönbség van köztünk, mert van kiktől tanulnom, van kikre felnéznem, van, akiktől példákat kapok, hogy mik várhatnak majd rám.

Én jelenleg egykének számítok most, mert a tesóim már nem itthon laknak, a bátyám ráadásul külföldön él. De még így is nagyon jó tesók vagyunk, mindenben segítenek nekem ha kell és bármikor számíthatok rájuk.

Szerintem a nagy korkülönbség nem mindig katasztrófa - az én esetemben legalábbis előny. :)


Egy 15 éves lány.

2012. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Én sem mondom,hogy ettől rossz testvérek lennénk,vagy ne szeretnénk egymást.Segítjük nagyon sokat egymást és fontosak is vagyunk,csak mind a ketten mondtuk anyunak,hogy nem kellett volna ennyit várni a tesómmal.Tinédzserként én mentem volna a haverokkal szórakozni a 3-4 éves takonypóc meg utánam,mert nem volt aki ügyeljen rá.Sokkal jobb lett volna nekem is abban az időszakban ha a saját baráti körömbe vagy most az Ő sajátjába együtt bandáznánk,együtt mentünk volna szórakozni stb.Mi csak ennek érezzük hátrányát,nálunk még az a 4 év is tökéletes lett volna.

2012. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én és a tesóm között 7 év van, mikor kicsi voltam, akkor tesóm nem foglakozott velem, de ez a szüleink hibája is. Igy utólag már látjuk. Mikor én 5 éves voltam, akkor a szüleim elváltak, tesóm akkor volt 12, másik városba költöztünk, 2 évig laktunk együtt, majd tesóm visszament a régi vároba koleszba, én anyuval maradtam.Így sokat nem éltünk együtt. Ma már felnőttek vagyunk, én 30, ő 37, és nagyon jó testvérek vagyunk,kb 15 éves voltam, mikor testvérként egymásra találtunk, és azóta kitartunk egymás mellett mindíg, mindenbe. Neki nehéz gyerekkora volt, nem egyszerűek a szüleink, én anyaként azt mondom anyum hibázott nagyon sokat, apunk meg nem is volt szinte, csak az utóbbi pár évben van megint, mióta 5 éve letette a piát(előtte igazi alkoholista volt), azóta normális, és tartjuk rendesen a kapcsolatot.De tesómat sokkal jobban megviselték a dolgok. Lényeg, nekünk nem hátrány a nagy korkülönbség, szinte már nem is érződik. Nekem lassan 2 éves a fiam, de egyedül maradtam vele, így pár éven belül nem hiszem lesz tesója, de reménykedem benne, köztük is nagy lesz (ha lesz)a korkülönbség. Fiam apukája és az öccse között 8 év van, és nagyon jó testvérek. Ez szerintem a szülőtöl függ, hogyan kezeli a dolgot.
2012. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavart, köztem és a húgom közt 13 év van, mégis imádjuk egymást, mindent nekem mond el először. Mást is ismerek ahol 5-6 év van ott is imádják egymást a tesók, legjobb barátok, barátnők. Inkább a kis korkülönbségre láttam rossz példát, itt sokkal több olyan testvérpár van, akik felnőve egyáltalán nem tartják a kapcsolatot, nem szeretik egymást.
2012. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az öcsém és köztem 9 év van, és hát nem szerencsés. A nemek közti különbség még dob rajta. Sokat nyafizott kicsinek, és hát mivel mindkét szülőnk dolgozott, tulajdonképp nekem akkor ér véget a gyerekkorom, mikor az öcsém megszületett. Állandóan vigyáznom kellett rá, játszani vele, később is mindenhová vinni. Bár ezen, ha a szülőknek van más lehetősége, azért sokat lehet javítani. Most felnőttként ez már homályba vész,és ettől független mindig imádtuk egymást, és akár tűzbe mentem volna érte. Bár szegény az anyáskodásomat azt hiszem, egy életre hordozza majd.
2012. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 bátyám van 10 és 9 év köztünk a korkülönbség. Imádtam kicsiként és most is. Ők is szerették hogy van egy kis huguk. Mai napig nagyon jó a kapcsulatunk. :-)
2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 4-5 év azért még nem olyan nagy korkülönbség szerintem, inkább átlagos, a 9-10 év már igen.Nekem 7 évvel idősebb a tesóm, és jó volt így, igaz nem sokat játszottunk igazán együtt, de később jól jött a tapasztalt tesó(családi problémák), és mai napig egyszer sem vesztünk össze, tiszteljük egymást.De pl ismerek olyan testvérpárt ahol másfél év csak a korkülönbség, és sokat veszekedtek kicsinek is, és nagynak is a mai napig is.Inkább neveltetés kérdése a jó viszony.
2012. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!