Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csináljam meg a kislány...

Hogyan csináljam meg a kislányom boszorkány kalapját, hogy ne essen be?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy szép bocsikalapot, de a belső anyag ami bele volt varrva kiszakadt, ki kellett vágnom. Kívül ilyen vékony anyagból van, rajta rózsaszín pókháló minta. Próbáltam, hogy kartonból teszek bele körbe olyan süveg alakú betétet, de akkor meg nem lehet felvenni. Valami ötlet? Hátha nektek több tapasztalatotok van, vagy van varrónő köztetek, aki tudja hogyan volt az eredeti anyag belevarrva, hogy kifeszítse az anyagot. Csütörtökön lesz a farsangi, addigra meg kéne csinálnom. Várok minél több ötletet, segítséget. Előre is köszönöm.
2012. febr. 20. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értem az egészet, de én dróttal próbálkoznék.
2012. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy ezt hogyan tudnád helyrehozni, de leírom, én milyet csináltam pár évvel ezelőtt: egy fekete kartonból egyszerűen tekertem egy süveget, azaz egy kúpot. Ennek az alját sniccerrel egyenletesre vágtam, majd szintén fekete kartonból készítettem hozzá peremet a következő módon: kivágtam egy kör alakzatot, aminek a négy pontjához (ha egy óra számlapjaként képzeljük el a kört, akkor 3,6,9 és 12 óránál) hozzáragasztottam egy fekete papírcsík egyik végét, a másik végét pedig a süveg belsejébe rögzítettem. Az egész perem csupán azért kellett, mert magának a süvegnek kicsi lett az átmérője, így lecsúszott a fejéről. A peremhez (3 és 9 óránál) egy gumi 2 végét rögzítettem, ami az áll alatt megy el, így könnyen a fején maradt. A süveget ráragasztott alufólia csillagokkal díszítettem és a csúcsára is tettem lelógó alufólia csíkokat.

Most látom, mennyivel bonyolultabb volt leírni, mint elkészíteni :D. Tényleg piszok egyszerű volt.

2012. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek. Biztos kicsit bonyolultabb leírni, mint ahogy szóban elmondanám, vagy akár megmutatnám. De azért köszi a drót ötletet.

Másodiknak. Tényleg érdekes, hogy leírva mennyivel nehezebb úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen és tényleg egyszerűnek tűnjön. :) De amúgy te tök jól leírtad. Köszönöm a válaszod.

Várok még ötletet.

2012. febr. 22. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!