Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Riogattak valami rémséggel...

Riogattak valami rémséggel kicsi korodban? Pl. Hogy elvisz a zsákos ember, vagy jön a mumus vagy a boszorkány, ha rossz leszel. Miket találtak még ki a felnőttek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
laposemberkeee. láw^^
2010. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Elvisznek a bengák. Sajnos anyám később sem tudta megmondani,hogy a bengák micsodák?
2010. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
"Viselkedj rendesen, mert kiengedem a bátyádat"
2010. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem sosem találtak ki semmi ilyet. Anyukám a mai napig nem ért egyet ezzel a neveléssel. Mindig mindent megmagyarázott, vagy megmutatott, esetleg ha ez sem vált be, és nyughatatlan voltam, a legvégső esetben, 1x 2x a kezemre vagy a fenekemre csaptak.

De nem haltam bele :-) És nem bánom, hogy nincsenek mumusaim :-)

2010. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Engem a rézf**szú baglyokkal próbáltak riogatni, amit akkor még nem értettem, tartottam is ezektől a "baglyoktól", utána meg már csak nevettem rajta. :)
2010. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
engem ezekkel a bagjokkal meg h odadnak a rosszvasasoknak :D
2010. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem volt ilyen, de az egyik ismerősömtől hallottam, mikor mondta a kislányának, hogy ha rossz lesz, elviszi a Mókár. Mókár???? ezmiez??? sose hallottam, azt mondta, ő sem tudja, de a gyerekek félnek tőle. :D

én nem nagyon riogatom a fiam ilyenekkel, inkább ha mondjuk hisztizik és ugatnak a kutyák, azt mondom neki, hogy látod azért ugatnak, mert sírsz és nem szeretik stb.

nem szeretném ha félne ilyen kitalált dolgoktól, hogy zsákos meg mókár...:)

2010. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Engem soha semmivel szerencsére :) Vagyis mamám mondta párszor, ha ő vitt valahova, hogy ha rossz leszek, akkor bezár a rendőrbácsi a börtönbe :D De amúgy a szüleim soha nem riogattak semmivel.
2010. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vékony kislány voltam mert nagyon nem ettem. Apukám mindig azzal fenyegetett, hogy követ rak a zsebeimbe, hogy el ne fújjon a szél. El is hittem, örökké attól rettegtem, hogy egyszer tényleg beváltja az igéretét.

Nyaranta pedig falura küldtek a rokonokhoz nyaralni. Na ott a konyhafiókban lapultak a libatömők. Ha elkezdtem finnyáskodni az ebédnél, már vették is elő a libatömőket, hogy azzal nyomják le rajtam az ételt. Akkor iszonyúan féltem, nem gondoltam, hogy csak üres fenyegetés. Persze soha nem történt semmi.

Ma sem nevetek rajta. A felnőttek nem is gondolják, hogy egy gyerek mindent elhisz és nem kellene ilyen "szörnyűségekkel" sakkban tartani.

2010. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem soha nem ilyesztgettek, viszont a hugimat igen. Ha sötétbe ment ki (mondjuk az előszobába), akkor apu mindig azt mondta, hogy: 3 róka kapd el Pepét. Szegénykém úgy rohant be mindig a szobába, hogy majd kiköpte a tüdejét. Ja és neki is a Mókár volt a másik "barátja".
2010. máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!