Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám lebeszélni a...

Hogy tudnám lebeszélni a fiamat a boszorkány-jelmezről?

Figyelt kérdés
A fiam alsós tagozatos és azt vette a fejébe, hogy boszorkány akar lenni. Attól félek, ha engedek neki, akkor rosszul is elsülhet a dolog. Ti már láttatok farasngon fiú boszorkányt? én még nem
2009. febr. 12. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a gyerekek többsége a fantáziájának megfelelöen akar jelmezbe öltözni.Ha elsös-másodikos lenne biztossan valami hős mesefigurás jelmezt választana.Meg a suliban már elöre megbeszélik ki minek öltözik kérdezd meg tölle hogy a barátai a lányok minek öltöznek,ahhoz már tudod viszonyitani hogy ez ma már normális dolog.
2009. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ebben nincs semmi rossz.De ha neked ez nagyon nem tetszik ,próbálj neki ötleteket adni.pld.cowboj,serif indián...stb Hátha megtetszik neki valamelyik.
2009. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a serif és az indián már kiment a divatból. Ezek a dolgok már nem kötik le őket. Nincsenek is indiános filmek, viszont ez az varázslós dolog még mindig megy és ő még nem volt boszorkány. Tavaly az egyik fiú démon volt, most pedig pinokkió lesz. A tündér pedig állandó sláger a suliban. Igazából az a problémám, hogyan csináljam meg a jelmezt. Semmi ötletem nincs. Nem megvárárolt jelmezt akarok rá adni, hanem amit házilag is meg tudok csinálni és viszonylag olcsóra kijön. Ötlet?
2009. febr. 12. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
a kalapja lehet sötétkék kartonból,rajta csillagokkal (bár ma a halálfej a divat...), lehet neki nagy orrot csinálni ugyanígy,hozzá esetleg bajuszt meg szemölcsöt szemceruzával (és akkor már egészen fiús az a boszi - pl. lehet ő a boszi férje,főboszi vagy a boszi fia,boszitanonc :); a palástja valamilyen szép kék anyagból egy nagy lepel, hozzá csizma, a lepel alá harisnya és persze elmaradhatatlan kellék a seprű. azt is kidíszíthetitek amivel a fiad szeretné :)
2009. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Lepel helyett lehet egyrészes ruha, ami a térdig ér? Mert lenne fekete lepel, de az inkább Zorrós lenne, mint boszorkányos. :)
2009. febr. 12. 09:50
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha már férfi boszorkányokról beszélünk: Harry Potter. :)

Ennek a jelmeznek az elkészítése talán annyira nem is macerás. Csak egy jó kalapot kellene kitalálni hozzá, a szemüveg lehet drótból, a sebhely szemceruza, meg valami palástszerű ruha (akár sötét lepedőből).

2009. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Harry Potter már elég ecsépelt dolog, szerintem. Arról nem is beszélve, hogy idén is biztosan lesz több belőle és szerintem az már unalmas. (Tavaly hat tündér volt.)
2009. febr. 12. 10:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is úgy van, hogy a két lányomat nem bírom lebeszélni a tündérjelmezekről... Pedig szerintem is nagyon unalmasak már ezek, mert minden 2. kislány tündér vagy hercegnő. De éppen ez a célja a farsangnak, hogy ott és akkor a gyerek annak a bőrére bújjon, aki szeretne lenni egy pici időre. Szerintem ha neki az tetszik, engedd:D Mondjuk nekem eddig legjobban az tetszett, mikor a rokon 8 éves kisfiú apácának öltözött:D
2009. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs baj ezzel. Még viccesen is elsülhet a dolog. Nálunk tavaly egy kislány katonának öltözött és mindenki olyan jókat nevetett, valamelyik kategóriában nyert is. Gondold el a sok lány boszi között lesz egy fiú is. Én biztos mosolyognék. Az Ő korukban még nem lehet annyira elhatárolni, hogy Te fiú vagy, fiú jelmezt kell viselned, Te pedig lány, Neked lány jelmezt.

Hordjon amit szeretne.

Egyszer nyert nálunk egy múmia. Gézzel betekerték az egész testét a feje búbjáig! Hogy az milyen jó volt!!!

:-)))

2009. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
szerintem nem röossz ötlet.lehet hogy a suliban többen mondták hogy az menő, azért szeretne az lenni.Ha neked nem tetszik próbáld rábeszélni hogy legyen varázsló a Harry Potterből!hátha tetszik neki.
2009. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!